Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális, ha 16 évesen még éretlennek érzem magam a párkapcsolathoz és a szexhez?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, valami nagyon nincs rendben velem, mások már ilyen 13 évesen kufircolnak...nem azt mondom, hogy ez a normális, hogy gyerekek szexelnek orrba-szájba, de bennük legalább megvan az érzés, hogy készek rá, én meg 16 vagyok és még sosem volt úgy igazi barátom, nem is csókolóztam még és amikor lehetőségem lenne rá, akkor is inkább nem teszem meg..Egyetlen egyszer "jártam" egy fiúval, kb. 13 évesen, de vele is csak annyi volt, hogy elmentünk együtt mondjuk fagyizni, vagy valami, meg fb-on szivecskéket írtunk egymásnak T_T és még őt is dobtam 4 nap múlva, mert rájöttem, hogy minél több időt töltünk együtt, annál inkább idegesít. És ugyanez volt egy évfolyamtársammal is, hogy tetszett, odamentem hozzá beszélgetni, utána találkozgattunk, és mikor elkezdett úgy alakulni a dolog, észrevettem, hogy vele is minél többször találkozok, annál inkább úgy érzem, mintha megfulladnék kb. a társaságában...Mármint nem tudom, hogy mondjam, szóval olyan kellemetlen volt, főleg úgy, hogy ő kezdett megszeretni, én meg egyre inkább elhúzódtam tőle...És hát nem tudom, maga a szex is így érdekel, szoktam fantáziálgatni, de amikor élőben ilyesmire terelődik a szó, kellemetlenül érzem magam, meg úgy egyáltalán, amikor bármi intim dologgal kapcsolatban kérdeznek...

Félek, hogy nem vagyok normális és hogy ez sosem fog változni...Szóval ez mások szerint se normális? És amúgy mi miatt lehet?

16/L


2014. márc. 1. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Főleg, hogy tisztában vagy az érzéseiddel. Én a mai napig nem nőttem fel a párkapcsolatokhoz sajnos... 20/F
2014. márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A mai világban nem normális!
2014. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nincs ezzel baj, idővel mindenki változhat, ahogy te is
2014. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia ! nyugi, semmi gond nincs. az itt kommentelő, és kérdéseket feltevő 13-16 éves korosztály lehet reprezentatív minta a mai társadalomból (sajnos), de semmiképpen nem követendő példa. szerintem előbb-utóbb mindenki megtalálja a párját, az Igazit, akivel teljesen összhangban van. Ha megtalálod Őt, akkor nem fogod azt érezni, hogy unalmas, meg, hogy idegesít. A hülyeségeken, ami mások előtt ciki lenne, nevetni fogtok és nem okoz majd gondot őszintén beszélni arról sem, ha esetleg valamin javítanotok kellene a másik szerint. Általános iskolában szinte mindenki "szerelmes", aztán rájön, hogy hosszú távon nem maradna azért együtt a másikkal. Aztán gimiben már sokan komolyabb érzéseket táplálnak. Semmiképpen ne próbálj megfelelni a divatnak, ne azért keress valakit, hogy "legyen, akivel jársz", várj az igazi szerelemre. Persze lehet ismerkedni, de ne kényszerből, csak akkor találkozz valakivel, ha jól érzed magad vele. Ha pedig szerelmes leszel, úgyis érezni fogod, hogy "na, igen, ez az". Akkor nem lesz gond a szexuális vonzalommal sem. Szerintem mindenkinek úgy kéne hozzáállnia a szexhez, hogy olyan intim kapcsolat, amit csak a társunk érdemel meg. Ez az én véleményem, hogy a szeretkezés akkor a legszebb, ha lelkileg is együtt vagytok :) szóval, no para, Te is meg fogod találni az igazit, a lényeg, hogy ne görcsölj ;)
2014. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. márc. 1. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Hidd el sok 16 éves van így mégis csinálják, erőltetik mert hogy az a menő.
2014. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a normalis. A szexualitas nem a 14-17 evesek eletkorahoz valo, hiaba eroltetik.

Felnottseg, nemi es lelki erettseg kell hozza, es a nagy tobbsegukben ez nincs meg.

Olvass bele nehany itteni kerdesbe, meglatni, hogy mennyire eretlenek, de mar szexelnek.

2014. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális! Szerintem a 13 évesek sem érzik magukat annak, csak ezt elnyomják magukban, mindenhol azt látják az gyerekek, hogy kapcsolat KELL, hogy szexelni KELL, és igen, kívánják mert vannak hormonok, no de hol tartanak lelkileg, értelmileg ezekhez a dolgokhoz?

Nem kell túlkombinálni sem, majd lassan megtörténik veled is, ami mindenkivel. Ha félsz, nem kell megtenni.

2014. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!