Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért van az, hogy sok ember csak a felszínes dolgokat hajszolja, mint pl. ruhák, csajok, pasik, bulik, kocsik, fodrász!?!?
Tudod a kérdés amit feltettél....én is elég gyakran felteszem magamban.
És mivel magamnak sem tudok válasz adni a sívárság miértjére, így sajnos neked sem.
De örülök, hogy vannak még GAZDAG emberek!!!
Az ember hajlamos a világot a negatív oldalról megközelíteni. Én is így voltam ezzel valamikor, és te is így vagy vele most, és még sokan mások is így vannak vele.
A felszínes embereket lehet a legkönnyebben, leggyorsabban észrevenni, mert mindig ők a leghangosabbak és legmagabiztosabbak (onnan is könnyű felismerni őket, hogy ők soha nem kérdőjelezik meg önmagukat és az "értékeiket"). Viszont rengeteg ember van még, akinek az általad említett igazi értékek számítanak. Ha őket vennéd észre először, és az ún. "menőket" pedig csak perifériaként, fölösleges térkitöltő elemként szemlélnéd, más lenne a világképed. Sőt, ha mindenki így szemlélné a világot, akkor a felszínes, "menő" emberek elvesztenék a menőségüket, mert senki nem venné észre őket. Mindig az a "menő", akire a legtöbben fókuszálnak. Ha te is a felszínes hülyékre fókuszálsz (és azt gondolod emiatt, hogy mindenki ilyen), akkor hozzásegíted a világot ahhoz, hogy ezek legyenek az értékek. Ha viszont a csendes, mélyérzésű, gondolkodó, értelmes embereket látod meg először (belőlük is jó sok van), akkor viszont megtetted azt, amit a magad egyéni szintjén megtehetsz azért, hogy a számodra fontos értékek legyenek a "menők".
A kérdésedre válaszolva: az emberek eltérő fejlettségi szinten vannak. Mivel az élet alapvető célja a fejlődés, ez tulajdonképpen nem baj. Az általad leírt felszínes emberek nem gondolkodnak, csak élnek. Nem jó ez, viszont nem tehetnek róla, mint ahogy a vak ember sem tehet arról, hogy nem lát. A vak ember a látás képességével nem rendelkezik, ők pedig a gondolkodás képességével. Ha elkezdenéd nekik magyarázni a valódi, mély boldogság fogalmát, egy szót nem értenének belőle, mint ahogy egy örök életében vak embernek sem tudnád elmondani, hogy néz ki egy napraforgó, vagy hogy milyen a sárga szín. Ők azt tartják igazinak, amennyit ők a világból felfognak/érzékelnek, mint ahogy a vak ember is azt tartja valódinak, amit kitapogat, hall, szagol, stb. Ezen a helyzeten csak lassú fejlődés segíthet, pl. későbbi életkorokban egyre kevesebb százalékosan az ún. "menő" ember. Pl. a tizenévesek közt van a legtöbb, a huszonévesek között már kevesebb (de persze még mindig sok), mert vannak az egykor felszínes menő tizenévesek közül olyanok, akik nehézségekkel szembesülnek életük során, aminek segítségével megtanulják az igazi értékeket. A lelki fejlődés a későbbi életkorokban még inkább kibontakozhat, és a 30 fölöttiek körében még kevesebb a felszínes ember (bár még mindig rengeteg van sajnos). Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy a 80 év fölöttiek között van a legtöbb értékes ember, mert nyilván ha egy ember egy bizonyos életkorig nem fejlődik ki szellemileg, utána már nem is fog, hanem azt, hogy lehetőség van a fejlődésre, a szellemi érésre. Persze ez sok esetben nem történik meg.
Úgy tudsz a felszínesség ellen a legtöbbet tenni, ha példát mutatsz a saját életeddel ezeknek az embereknek. Nem arra gondolok, hogy szentbeszédet tarts, meg kioktasd őket, mert az sohasem használ, inkább csak árt, hanem hogy mesélj nekik az életedről, vállald föl előttük, ami fontos neked, és ne érdekeljen, ha lefitymálják, amit mondasz. Lehet, hogy ha pár év múlva egy nehezebb helyzetbe kerülnek, pont az fog eszükbe jutni, amit te mondtál / mutattál nekik, és pont ez fogja majd kilökni őket a felszínesség állapotából. A legtöbb ilyen dolog (példamutatás, más értékekre, életlehetőségekre való figyelemfelhívás) a legtöbb esetben késleltetve működik, szóval ne keseredj el, ha első körben negatív visszajelzést kapsz. A másik fontos dolog, hogy maradj érdektelen azok iránt a dolgok iránt, amiket te ostobaságnak tartasz (fodrász, csajok, pasik, bulik, kocsik stb.), és fejezd ki a közönyödet ez iránt (persze ne durván). Van olyan is, akit épp ez döbbent rá, hogy nem mindenkinek ezek a dolgok fontosak (lehet, hogy eddig azért tartotta fontosnak őket, mert azt hitte, másoknak is - az általa ismert "mindenki"-nek - ezek fontosak). A harmadik lényeges dolog az, hogy derűsen szemléld a világot, ne keseredj meg azért, mert az emberiség jó része felszínes, keresd meg azt a részét, amelyik nem az. A saját értékeidet is megteheted "menőnek" egy bizonyos körben, társaságban, ha megfelelően ügyes és diplomatikus vagy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!