Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan lehet kilábalni a depresszióból úgy hogy nincs egy ember sem akivel tartom a kapcsolatot?
Egy szánalmas alak vagyok, aki magának való, aki nem mer senki mással beszélgetni hosszabb távon a családján kívül.
A család 5 főből áll velem együtt.
A párommal most vesztem össze mert nem érdekli amit én szeretnék beszélgetni egyszerűen levegőnek néz.
Mivel nem beszélek senkivel ezért a páromat traktáltam eddig minden dumámmal ami eszembe jutott és az agyára mentem.
Nem megy az ismerkedés sem, egyszerűen azt veszem észre hogy senki nem kíváncsi a mondani valómra.
Az évek során annyira magamba fordultam hogy a természetem elviselhetetlen néha.
Azt akarom hogy mindenki rám figyeljen, és ha ez nem működik besértődök mint egy gyerek.
Nem tudok beszélgetni, nem tudom mi az ami mást érdekelhet, csak magamról vagy velem kapcsolatos dolgok jutnak eszembe, mert nem járok el sehova egyedül szoktam bolyongani.
Sokszor el kéne tűrnöm, néznem dolgokat a családtagoknak de nem tudom a számat tartani és ezekből lesznek a viták.
Nagyon magányos vagyok de nagyon nehezen nyitok a külvilág felé.
Sokszor nem is tudom hogyan kell viselkednem és nevetségesnek érzem magam.
Adjatok tanácsot hogy mit tehetnék legelőször, mert ha így folytatom megőrülök.
Mindenkiben a rosszat látom.
És folyton azt képzelem hogy csak a rosszat akarják nekem még ha nem is, de az első gondolatom mindig a rossz.
Kérlek benneteket ne írjatok megbántó dolgokat, csak kérlek a kérdésre válaszoljatok.
Köszi!
Olyan könnyen ki lehet mondani a barátkozz szót, de borzasztó nehéz, nagyon nehezen lehet kilépni a mindenapos berögződött hétköznapi mindennapokból, és még akkor sem biztos hogy szimpatikus leszek ilyen berögzült rigolyákkal amilyen most vagyok.
Sajnos sem dumám, sem szókincsem nincsen, fogalmam sincs mit kell, mit szabad mondani hogy sem unalmas sem pedig ne égessem le magam és ne legyek nevetséges sem.
Alapgyakorlat: 1. Köszönsz (+mosoly). 2.: Hogy vagy? (Mizu, hogy telt a hétvége, stb.) 3. Dícséret.
Az ismerősednél eleinte elég a köszöntés és a hogy vagy, nehogy azt higgyék elment az eszed..
Mindenkinek köszönés és mosoly. Akinél csak lehet azoknál a többit is. A párom egy introveltált ember ő a buszsofőrnek ugyanúgy köszön mint ahogy a boltos csajtól megkérdezi hogy van..
Figyeld a többiek reakcióit. Tanulj meg ránézni az emberekre és a reakcióikból kitalálni, hogy nem beszélsz-e sokat. Ha igen akkor fejezd be a sztoridat minél hamarabb.
Kérdezz meg másokat magukról és úgy általában is légy kedves, udvarias és ahányszor lehet mosolygós (eleinte lehet műmosoly is).
Olvass és néz híreket amikben érdekes sztorik vannak másokról és ezekről beszélj. Állandóan magunkról beszélni nem szimpatikus.
Ma már sok olyan tanfolyam van ahol azt tanítják hogy ismerkedj. Menj el egyre. Interneten is rengeteg cikk van erről. Olvass.
A barátkozás egy zárkózott embernek nehezen megy, nem kell a közepébe vágni, mert csak sikertelenséget sikertelenségre halmozol. Kezdd azzal, hogy ezeket a "kis" dolgokat megteszed és haladj tovább.
én 7 évig voltam depressziós hasonló tünetekkel mint te, mondjuk én pozitív és naiv voltam/vagyok...
én itt GYK-n gyógyultam ki :) tudsz itt is barátkozni, de ha nem nagyon van téma...akkor ajánlott még pl online játékok...ott ugye a játékról tudsz beszélni ha már megy...kezdésnek nem rossz...aztán jöhet a többi...én pl online játékban nagyon sok embert megismertem...szóval az sem lehetetlen, legjobb barátom online játékban ismertem meg, nem csak neten tartjuk a kapcsolatot, de szinte minden este több órát beszélgetünk skypeon...és elég változatos a téma...szóval ez is egy lehetőség...én pontosan tudom mi volt nálam a kiváltó ok és hogyan tudtam volna megszüntetni...szóval először ezt ajánlatos megtudnod mielőtt ismerkedni kezdesz...mert ha nem tudod mit keresel akkor nem biztos, hogy észreveszed amikor megtaláltad...
Ha nehezen meg a barátkozás, javaslom, beszélgess először egy pszichológussal, ő biztosan meg fog érteni, és segíteni fog neked abban, hogy helyreállítsd a kapcsolatod a környezeteddel.
A [link] -on tudsz keresni lakóhelyed szerint pszichológust.
Anyósom testvére rokonai szoktak csapni ilyen összejöveteleket, de amikor hívnak engem én nem megyek, mert nincs hozzá kedvem szorongva érzem magam, félek a megaláztatástól, ha zavaromban nevetségessé teszem magam....
Találtam ide egy ide illő szöveget magamról, ez jellemző rám.
Előfordulása fokozott bármilyen szociális helyzetben. Ez lehet akár vizsga, telefon beszélgetés, állás interjú, nyilvános beszéd, kiselőadás, ismerkedés, párkapcsolat, mások előtt való étkezés vagy baráti összejövetel során is. Ennek legnagyobb veszélye, hogy az egyén egy idő után elkezdi kerülni ezeket a helyzeteket, hogy ne szorongjon. Ez pedig az élettér beszűküléséhez vezet!
Kialakít egy ördögi kört maga körül: társas helyzetben ahelyett, hogy mások felé fordulna, önmagát monitorozza, és azt, vajon hogyan reagálnak rá mások, így ellehetetleníti, hogy valóban tudjon kapcsolódni másokhoz, ezért ténylegesen kevesebb pozitív megerősítésben lesz része, tehát beigazolja a feltevését, hogy őt az emberek nem szeretik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!