Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem beszélik meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem beszélik meg a férfiak a feleségeikkel a problémáikat?

Figyelt kérdés
2008. júl. 21. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert szégyelljük. Mégis csak az a szoksos kép, hogy az erős férfi családefenntartóként támogatja feleségét.
2008. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem beszélik meg a fiúk a barátnőikkel a problémáikat?


Ez hozzáállás kérdése. Ha valakinek ennyire fontos, hogy meg lehessen beszélni a dolgokat, akkor eleve így kellett volna indítani a kapcsolatot, és akkor ez a természetes mindkét fél számára, és nem később jön elő ez a gond, amikor már esetleg nagyobb problémákkal kell szembenézni.

2008. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Második hozzászóló! :-) Légyszives házasodj meg.
2008. júl. 21. 10:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hogy indult a kapcsolat. Lehet egy kapcsolatot úgy is kezdeni, hogy már a pár már az elejétől foglalkozik egymás mélyebb problémáival, lelkivilágával, stb. Később ez lesz természetes, és egyik félben sem fog felmerülni, hogy ne mondja el a gondjait. (Ebben a nőnek kell inkább kezdeményezőnek lenni, mert a férfiak emocionálisan kicsit hátrányban vannak - nem tehetnek róla, ilyen az agyfelépítésük -, meg kell nekik tanítani, hogy hogyan tudják elmondani a problémáikat. Nekem volt már pár felszínes kapcsolatom, amelyek után elhatároztam, hogy több felszínes kapcsolatom nekem nem lesz. Mikor összekerültünk a párommal, ezt becsületesen el is mondtam neki, hogy nekem mire van igényem, meg mire számíthat tőlem, meg hogy képzelem el a kapcsolatot. Az elején mindkettőnknek elég nehéz volt ez, mert korábban egyikünk sem mondta el senkinek a problémáit (nem volt mintánk), de 1-2 év után belerázódtunk, és most már igazi lelki társak vagyunk. Mondjuk nekünk az volt a szerencsénk, hogy már az elején tudtuk, hogy nem akarunk felszínesek lenni, és a kapcsolatunkat nem a testiségre meg az anyagi dolgokra akarjuk építeni. Ha valaki nem így kezdte, hanem jó pár év után akar változtatni, annak valószínűleg elég nehéz dolga lesz sajnos.
2008. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Mert nem jó a beszélőkéjük, és genetikailag így vannak kódolva. Volt egy tantárgyam anno elsőéves koromban, nemi differenciálódás, na ha az odavágó irodalmat a nők elolvasnák, és alkalmaznák, sokkal kevesebb lenne a válás, ill a krízis. Az úgynevezett beszéljük meget, a nőknek kell erőltetni és kezdeményezni, a férfiak törzsfejlődésüktől fogva alkalmatlanak rá:(((:(:(:(
2008. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én amit látok, hallok, tapasztalok, az fordítva is igaz, tehát nemcsak a férfiak nem beszélnek a bajaikról, hanem a nők sem. Kölcsönös!! Én nagy hibának tartom ezt, mert olyanra vezethető vissza, hogy nem bízunk eléggé a másikban. És ez szomorú....

A férfiak meg alapban azt hiszik, ők mindent meg tudnak oldani, a probléma a gyengeségük jele, ezért nem hozakodnak elő velük. Ha a másik oldalról nézzük, érthető, mert ez esetben a nőknek meg lenne a véleménye a férfiről!:-) Ki szeretne pletykázás áldozata lenni?? Senki....

2008. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki megbeszéli. Egyébként nehezebben nyílunk meg érzelmileg és kevésbé vagyunk verbálisak, mint a nők. (Kivétel persze van.) Ez a válaszom, ha elméletileg és általánosságban kérdezed.


Ha ezt nem elméletben, hanem azért, mert szeretnéd ha a férjed többet beszélgetne veled, akkor itt egy javaslat:

Ne úgy kezdd a beszélgetést, hogy "Gyere, beszélgess velem!", vagy "Miért nem beszélgetsz velem!", mert ezekre nehéz reagálni. Kezdd el pl. valamelyik kedvenc témájánál a beszélgetést, olyasminél, ami igazán érdekli őt, és amiről szeret belelendülve magyarázni. Azután, ha már benne vagytok, kérdezhetsz arról is, ami téged foglalkoztatsz.


Szerintem őszintén és kedvesen a leghallgatagabb és legérzelemszegényebb férfiből is ki lehet hozni a dolgokat.


üdv: Gyuri

2008. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!