Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kisfiam 2 hónapos. Az apjától először terhesen hallottam, hogy nem venne feleségül, mert ugyan szeretne házasodni, de a házasság szentsége számára fontos és a mi kapcsolatunk nem felel meg a kritériumoknak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve.

A kisfiam 2 hónapos. Az apjától először terhesen hallottam, hogy nem venne feleségül, mert ugyan szeretne házasodni, de a házasság szentsége számára fontos és a mi kapcsolatunk nem felel meg a kritériumoknak. Nagyon kikészültem akkor, de aztán megmagyarázta, hogy nem úgy értette, ahogy gondolom. Tegnap viszont megint mondta, hogy nem venne el, mert több kell egy házassághoz. Megkérdeztem, hogy a gyerekhez nem kellett volna több? A válasza, hogy az más, ahhoz nem.

Hogy várjam haza mosolyogva, hogy főzzek rá, hogy vakargassam a fejét, hogy szeretkezzem vele, egyáltalán hogy éljek vele, ha nem felelek meg? Megalázva érzem magam, az önbizalmam a nulla alatt van. Ha nem lenne a kisfiam, egyértelmű, hogy elhagynám, keressen olyat, akik méltónak talál magához. De hogy vegyem el a gyerekemtől az aoját?


2008. szept. 7. 10:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
aoját= apját
2008. szept. 7. 10:37
 2/11 anonim válasza:
100%
Ha már most semmibe vesz mi lesz később.Próbálj meg beszélni vele erről komolyan,mert szerintem ha csak hetente látná a gyerek az apját még mindíg jobb,mint hogy egy pocsék kapcsolatban kelljen felnőnie.Ha Ő ezt látja majd az apjától szerinted az milyen hatással lesz az Ő nőkhöz való viszonyára.A pasi pedig meg sem érdemel,mert a hülye házasságoz képest te a legyszebb és legnagyobb dolgot adtad neki,amit nő csak egy férfinak adthat:egy egészséges gyereket!
2008. szept. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már próbáltam vele beszélni erről,szerinte hisztizek. Nem az bánt, hogy nem vesz el, hanem az indok, hogy miért nem venne el.
2008. szept. 7. 10:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A gyerek nem lehet ok egy rossz kapcsolatra. Neki is ártasz vele, hisz attól még, hogy pici érzi a Te rossz kedved, elkeseredésed. Nekem is mondott hasonlóakat a babám apja, ezért én most egyedül várom őt. Attól még az apja láthatja majd ha megszületett, addig is jön velem ahová csak tud, de nincs szükségem egy rossz kapcsolatra. Meg kell adnod az esélyt magadnak is és a fiadnak is, egy új, teljes kapcsolatra. Ahol Te, ill Ti vagytok a legfontossabbak. Hidd el lesz olyan férfi, akinek megfeleltek úgy ahogy vagytok. Én hiszek benne. Igaz jelenleg nem érdekelnek a pasik, de ha lesz valakim, az csak olyan valaki lehet, akinek én leszek a világ közepe, ha nem találok ilyent, inkább élek egyedül. Nem kell mosnom, főzöm senkire, nem kell mást kiszolgálnom magamon, és majd a fiamon kívűl. Ne maradj egy olyan kapcsolatban, amiben nem érzed jól magad, mert hidd el a gyerekek mindent látnak, mindent éreznek. Még az is lehet, hogy a párod rájön, hogy mégis megfelelsz a kritériumoknak. Kívánom, hogy jól dönts!
2008. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

szerintem nem kellett volna feszegetni a témát.

az ember sajnos annyi felesleges problémát generál magának, hogy ihaj.

engem sem akar elvenni a párom, mégis szeretnénk babát. és eddig sosem kérdeztem, hogy miért. lehet, hogy olyat mondana, ami nem esne jól. de inkább élek boldog tudatlanságban, minthogy eltörjön bennem valami...

2008. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ülljetek le együtt beszélgetni,és addog ne hagyd hogy elmenjen amig nem magyarzza el hogy mi az ok amiért nem venne el téged mert nagyon fontos hogy ezt elmondja neked.Szerintem amugy félre értetted amit ő mondott mert nem te miattad nem venne el szoval nem benned van a hiba hanem a kettőtök közötti kapcsolatban,és ez rajta is múlik nem csak rajtad!nem tudpm hogy milyen ember ő nem ismerem de szerintem ő is nagyon szeret télged másképp nem lenne veled csak kérd meg hogy pontosan mondja el hogy mi okból mondott ilyent...
2008. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Mik a kritériumok? Nem lehet h valami vallási fanatista?
2008. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért fura, mert bár lehet, hogy az én felfogásom a gáz, de nem akarok gyereket akárkitől. Úgyhogy ebben teljesen igazad van. A gyerek nem játék, ha nem érzi, hogy te lennél az igazi, minek kellett a baba??? hogy majd elhagyjon benneteket??? Normális ember attól akar gyereket akivel az életét is el tudná képzelné, hogy a szerelmük gyümölcsét együtt nevelgessék. De ilyet, hogy gyerek az ok, de amúgy nem vagy te sem és kapcsolatotok sem elég jó, még nem hallottam. Szerintem próbálj vele beszélni, hogy akkor pontosan mit is vár el tőled, mit érez irántad. Hogy szerelmes e még egyáltalán, vagy megszokásból van veled, míg nem jön az a bizonyos másik aki megfelel mindennek. Jogod van tisztán látni, már csak a kisember miatt is. Remélem azért minden ok lesz. ha gondolod majd írj, h mi van!!
2008. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A soraidból úgy tűnik számomra, kevesebbre tartod magad, mint amennyit valójában érsz. Azon rágódsz, hogy Te nem felelsz meg neki, ő nem talál Téged magához méltónak. Lehetne nézni a Te oldaladról is, kérlek, tedd meg!!! Hogy gondolom ezt?

Felmerült-e Benned valaha, hogy ő megfelel-e Neked? Ő jó párod-e Neked? Méltó-e Hozzád? Írod, hogy szerettel várod haza, ki is szolgálod (pl. főzöl neki -amire nem lennél köteles, csak azért, mert nő vagy!!!), gyermeket szültél- ha nem is neki, de az Életnek, mégis ő az apja, örülhet neki, és Te szenvedtél meg jobban(ill. mindenképp Te végezted a több munkát) a gyerekért, nem ő (azt meg sem kérdezem, ő mennyire veszi ki a részét a gyerek gondozásából) - ő mit nyújt Neked mindezért cserébe? Megkérdezted-e ezt valaha magadtól?

Csak ő lehet az, aki kritériumokat állít fel, aki feltételeket szab? Meg hogy merészeli "hisztiként" lekicsinyelni, ha rosszul esik Neked valami? Teljesen jogosan esik rosszul, de mi lenne, ha egyszer kiakadás helyett azt mondanád, Te nem érzed őt méltónak arra, hogy a férjed legyen? Mert stb., ezt Neked kell megfogalmaznod a kapcsolatotok fényében.

Hátha ettől meghökken (ha a korábban áldozat-típusnak tűnő mindent lenyelő, kihasznált stb. nő kinyitja a száját, az önmagában "ébresztő" hatású lehet) leszáll a földre és észhez tér. Ha meg nem, nem vesztettél sokat...

A kissrác miatt nem vagy köteles vele maradni. Szakításotok esetén megvan a módja, hogy az apja hogyan vegye ki a részét a gyerek neveléséből. Ha nem teszi, az nem a Te hibád lesz, hanem az övé, és ezt a gyerek is felfogja. A gyereknek a boldog, kiegyensúlyozott anyához is joga van, és egy elnyomó apa mellett, aki mellett egyre kevesebbnek érzi magát, egy anya nem lehet boldog. Néha önzőnek kell lenni ahhoz is, hogy hosszútávon másoknak is jót tegyünk.

Szomorú látvány egy elkeseredett, frusztrált, zugivó, tisztaságmániás stb. anya, aki azért lett ilyen, mert a férje nem becsülte, csak háziszolgának tekintette. Sok ilyen van. Sem Neked, sem a gyerekednek nem érdeke, hogy ilyenné válj.

Ami engem illet, engem Anyukám egyedül nevelt fel, és csak lett belőlem valami :) (2 diploma, határozott célok, stb.), nem egy baráttól meg véget nem érő panaszokat hallgatok az együttmaradt, de veszekedő, feszült kapcsolatban álló szülőkkel való nyomasztó életről...

2008. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat segítettek, kívülről látni!
2008. szept. 7. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!