Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Maradni? Szakítani? Elég...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradni? Szakítani? Elég hosszú sztori, de örülnék, ha valaki elolvasná és megpróbálna tanácsot adni.

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, a barátom 28. 7 éve vagyunk együtt. Mindig is távkapcsolat volt, eleinte 200 km volt közünk, akkor hétvégente láttuk egymást, de kb. 2 éve kiment Németországba dolgozni, azóta kéthetente, havonta, másfél havonta találkozunk, mikor hogy. Most végeztem az egyetemen, ő pedig már nagyon régóta fűz, hogy ha megvan a diplomám, menjek ki hozzá. (A végzettségemmel simán kapnék kint munkát, de a nyelvvel gondom van, szerintem minimum 1 év lenne, míg olyan szinte kerülnék, hogy egyáltalán megpróbáljak munkát keresni kint.)

De őszintén szólva nem szeretnék kimenni, ezt szerintem ő is tudja. Ő viszont nem szeretne, és igazából nem is nagyon tud hazajönni. Ha találna is itthon munkát, valószínűleg valami gyári munkát 100 ezerért, ennél pedig azért kint sokkal többet keres, meg úgy érzem, szeret is ott dolgozni.

Beszéltünk már erről az egészről többször is, de sosem jutottunk semmire, csak arra, hogy "majd lesz valami", "szeretjük egymást, kitartunk, majd megolódik". De egyre inkáb úgy érzem, hogy mindketten azt várjuk, hogy a másik megadja magát és engedjen.

Most, hogy végeztem, lehet, hogy kapok is munkát abban a városban, ahol tanultam. Jó lenne végre egy igazi, felnőtt párkapcsolat, együtt lakni, és ha jól alakul minden, házasodni, gyermeket szülni. De ugyanőgy, ahogy 1-2 évvel ezelőtt, most sem látok erre esélyt. Egyszerűen nem tudom, meddig kellene húzni ezt az egészet.

Az egyik pillanatban azt érzem, ennek már nincsen értelme, a másikban pedig azt, hogy nem tudnék nélküle/egyedül lenni. Iszonyatosan rendes ember és érzem is, hogy nagyon szeret.

Őszintén szólva, elég önbizalomhiányos is vagyok. Rettenetesen félek attól, hogy ha szakítok, rosszul öntök, és soha nem találok senkit, vagy legalábbis senki olyat, aki legalább az ő szintjét megüti. De az eszemmel tudom, hogy nem maradhatok egy párkapcsolatban csak azért, mert félek, hogy nem lesz más...

De nem is igazán tudom, hogy tényleg ettől félek-e, vagy tényleg szeretem, és úgy érzem, nincs nála jobb.

Sosem csaltam meg igazából egyébként, de tettem már olyan dolgokat, amik szerintem nem férnek bele egy kapcsolatba. Legalábbis nekem iszonyatosan szarul érintene, hogy megtudnám, hogy a barátom ilyeneket tett. (Van egy nagyon jó barátom, akivel ha iszunk, mindig egymás nyakában kötünk ki. Nem feküdtem le vele, nem is csókolóztunk soha, de iszonyatosan jó érzés, mikor megölel, pedig vele nem tudnék elképzelni párkapcsolatot.). Nem tudom eldönteni, hogy ez csak azért van, mert nagyon ritkán találkozok a barátommal, és kell valamiféle intimitás néha, vagy azért, mert már nem szeretem igazán és másra vágyom.


Nyilván nem azt kérem, hogy konkrétan valaki mondja meg, hogy mit tegyek, csak hátha kívülről, objektíven nézve a dolgot, tud valaki bármi hasznosat tanácsolni.


2015. jún. 13. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szakítanod kéne, mert egyértelmű, hogy régóta nem szereted őt.


Beleegyeztél, hogy kimenjen, hitegetted, hogy utána mész, ő reménykedik. Ő nyilván rád vár, kint a feltételeit is megteretemtette egy közös életnek - ellenben neked mindegy, legyen "valakitől" gyerek, legyen "valakivel" közös élet, nyugalom. Neked ő nem fontos. Ahogy írtad félsz, ezért vagy még vele, mert még ő is jobb neked a semminél.


Arról nem is beszélve, hogy ezekszerint nem feküdtél le mással, de bőven flörtöltél, csókolóztál és ki tudja miket csináltál másokkal a hiányában...


Ne legyél önző, engedd el. Nem érdemli meg azt, hogy átverd, magadhoz láncold, amikor tudod, hogy amint jönne egy jobb parti, rögtön elhagynád.

2015. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

szerintem feküdj rá a nyelvtanulásra és menj ki hozzá. Neki felesleges lenne haza költözni és nem is fog nyilván.

Kimész,bevállalsz vmi gáz melót,kint 2 keresetből már menni fog,aztán ha megy már a nyelv,elhelyezkedsz a szakmádban. Nincs annál gyorsabb nyelvtanulás,mint az adott országban élni.

El is hagyhatod igazából,ez a "nem találnék jobbat te is tudod,őrületes nagy butaság.

Ölelés spiccesen egy barátoddal?Ugyan már,az semmi:)

2015. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Azt írtam, "nem csókolóztunk". Nem mintha sokat javítana a helyzeten, nem véletlen érzem én is azt, hogy már ez is sok volt.

Egyébként nem hitegettem, mondtam neki régebben is, hogy nem vágyom arra, hogy kimenjek, maximum szakvizsga után, de az még 5 év. Azt is megbeszéltük korábban, hogy akkor vagy maradok ott, ahol tanulok, és majd hazajön olyan gyakran, ahogy tud. Csak azt érzem, hogy nekem ez már nem elég.

De azt hiszem igazad van, előbb-utóbb az lenne, hogy akkor hagynámm el, mikor van már valamin tuti kilátásban. Az meg gerinctelen dolog.


Második: De nem érzem azt, hogy ki tudnék menni. Nem is akarok talán, vagy nem tudom. Valami szar melóra nem mennék ki, mindenképp a szakmámban akarok dolgozni, nem véletlen szoptam végig az egyetemet. De ahhoz, mint írtam, kellene még idő. Ráadásul mi lenne, ha kimennék és nem jönne be? Őt szidnámm állandóan, hogy "miattad jöttem ki és nekem szar?"

2015. jún. 13. 15:12
 4/6 omba ***** válasza:
100%

Olyan nagyon nem tervezgettek közös jövőt: "nem szeretnék kimenni, ezt szerintem ő is tudja. " - szerinted.


Szerintem ez nagyon szép romantikus sztori volt, végig távolról... neked még itt a szakvizsgád is.

Én azt mondanám, zárd ezt le.

17 éves fejjel biztosan nem így képzelted, de nem baj.

2015. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Szia. Nekem, mint kívülálló az a véleményem, ha nem is most, de ennek a kapcsolatnak vége lesz egyszer. Szerintem felesleges az időtöket pazarolnotok egymásra, inkább maradj itthon, szakítsatok.


Viszont van egy ismerősöm, akik az miatt szakítottak, mert elhidegültek egymástól, kb. 100 km-re laktak egymástól, munkájuk sem volt, egyiknek sem ( olyan helyen laknak ahol nincs sok lehetőség ), és a pasi kiment külföldre, hívta a csajt is,a csajnak eszében sem volt kimenni, a szülei sem akarták hogy kimenjen. Aztán kb. 1 év múlva a csaj kiment a pasihoz, azóta együtt vannak. Pedig a diplomás csaj nem egy hotelban képzelte el az életét mint takarító. De ezek szerint szereti a pasit, csak elhidegültek egymástól. Veletek is lehet még hasonló, hogy meggondolod magadat. Ja, a csaj időközben, míg a pasi kint volt és nem voltak együtt, talált munkát, kb. 100 ezret kereshetett, lehet megunta a munkát és belátta, hogy kint jobban van lehetősége.

2015. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is elhidegültetek,mert nagyon ritkán találkoztok.

Miért nem mész ki hozzá pl.1 hétre?

Hamar kiderülne,hogy mit érzel iránta.

Igazából mindenképpen jobban jársz ha kint dolgozol.Kicsit jobban keresnek nálunk még az egyszerű szalagmunkások is.

2015. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!