Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Súlyos válság a kapcsolatomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Súlyos válság a kapcsolatomban! Hogyan tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden és lényegre törően leírni, mert bonyolult és hosszú. 23 éves férfi vagyok, barátnőmmel több mint 2,5 éve vagyunk együtt, azóta már-már mesébe illően a szó legszorosabb értelmében minden tökéletes és harmonikus. Tökéletesen megértjük egymást, nincs sok vita, a szex is tökéletes... volt egészen mostanáig. Január óta nem nagyon szeretkeztünk, de ez engem nem is zavart, mert nem szexpartnernek "tartom" a barátnőm, hanem hogy életem végéig vele lehessek mint a társa, szerelme. Különben is fogamzásgátlót szed, és annak van ilyen mellékhatása elvileg. Meg néha nem nedvesedett be és fájt emiatt neki, gondoltam ezek miatt. Szüleimmel lakom, ő is nálunk lakik már 1 éve. Kicsit távolságtartó lett, szex semmi (de mondom, nem zavar), néha 1-1 csóknál is nagyon passzív volt. Sajnos ő olyan, hogy a problémákat szereti szőnyeg alá söpörni, mert szerinte majd megoldódnak, én meg olyan vagyok, hogy mindent meg akarok beszélni, hogy megoldódjanak. 3 napja kiderült egy beszélgetésünkből minden. Nagyon lelankadt a szerelme irántam, nekem ugyanolyan mint a legeleje óta. Azt mondta, hogy most inkább barát, sőt lakótársként tekint rám, sem szerelmesen, de szerelmes is belém, de csak kicsit... Viszont szeretni hihetetlenül szeret. Azt mondja, hogy talán a nagyon szerelmes-kicsit szerelmes görbe alján van éppen, ami mindenkinél ingadozik kicsit mindig. Én vagyok az első az életében, így nem tudja, hogy mi a baj, de két dolog 100% bizonyossággal állítható: nincs harmadik fél a képben, és Ő azt mondta, hogy bennem nincs hiba. Azonban amíg nem találta meg magában, hogy miért tekint rám barátként és kicsit lakótársként mintsem szerelmemként, nem lépünk semerre sem. Azt mondta, hogyha megvan a probléma, annak tükrében eldönti, velem marad, vagy sem, mivel neki sem létfontosságú a szex, de anélkül egy párkapcsolat elég furcsa, és ő úgy nem szeretné folytatni. Mindazonáltal ha úgy dönt hogy elhagyna, akkor megvan a probléma forrása, így elkezdhetünk dolgozni rajta és megmenteni a kapcsolatunkat. És attól függően maradna velem, hogy sikerül-e megoldani a gondot, vagy nem. Mondtam neki hogy próbálok leszokni 1-2 általa maximálisan elfogadott idegesítő szokásomról, illetve többet törődöm vele (alapból nagyon sokat foglalkozom bele, mert mint írtam, még mindig esztelenül szerelmes vagyok belé). Megbeszéltük, hogy néha pettinggel kényeztetem, hátha hirtelen elfogja a vágy, és hirtelen megoldódik a szex része. Megkérdeztem, mert elég sokat beszéltünk erről, hogy most hogy érzi, melyik válasz felé hajlik: velem marad, vagy elhagy. Afelé hajlik, hogy velem marad. Eléggé össze vagyok zavarodva, a munkámat sem tudom normálisan végezni, folyton idegeskedem és félek hogy elhagy. Bármi áron vele akarok maradni. Kérlek titeket, hogy ha volt hasonló dologban részetek, vagy ismerőseiteknek, segítsetek, vagy tanácsoljatok nekünk valamit, borzasztó fontos lenne. Előre is köszönöm a válaszokat (az értelmeseket), főleg azoktól, akik végigolvasták ezt a nem túl rövid kifejtést.


Kiegészítő és szerintem nagyonis fontos információ & fejlemény, hogy 1,5 évig nem nagyon mozdultunk ki kedv híján, az elmúlt héten pedig nagyonis sok helyre mentünk. Ettől függetlenül megkérdeztem a páromat, hogy most mennyivel több vagy kevesebb az esélye annak hogy elhagy, mint alaphelyzetben, hisz ő azt vallotta, hogy bármikor végülis elhagyhat egy ember egy másikat (nagyon sarkítva). A válasza meglepő volt: sokkal kevesebb most az esélye mint alapból, elvileg az elmúlt hét tette. Tudom-tudom, még nem 1-2 napnak, hanem sokkal több időnek kell eltelnie tényleg nagyon érezhető eredmény reményében, de szerintetek ez lehet a megoldás?


2010. ápr. 11. 23:24
1 2
 1/17 Andrewka ***** válasza:

Az én kapcsolatom ráment erre. Majdnem azt mondtam h egy jó barátom vagy. Csak ott a lánynak nem a mostani párja az első.

A tanácsom, h legyen meg a kikapcsolódás, kimozdulás mint ezen a héten. Csináljatok bármit ami nem a négy fal közé köt. Próbáljatok ki új dolgokat együtt (nem szex), az a lényeg legyenek új közös élmények. Mert akkor a megszokást felváltja majd a kíváncsiság az új után, aztán pedig lelép a lány.


22/f

2010. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kezdjetek el megint randizni!Nem úgy,hogy együtt mentek el otthonról valahová.Hanem rendesen , sms hogy ráér-e,mert van 2 mozijegyed , stb.Bókolj neki, 1x-2x virág , reggelente aranyos üzenetek a párnán (hogy feldobjátok a szexet,lehet pikáns üzenet is).Próbáljatok ki új dolgokat az ágyban pl ketten elmehetnétek egy szexshopba(ha van kedve) .Vehetnél egy szexi fehérneműt neki és egy kis huncut levélkével odaadhatnád.

Szerintem az sem lenne rossz ötlet,hogy bedobd a közös albérlet ötletét(ha anyagilag megtehetitek).Lehet,hogy ez a baja: egy idő után mindenki szeretne kettesben(!) együtt élni a párjával.Más a szexuális élet is úgy -nem kell félni,hogy benyitnak, meghallanak, stb (sokkal jobb)

Ja, és talán a síkosítót is kipróbálhatnátok!

2010. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
sztem ezt az egészet okozhatja a fogamzasgatlo is. nalam is okozott hasonló dolgokat. de 2, 5 év nem kevés, az is elképzelhető, h más emberekké nőttetek fel, és nem rád van már szüksége. adj neki időt, mert ez nem vmi jó helyzet.
2010. ápr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
az első válaszolónak: lelép? mármint ha megint van újdonság, akkor lelép?
2010. ápr. 11. 23:37
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát, ne haragudj, őszinte leszek. Ez már gáz, ha így kell mentegetni vmit, olyan nincs hogy nem tudja, hogy mit érez. Vagy tudja, hogy szeret és meg akarja oldani, vagy azt tudja, hogy már nem szeret és lelép... szerintem ez ennyi. Itt már őt csak az köti hozzád, hogy ott lakik, meg a 2 év. Nekem 7 év után ment el így a barátom. Már nem szeretett. De nem szórakozott velem. Ja, és a másik, ha te vagy neki az első, akkor sajna, de ő elkezdett vágyni másokra is, milyen lehet más fiúval stb. Nem fog veled maradni. Még lehet, hogy ideig-óráig, esetleg 1 évig is el tudod húzni, mindenféle trükkel, de komolyan, most jó neked, hogy úgy van veled, hogy nem szerelmes beléd? Csak nem akar megbántani, azért nem lép le még... De el fog menni :( Jobb lenne, ha nem a kis popókáját nyalogatnád, hogy így virág, meg úgy mozi, hanem jól elhajtanád. Na, akkor ne félj, majd nyüszög, hogy ne szakítsatok. Meg fog ijedni. De amíg kedves vagy és szereted, addig nem fogja értékelni a te szerelmed. De ha rájön, hogy elveszíthet, lehet, hogy észbe kap majd. Egyébként meg túl fogod élni, hidd el!
2010. ápr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

2,5 év nem kevés. A szerelem ennyi idő alatt legtöbbször már átalakul a vadul lángoló szenvedélyből egy szelíd, bensőséges szeretetté, amiben van egy adag megszokás is. Ami egyeseknek unalmas. Én is néha ezt érzem a pasim kapcsán, mert ilyen hülye izgága a természetem. És ilyenkor megijedek, mert egyáltalán nem szeretném kidobni a pasim (nyáron leszünk amúgy 2 évesek, de mi nem lakunk együtt). De mindig átgondolom, és arra jutok, hogy ha néha nem férek ugyan a bőrömbe, ez nekem egyáltalán nem indok, hogy kínok közt elszakadjak tőle, mert tudom, hogy csak pár hétig/hónapig élvezném a szabadságot (=szabad pasizást), aztán elegem lenne, majd mikor eljön a legközelebbi hosszú kapcsolatom, ugyanez lenne egy idő után. Mostakkor nem mindegy kit szokok meg, ha már ilyen kompromisszumokra van szükség?:) Én ilyen ingeréhes vagyok ígyisúgyis. Ugyanakkor nem akarom 2-3 éves kapcsolatokkal végigélni az életem. (Megcsalásra amúgy nem került sor, mert tudom, hogy akkor pár napon belül begolyóznék a lelkifurditól.)

Most ezt értelemszerűen azért írtam le, mert lehet hogy a te barátnődet is ez az átalakulás érte el, amit sokakhoz hasonlóan nem tud kezelni, mert unalmasnak hat. Csakhogy: neki te vagy az első, és sajnos ez a paraméter a fenti diagnózissal összekombinálva elég vészjósló a kapcsolatra nézve..

2010. ápr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Andrewka ***** válasza:

Az első vagyok megint.

Ezt úgy értem, h azt írtad nem mozdultatok ki. Tehát gondolom otthon voltatok, néztétek a tv-t, szexeltetek amikor úgy adódott stb. Én is ugyanígy jártam. Az exemmel mi is beleestünk ebbe a hibába. Távkapcsolat, hétvégén találkoztunk csak ami abból állt h meló után (tehát késő délután általában) mentem hozzá, néztük a tv-t stb) Aztán jött egy srác aki külsőre úgy tűnt egy igazi rossfiú, bulik, részegedés, csajok stb. Be is hülyítette. Az lett a vége h megcsalt.

Szóval a lényeg h ne üljetek otthon, járjatok el szórakozni, közösen boltba, ajándékot venni akármi, randizzatok újra, játszatok egymással (hívd meg valahová, ne árulj el neki semmit csak a címet stb.), szerintem még nincs veszve minden, mert a barátnőd is akar megoldást találni. sajnos én ennél rosszabb helyzetben voltam, mert a párom csak a száját jártatta, ténylegesen tenni már nem tett.


22/f

2010. ápr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

"nem szexpartnernek "tartom" a barátnőm, hanem hogy életem végéig vele lehessek mint a társa,"

Egy puhapö_cs vagy. Nézz már körül ebben az agymosott világban, ez kell szerinted? A nők szenvedni akarnak.

Ne haragudj de... Dobd ki a pics@ba. Ugyanaz a hülye amatőr vagy mint én voltam. A vége az lett hogy a szülinapomon dobott ki egy olyan srácért akivel 2 hetet volt együtt. Le kell zárni. Nehogy barátként összejárjatok.


"de szerelmes is belém, de csak kicsit..."

Ilyen nincs. Ez hülyeség.


"Bármi áron vele akarok maradni."

Hát ecsém ebbe belehalsz... de csak kicsit...


Ha rájön hogy többet is megtehet mert te megbocsájtasz neki, akkor meg is fogja tenni. Egy 2 hetes szünet után még simán visszavárnád. Sőt te lennél a legboldogabb.


Tökmindegy hogy döntesz a végén, kívánom hogy jól süljön el.

2010. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
jajj, utolsó, én is csalódtam a pasikban.. de attól még lehet, h vannak normalis pasik. :S
2010. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A történeted nagyon hasonlít az egyik kapcsolatomhoz. Azzal a különbséggel, hogy nekem hat évig tartott.

Nem akarlak elkeseríteni de jelen pillanatban vesztésre állsz. Nem te irányítasz de ő sem tudja mit akar. Szerintem ez a helyzet még annál is rosszabb mintha valamin nagyon összekaptatok volna. Szerintem a te érdeked az, hogy minél hamarabb tiszta vizet önts a pohárba és vedd át a kezdeményezést. Menjetek kikapcsolódni, szórakozni. Ha rendbe jön a kapcsolat akkor minden rendben, ha nem akkor csak azért van veled mert sajnál. Ez persze nem jellemez téged semmilyen formában. Te attól még értékes vagy. Akkor viszont ne vesztegesd az idődet, fejezd be a kapcsolatot még ha ez a lépés fájdalmas is és építs fel egy új kapcsolatot.

Én ennél a lépésnél sokáig töketlenkedtem, szakítás lett a vége és majdnem rámentem.

Sok sikert.

2010. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!