Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Idegesít, hogy a barátom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idegesít, hogy a barátom a legkisebb dolgokon is bosszankodik... Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A barátommal több mint 2 éve járok,és mostanában nagyon sokat idegeskedik apróságokon (lehet,hogy eddig is így volt,csak nem vettem észre?).Pl.úgy vett egy elektromos készüléket,hogy van egy kis karcolás rajta,és képes ezen több napot rágódni.Szinte mindenen miatt tud így aggódni,és ha nem mondja,akkor is látom,hogy ez jár a fejében.Ez neki se tesz jót,de mikor mondom neki,hogy kicsit lazítson,nem tud.Én nyugodtabb típus vagyok,és bosszant,hogy a légkört is tönkreteszi ez a negatív dolog.
2008. júl. 22. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Most én is ilyen időszakomat élem :( Az elmúlt hónapok apró kellemetlen élményei összeadódtak, és sokszor a legkisebb dolgoktól is a plafonon vagyok. Talán a barátod is túl van egy hosszabb, feszült időszakon, és még nem vezette le a feszültséget.

Nem biztos, hogy veled vagy bárki mással gondja van (tehát: valós személlyel), simán lehet, hogy a háttérben "csak" kellemetlen események állnak.

Nekem régebben is volt sajnos ilyen időszakom. Nagyon jót tett a környezetváltozás - pl. egy kirándulás, ami kizökentett a mindennapokból -, egy új élmény (novellát írok ilyenkor és abba egészen bele tudok feledkezni), vagy bármi...

Ha van vmi, amit szeret, lepd meg vele! Az eltereli a gondolatait! :)

Hívd el sétálni az állatkertbe, menjetek vidámparkba (!), vagy "csak" beszélgessetek a gondjairól!

A lényeg az, hogy kellemes dolgok kössék le a figyelmét - olyanok, amik kikapcsolnak és feltöltenek pozitív energiával :)

Sok sikert!

2008. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sszia. Teljesen megértelek. Az az igazság, hogy ilyesmire én is hajlamos vagyok.. apróságokon vagyok képes rágódni. Igazából, mikor nekem néha sikerül lazítani, és leszarni mindent, azt csakis magamnak köszönhetem! És nem a rámordító 7 embernek, akik már könyörögnek, hogy hagyjam abba. Ezt neki kell magában eldöntenie.. megéri vagy nem éri meg. Mindenképpen megéri, mert ezzel a sok stresszel nem jut messzire. Esetleg találj ki olyan programokat, ahol megtanulhatja a relaxálást. Elég egy esti erotikus fürdő :)

Kád, gyertyák, zene... szirmok.. tudod, meg a többi :)

Próbáld meg neki átjuttatni a saját nyugalmadat. Valahogy csak sikerül! Ha rád nem hallgat, akkor kire?

2008. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg.. vagy vidd el egyszerűen csak kikapcsolódni! MOndjuk lovagolni egy hatalmas távoli lovardába, vagy bármi ilyen. Messze legyen mindentől, amitől képes idegeskedni.
2008. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Az az igazság,hogy neki otthon vannak gondjai,de ezek nem is annyira konkrétak,inkább negatív légkör,de nem az emberek miatt,hanem inkább a tárgyak miatt..elég furcsa az egész...Azt hiszem,erre az lenne a megoldás,ha elköltözne,de ez most nem annyira megoldható.


Vittem már pár helyre,pl.gyógyfürdőbe (igaz,csak 1 napra),jólesett neki,de komolyan mondom,akkor is ezn rágódott.Elég durva...


Köszi,hogy ítatok,már azt hittem,hogy csak velem történik ilyesmi... :-)

2008. júl. 22. 12:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a problémát tényleg csak az otthoni problémával lehet csak kiküszöbölni. Tudom hogy milyen ez, mert Én is ilyen vagyok. A legkisebb dolgokon elkezde kiabálni, ami hááát nem valami jó dolog, és az a baj hogy ezt képes vagyok rávetíteni emberekre. Ez ellen tényleg az a megoldás ha a problémát a gyökereknél kell megoldani. Magyarul a családi dolgait kellene orvosolni. Szerintem legyél megértő vele amíg ezek meg nem oldódnak, búj egy kicsit hozzá amikor éppen valamin kiakad. Nekem ez szokott segíteni.
2008. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!