Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy vírus kiölné az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy vírus kiölné az emberekből a szexuális vágyat akkor megszűnnének a párkapcsolatok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
A párkapcsolatok 98%-a igen, mivel csak ezek csak szexkapcsolatok. Az igazi szerelmen alapuló párkapcsolatok nem szűnnének meg, viszont azok baromi ritkák.
2016. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze nem! Az embernek szeretetre van szüksége. A valakihez tartozás érzése.
2016. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, de lehet, hogy rövid időn belül kihalna az emberiség, mert "nyűg" lenne gyereket csinálni, most az élvezet is benne van.
2016. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy erre bármilyen vírus is képes lenne, mert a szexuális vágy kialakulása elég összetett folyamat (mint laikus). De értem én a kérdésed lényegét, arra vagy te kíváncsi, hogy vajon akkor is léteznének-e párkapcsolatok, ha nem lenne az emberek között szexuális vágy. Szerintem határozottan nem, sőt valószínűleg kihalna az emberiség is...
2016. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy aszexuálisoknak is vannak párkapcsolataik, ez a kérdés már meg van válaszolva...
2016. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően a szerelemnek is a szexuális vágy az alapja, az egy dolog, hogy más is benne van, de elég nehéz olyan emberbe szerelmesnek lenni, akihez szexuálisan nem vonzódsz. Gyönyörű példa erre az azonos nemű barátság heteroszexuálisak esetében- van egy csomó nagyon jó barátnőm, akikkel már elég sok akár félreérhetőnek is tűnő helyzetben voltam, nem a közelség a probléma, mégis csak barátként szeretem őket, szerelmet egyáltalán nem érzek.

A párkapcsolatok meg ugyebár szerelemre épülnek, és aki nem aszexuális, az azért a párkapcsolattól előbb-utóbb szexet is vár majd.


Szerintem ha a szexuális vágy úgy, ahogy van eltűnne a föld színéről, akkor ugyan lennének szorosabb emberi kapcsolatok (ez alapvető szükségletünk, ugyebár), barátságok, esetenként talán még szerelem is előfordulhatna (végülis, nem biztos, hogy mindenki olyan, mint én, hogy csak azt tudja szerelemmel szeretni, akivel szexel is), de alapvetően szerintem a párkapcsolat mai értelme szerint megszűnne. Elvégre maga az igény bennünk a párkapcsolatra azért alakult ki, hogy szaporodjunk, ha nincs szexuális vágy, akkor a szaporodás is kiesik a listáról (mármint, én a kérdésed úgy értelmezem, hogy mindenki hirtelen aszexuálissá válna, még a cél érdekében is visszás lenne neki az aktus, és kerülné).

2016. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 opened paradise ***** válasza:
Nem,mert a csok él.
2016. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de megváltozna, hogy kivel tartunk fenn párkapcsolatot. leértékelődne a külső, felértékelődne a belső és a közös érdeklődési kör/ világlátás.
2016. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!