Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaz az, hogy azok a férfiak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az, hogy azok a férfiak, akik igazán tudnak szeretni, azok nem érdeklik a nőket?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 12:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%

Egyáltalán nem igaz, csak pár alapvető dolgot nem képesek felfogni nagyon sokan! Épp emiatt egy nagy csomó kiforgatott közhely terjed, amiktől a fejem fogom.


Eleve ne keverjük már össze az őszinte és mély szeretet az alacsony önbecsülésből fakadó pincsikutya viselkedéssel. A barátzónás srácok semmivel sem szeretnek mélyebben, csak ők maguk sérülékenyebbek és kedvesebbek. Mi köze ennek a mély érzésekhez?


Egy csomó pasit látok az életben is és itt is, akik egyszerűen nyáladzanak, vagy éppen nyalnak. Az egyik gyakorlatilag lányként viselkedik, a másiknak meg nincs semmi önbizalma, ezért kedvességgel kompenzál. Igen: ezek a férfiak nem érdeklik a nőket.


Adott egy pasi, aki olyan dumákkal jön ide, gyakorira, hogy úgy vágyik egy ölelésre és ha lenne barátnője, ő bizony egész nap puszilgatná, meg kényeztetné. Na ettől még a csajok gyomra is felfordul. Nem is tudom, miből gondolja bárki, hogy bejön a csajoknak, ha egy pasi csajként viselkedik. Ráadásul aztán meg meg is van sértődve, hogy a csajoknak nem kell egy ilyen érzékeny, érzelmes és romantikus srác. Na most én érzékeny és romantikus srác vagyok, nagyon mély érzésekkel, de ilyen nyáladzás még az életben nem hagyta el a számat, mert ennél felszínesebb, émelyítőbb dolog kevés van, és cseppet sem a mély érzés megtestesülése. Ez csak és kizárólag slejm.


A másik verzió meg a önbecsülés hiányától szenvedő lúzer esete, aki mindig és mindenkor másoknak akar megfelelni. Saját magát teszi a félénksége miatt a lehető legszürkébb verébbé, és mindezt megpróbálja azzal kompenzálni, hogy mindent megtesz a kiszemelt csajnak, folyton csak kedveskedik, bókol. Aztán meg nem érti, hogy a csaj miért lép le egy önző, nagy pofájú sráccal, aki nem becsüli meg. Lefordítja magának, hogy a csajoknak csak a bunkó faszik kellenek, nem a kedves, illedelmes srácok, és nem értik meg, hogy egyszerűen arról van szó, hogy a csajoknak a vonzalom egyik alapja, hogy fel tudnak nézni a pasira. Márpedig hogy tudnának felnézni egy olyan pasira, akit még saját maga is lenéz? A csajok egy határozott, magabiztos férfire képesek csak felnézni, nem pedig egy önkéntes jobbágyra, aki gyakorlatilag mindenét egy szó nélkül odaadja pár jó szóért.


A közhely megszületéséhez az kell, hogy az emberek nem képesek egyetlen egyenletként szemlélni a dolgot, hanem mindig külön bontják a saját esetüket a másétól, és teljesen más rendszerben számolják mindkét dolgot: saját magukon csak az előnyöket nézik, a sikeres pasin meg csak a hátrányokat. Ennek megfelelően azzal nem hajlandóak számolni, hogy ők maguk unalmasak, gyámoltalanok, nyálasak, vagy akármi, csakis azon pattognak, hogy milyen kedvesek és érzelmesek, mégsem kellenek senkinek. Ugyanígy a sikeres pasikban nem látják, hogy ők magabiztosak, nem nyalják a csajok talpát, ők saját magukért vonzók. Pont ezért nincs szükségük arra, hogy kedvességgel próbálják bekönyörögni magukat a csaj szívébe, mert a csaj megy magától.


A gond az, hogy ezeknek a fickóknak emiatt nincs különösebb értéke a nőknek, hiszen úgymond ingyen kapják. Ennek megfelelően az a csaj, aki után a lúzer srác futott, most fut a menő gyerek után, és a lúzernek panaszkodik. Ezen a lúzer srác behisztizik, hogy milyen hülyék is a nők, hiszen itt lenne ő, aki nem bántaná, csak ódenagyon szererné. Pedig ha belegondolna az egészbe, rájönne, hogy ő és a csaj valójában pont ugyanolyanok: egyikük sem becsüli saját magát semmire, és olyan ember után szaladnak, aki le sem szarja őket. Mindketten panaszkodnak a másik nemre, miközben nem veszik észre, hogy saját maguk rázzák az élet pofonfáját.


Alapvetően mindkettőnek magával kellene foglalkoznia, önmagát megismerni, saját magát megtanulni eladni és a saját hibáit javítani. Ezáltal válik az ember egyéniséggé, akit lehet tisztelni és szeretni. Egy ilyen csajért a menő pasik is tudnak évekig sírni, ahogy egy erős egyéniségű, magabiztos pasit sem dob egyetlen csaj sem a barátzónába. De persze, megint hiába volt minden szavam, mert most minden sikertelen pasi lepontoz szépen és elkezd belém kötni, hogy ezért és ezért hülyeség, amit mondtam. Pedig nem értem, miért akarnak erről meggyőzni, amikor az ő érdekük, hogy nekem legyen igazam...

2013. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem minden esetben,de a legtöbb esetben bizony sajnos igaz a kérdező állítása.Nem fogok már regényeket írni róla,hogy miért mivel azok akiknek minden sikerül ilyen téren,azok nem fogják fel,nem érzik át a valódi helyzetet.Szívesen beletenném őket csak 1 napra,ebbe a helyzetbe,a nap végére megbolondulnának és nem tudnának mit kezdeni sem vele.
2013. dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Aztán hirtelen szakított velem, minden különösebb jel nélkül, és mondta, hogy nem jelentek számára kihívást..."


Értem a problémád, de rosszul szűröd le a konklúziót. Tegyük fel, hogy ha nem mutatod ki az érzelmeidet, akkor nem hagyott volna el. MÉG nem. Rá lehet, hogy tényleg igaz, hogy imád futni egy pasi után, ebben az esetben rá igaz is az állításod. Csakhogy ebben az esetben ő egy komplexusos, problémás kis bakfis volt, akinek még sok nagy csalódást tartogat az élet. A lényeg a lényeg: egy gyakori női hibát ne kezeljünk úgy, mint általános érvényű törvényszerűséget a nőkre nézve.


A másik verzió pedig, hogy csak szimplán mellébeszélt, mert kiszeretett belőled, és elkezdte unalmasnak érezni a dolgot. Ebben az esetben ennek semmi köze ahhoz, hogy te mennyire tudsz szeretni, hanem ezer más dolog. Lehet, hogy igazából nem illettetek össze, és pontosan a hős szerelmes viselkedésed volt, ami egész idáig képes volt megtartani. Az ilyen félmondatokat félmondatnak kell felfogni, és beleszámolni, hogy bármennyire is érzelmesek a nők, éppen a saját érzelmeikről nem tudnak semmit a világon.

2013. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Költőnő? ***** válasza:

#11-nek van a lehető legteljesebb mértékben igaza.

tény h sokat változott a társadalom, az értékítélet, stb,

DE

mindig lesznek normális srácok/csajok

kettő (nálam bejött) folyamatos sikertelenség esetében (tökmindegy h magánéleti v egyéb) lehet ujjal mutogatni a másik nemre/világra/istenre stb. de talán hosszabb távon gyümölcsözőbb lenne ha mki először magában keresné a hibát.

3 hazug, r*hadék embereket mindig mindenhol lehet találni, mert vannak, de ha ilyet AKAROK találni, FOGOK is találni.

Ha nem akarok is fogok, de akkor legalább tanulok abból is és nem az lesz a végső konklúzió h ugye én megmondtam.

2013. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
70%
És mááár meg is érkeztek a csajoknál sikertelen srácok szépen lepontozni - szokásosan pár percen belül. Legalább következetesek, sosem okoznak csalódást...
2013. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Én meg azt mondom, akármiben is vagy sikertelen, a hibát elsősorban magadban keresd. Ha fogalmad sincs, mi kell a nőnek, a büdös életbe nem fogod őt megkapni.
2013. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Az én férjem is igazán nagyon tud szeretni, és engem rendkívüli módon érdekel:)


27/N

2013. dec. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Az érzékenység alkati sajátosság és nem lúzerség. Vannak akik érzékenyebbnek születnek az átlagnál mind a nők mind a férfiak között. Az ilyen embereknek erősebbek az érzései, és épp ezért jobban és szenvedélyesebben tudnak szeretni mint az átlag. Én is ilyen vagyok, és őszintén szólva örülök, hogy legalább nem vagyok egy érzéketlen tuskó.
2013. dec. 9. 21:35
 19/22 anonim ***** válasza:
Látom, sikerült értelmezni, amit írtam...
2013. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit írtál.
2013. dec. 9. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!