Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban jó ötlet a féltékenysé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban jó ötlet a féltékenység ellen? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

A párom a kapcsolatunk elején sokat mesélt az exéről, akivel együtt élt 4 évig. Többet mint kellett volna. Mindig összeszorult a gyomrom, mikor hallgattam, sokszor le is állítottam, megesett, hogy még vitáztunk is. Nem értettem, hogy ha már több éve szakítottak, a párom küldte el, és tudja, hogy zavar engem, miért beszél róla még ezután is. Ezek később olyan formában történtek, hogy "hallottam, hogy itt és itt dolgozik", vagy "találkoztam a testvérével, aki mesélte, hogy a csaj hogy elbánt magával". Egy év után már az is zavart, hogy ott van a Fb ismerősei közt, és látnom kell, mikor a párom belép az oldalára, és épp mellette ülök.

Nemrég már nem bírtam visszafogni magam, felháborodva felálltam, és annyit mondtam, hogy ez a nő már megint a pofámba bámul, nem hiszem el, hogy soha nem lesz már vége, mindig "itt" kell lennie a mindennapjainkban.

Erre a párom higgadtan annyit mondott:

"Úgy szeretném, ha találkoznál vele, ha beszélgetnénk hármasban, vagy többen, és látnád, megtapasztalnád, hogy kire is vagy Te féltékeny, hogy nincs rá semmi okod."


Mi a véleményetek? Valóban jót tenne?


2013. jún. 5. 15:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
u.i.: Valójában én jobban díjaznám, ha már nem kerülne szóba két-három hetente, és csak úgy nem lenne végre, se említve, és nem kéne látnom a képét sem a közösségi oldalon. Nekem is van exem, akivel együtt laktam, de én sosem beszélek róla, nem kommentálja a Fb bejegyzéseimet. 3 havonta összefutunk, megkérdezi hogy vagyok, de ennyi. Otthon nem mesélek róla. Pedig én 6 évig éltem vele. Nem emlegetem, mert nem érdekel, és ebből kifolyólag gondoltam úgy, hogy okom van féltékenynek lenni.
2013. jún. 5. 15:18
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nem fogok kertelni. Valószínűleg a barátod még érez valamit a másik lány iránt, ezért érdeklődik felőle ennyire. Régen velem is történt ilyen én is érdeklődtem ezen okokból. Azért négy év sok idő nehéz feledni az akkori élményeket emlékeket. Ha a csaj dobta őt valójában, akkor ritkán mondok ilyet de szerintem nem sok értelme van folytatni mert, sajnos benned csak azt a lányt keresi. Az esetben, ha csak tényleg szimpla érdeklődés áll a háttérben, tehát már nincsenek komoly érzelmei, akkor nyilván le kell ülnöd vele ezt megbeszélni és elmondani, hogy ez neked fáj stb.


Sok szerencsét!

2013. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Továbbá valószínűleg teljesen jogosan vagy féltékeny
2013. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A párom küldte el, mert a lány állítólag flörtölt valami másik pasassal a munkahelyén, és hogy amúgy is sok alkoholt ivott, sokat csavargott a párom nélkül is azzal a kijelentéssel, hogy "ő még élni akar". Azt mondta, hogy nem voltak egymáshoz valóak úgysem. Aztán azt is mondta, hogy nagyon sajnálja, hogy velem nem találkozott már sokkal korábban. Nagyon szeret, és figyelmes, sosem tud elmenni mellettem, hogy ne érne hozzám. Ezzel nincs is baj, csak bennem a tüske az exe és a családja miatt. Mindig "felbukkannak", és már nagyon unom.
2013. jún. 5. 15:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy én mondhatok bármit tényleg nem kívánom, hogy szétmenjetek tudom milyen érzés ez. Ha szereted bíznod kéne benne, ha nem tett még olyat veled akkor add meg neki ezt a kezdeti bizalmat. De erről az ex témáról ülj le vele mindenképp mert nem lesz jó vége.
2013. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már leültem vele megbeszélni. Higgadtan, szépen is mondtam neki, hogy engem ez zavar. Mindig azt mondja, hogy ez a probléma csak az én fejemben van, őt egyáltalán nem érdekli már az a lány, nem akarna vele lenni akkor sem, ha én nem lennék. A kérdésemre, hogy akkor miért emlegeti, hogy mit hallott róla azt válaszolta, hogy "jó, akkor többet nem mondom el, és ha szeretnék tőle valamit, akkor biztosan titkolóznék előtted". Utoljára volt ez a -ha beszélnék vele, megismerném, akkor nem lennék már rá féltékeny- duma. Tudom, hogy ezzel elvileg leminősítette, azt akarta mondani, hogy számára jobb vagyok, mint az a lány. Mégis nem értem, hogy miért nem lehet megoldani, hogy egyszerűen csak nem venne róla tudomást. Ez olyan, mintha valamilyen formában ragaszkodna hozzá mégis, és inkább én békéljek meg vele, de ne tűnjön el. Lehet túldramatizálom...

Hát, mindegy. Abban biztos vagyok, hogy nem leszünk a leányzóval barátnők, és nem szeretnék vele egy asztalnál ücsörögni valami hétvégi rendezvényen. Mert minek? Mert akár rosszul is elsülhet, mivel úgy hallottam nem egy észlény, és akár be is szólhat valami butaságot. Minek kísérteni a sorsot? Valahogy meg fog kellenem oldani, mert elsárkányosodni sem szeretnék.

Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 5. 16:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez az altatós duma ha hiszed ha nem én ugyanezeket mondtam. Az ember ilyenkor ezeket saját magának sem ismeri be gyakran. Ezzel magyarázkodik, hogy ha megismernéd ami soha nem fog bekövetkezni mert elszégyellné magát a másik lány közelében ha te is ott vagy. Magának is hazudik mert már lassan téged hibáztat, hogy te vagy a hülye mert mi az, hogy nem beszélhetek folyton a volt bnőmről.
2013. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van.

Mivel arra a kérdésemre, hogy a másik exedet miért nem emlegeted? -az volt a válasz: "Vele csak egy évig voltam, és vele nem volt jó." A másik exét, mikor ráírt Fb-on, bár igaz fikázósat, egyből törölte a baráti listáról.

De mi a fenét tegyek? Igazából nagyon jól meglennék, komolyabb gondok nincsenek, együtt is élünk már, mindent megkapok tőle. Rontsam el az egészet azzal, hogy nincs kedvem vetélkedni az exe emlékével? Meddig lehet ezt bírni? Elmúlik ez egyszer? Már több mint egy éve együtt vagyunk. Tanácstalan vagyok.

2013. jún. 5. 16:19
 9/12 anonim ***** válasza:
El kell vele feledtetni. Menjetek el minél több szép helyre együtt, legyenek szép emlékei rólatok amik felváltják a régieket. Így szépen lassan elfelejti, persze az sem árt ha az ágyban bevezetsz egy két különlegességet. Az sokat szokott segíteni. A másik ami nagyon fontos meg kell próbálnod távol tartani a másik lánytól (Faces nézelődéstől is, mert biztos csinálja amikor nem vagy ott), mert felszakítja a régi sebeket és kezdheted elölről. Kemény harc lesz de drukkolok neked.
2013. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sosem hittem volna, hogy egyszer ilyen helyzetbe kerülök. Ha nem róla lenne szó, már összepakoltam volna. Csak azért nem teszem, mert ezt leszámítva minden rendben volna.

Még egy történet van, ültünk a konyhában, és benyögte nekem, hogy "szőke harcos", miközben én barna vagyok. Az ex szőke. Nagyon kiborultam, de nem cirkuszoltam. Csak megkérdeztem, hogy ezt kire mondtad? A válasz annyi volt, hogy "hát, neked".. Mondom neki: "én barna vagyok drágám." Kínos csend, majd "nem tudom miért mondtam". Mikor látta, hogy már majdnem sírok, mérgesen a fejemhez vágta: "fogadni merek, már megint pi..aságokat gondolsz, és beszélsz be magadnak.." Aztán pár szóváltás után jött azzal: "szerinted én nem gondolok arra, hogy vajon mit csináltál az exeddel? hogy szexeltetek pl? néha még az ágyban is eszembe jut." Ettől ledöbbentem. Nem gondoltam ezt róla. Én ilyenekre nem gondolok sosem. Ez még súlyosabb, mint én vagyok. Szar ez az egész. Szeretném, ha már vége lenne.

2013. jún. 5. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!