Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bizalmatlanság. Mit csináljak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizalmatlanság. Mit csináljak? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A barátommal lassan 2 éve vagyunk együtt. Nagyon odavagyok érte, és ő szintén, egyszerűen nem tudunk elválni egymástól. Ez más mint minden eddigi, mint kettőnknek.

Viszont én nagyon féltékeny vagyok és ez állandó veszekedés forrása. Persze nem ok nélkül.. Tavaly nyáron kiderült, hogy többször is hazudott nekem és titkolózott előttem (chat beszélgetéseket törölt, üzeneteket és híváslistát törölt a telefonból stb.). Amikor rájöttem nem mondtam el neki, csak kérdezgettem, hogy nincs-e valami amit nem mondd el, vagy elfelejtett elmondani, próbáltam rábírni hogy magáétól bevallja. Többször is egyenesen a szemembe hazudott, aztán közöltem vele, hogy tudok mindenről, el akartam hagyni, de ígérgetett, összeomlott, sírt(!) és mondta hogy megváltozik, mert nem bírná ki nélkülem. Egy kicsi szünet és távolságtartás után folytattuk.

Azóta szüntelenül féltékenykedem, nem tudom elviselni ha nem tudom kivel van és mit csinál. Ennek ellenére imádjuk egymást és amikor kettesben vagyunk, vagy a család/barátok körében minden rendben van. Folyamatosan az üzeneteit ellenőrzöm és nyomozok utána. Több minden kiderült amit korábban eltitkolt vagy hazudott róla, de ez mind a tavaly nyári megváltozok-őszinte leszek-ígéret előtt történt, de csak most derült ki. Tudom, hogy azóta nincs ilyen, de akkor is bánt hogy korábban mennyi minden volt.

Csak én vagyok nagyon bizalmatlan, vagy ez tényleg jogos? Hogyan tudnám/tudnánk leküzdeni?


2013. jún. 12. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne ellenorizgesd folyamatosan. Hihetetlen, hogy embereknek erre van idejuk, komolyan.
2013. jún. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A bizalmat nem lehet helyreállítani, ha egyszer megtört. Előbb utóbb vége lesz ennek a kapcsolatnak - ne haragudj.
2013. jún. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én hiszem, hogy helyre lehet állítani és valószínű, hogy ennek az egyik lépése, hogy nem ellenőrizgetem állandóan (ami mellesleg nem sok idő, 10perc).

Valaki aki volt hasonló helyzetben, hogyan sikerült túllépni ezen?

2013. jún. 12. 12:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Soha többé nem fogsz benne megbízni, és ez kifogja készíteni mindkettőtöket.
2013. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszont elhagyni nem tudjuk egymást. Próbáltuk és nem bírta ki egyikünk sem, de nem is akarjuk ezt.
2013. jún. 12. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ok nélkül, haha... Ti ok nélkül is csináljátok a cirkuszt.
2013. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen helyzetben, tapasztalatból írtam. Mi is azt mondtuk, hogy nem tudunk egymás nélkül lenni, mi is próbáltuk külön, nem ment, megint összejöttünk, de nem tudtam benne újra bízni. Egy év ment el erre a kínlódásra az életemből.


Ha te hiszel benne, akkor hajrá. Én is hittem, csak a gyakorlat mást mutat. Amit csinálsz (ellenőrzések) az is engem igazol.

2013. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!