Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Miért nem akar beszélgetni velem a párom a gondjainkról?

Figyelt kérdés

Nagyon hiányzik az, hogy beszélgessünk egymással! Nem szeretném erőszakkal rávenni, de most már odajutottam, hogy legszívesebben megmondanám, most igenis leülünk és beszélgetünk, mert ez így nem mehet tovább. Ő azt mondja, hogy mindig minden csak rólam szól, ő "egyszerűen nem beszédes típus", szerinte egy beszélgetéssel nem oldódik meg semmi. Mindketten nagyon szeretjük egymást, és mindent szeretnék megpróbálni, hogy megmentsük a kapcsolatunkat, mert TÉNYLEG ez az egy dolog ami hiányzik nekem nagyon-nagyon. Egyébként a nonverbális kommunikáció nagyon jól működik köztünk:), de számomra ez már nem elég. Utóbbi időben nagyon gyakran veszekszünk, annak ellenére, hogy érezzük, hogy ez rombolja a kapcsolatot. Megbeszélni viszont nem hajlandó a dolgokat (egyelőre) én pedig egyre reménytelenebb leszek. 4 éve vagyunk együtt. Azért intéztem a férfiakhoz a kérdést, mert valószínűleg jobban átlátják, hogy mi járhat egy férfi fejében!

23/l



2013. máj. 29. 11:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mintha a barátomról irtál volna. Ö dettó igy kezeli, és nagyon ritkán tudok megbeszélni vele dolgokat.

Tudod mit próbálj meg? Próbáld finoman rávezetni,hogy sajnos amig nem beszéltek a problémákról, addig nem is lehet megoldani. Magyarázd meg neki türelmesen,hogy a kapcsolatotok számára nagyon fontos,hogy beszéljetek az érzéseitekröl. Legyél nagyon türelmes, mert az ilyen ember nagyon könnyen bezárkózik, és mindent támadásnak vesz. Borzasztó nehéz.

2013. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos dolgokat írtok. Negatív kritikát is szívesen fogadok, habár nehezen viselem el:P

6-os: Ti együtt maradtatok? Amikor megváltozott a te viselkedésed, jobbra fordult minden? Mivel érted el, hogy ne érezze, azt hogy "hibázatatod"? Mert gondolom neked sem az volt a szándékod, hogy hibáztasd (nekem egyáltalán nem az, de mégis az jön le neki)

2013. máj. 29. 12:15
 13/19 anonim ***** válasza:
9. "felesleges lenne lekötni magad csak amiatt, hogy legyen valakid. Ezt sosem értettem." Szeretik egymást, leirta, Ezen nincs mit nem érteni:)
2013. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

11-es vagyok:) A 6-osnak szánt kérdésedre válaszolnék, vagy hozzátennék:)

Én is rosszul csináltam kezdettöl fogva, azóta sajnos méginkább elmérgesedett a dolog kettönk közt, vagyis begubózott. Elöször vissza kell szerezned a bizalmát,hogy érezze szereted, és elfogadod öt. Nagyon türelmesen kell beszélned vele, érezze a hangsúlyadból is,hogy nem hibáztatod öt. Ne várd rögtön a változást, iszonyú hosszú idö mire biztonságba érezheti magát melletted.

Én is ebben a cipöben járok,de nem adom fel, mert szeretjük egymást nagyon.

Szóval türelem és szeretet, erre van szüksége ahhoz,hogy megnyiljon.

2013. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Amiket leírtatok azok alapján több dolog is eszembe jutott. Az, hogy én hibázok, az nem is kérdés, viszont nem tudom pontosan, hogy hol és mit, ezért is lenne nagyon fontos, hogy szembesítsen az én rossz oldalammal, hogy mit teszek én rosszul, míg én szeretném, ha az a bizonyos beszélgetés olyan irányba terelődne, hogy végre azt érezné, hogy az én szememben milyen kivételes ember, mennyire szerethető:) A reménytelenségem okai: alapvetően olyan ember vagyok, aki már kiskorától fogva papírra veti az érzéseit, mindent ami benne dúl (mivel nem törődött senki a lelkivilágommal). Egy éve pszichológushoz járok (múltbéli traumák miatt),nagyon gyakori, hogy leírom az érzéseimet, gondolataimat itthon. Hihetetlenül jólesne tehát, ha hajlandó lenne úgymond levelezni velem, vagy csak leírni az érzéseit, de utálja az ilyesmit. Érdekes módon sms-ben leírja, hogy mi bántja. Tehát bármilyen hihetetlen, egy-egy veszekedésünk után sms-ben békülünk ki, ott leírja, hogy mi bántja. Irtam neki már szeretetlevelet, és láttam, hogy nagyon jól esett neki, facebookon írtam neki a legutolsó veszekedésünk után tudatosan egy olyan üzenetet, ahol semmi gondot, semmi rosszat nem említettem, csak azt, hogy mennyire jó vele, és felidéztem pár boldog pillanatunkat. Ugyan nem írt vissza rá, de nemsokára magához ölelt, és megkérdezte akarom-e folytatni vele:)
2013. máj. 29. 12:34
 16/19 A kérdező kommentje:
Én sem adom fel! Főleg, amiket írtatok nagyon-nagyon sok erőt merítettem belőlük!:) A türelem viszont nem az erősségem sajnos, soha nem is volt az:( De igyekszem nagyon türelmes lenni. Szerintetek jó lenne, ha háttérbe szorítanám az én kétségbeesett érzéseimet (vagyis hogy beszélgetés nélkül én ezt nem bírom), és igyekeznék arra koncentrálni, hogy mi a jó neki (vagyis ő nem szeretne beszélgetni). Ennek az a hátulütője, hogy tényleg problémáink vannak, amiket csak beszélgetéssel lehet megoldani, és mi lesz, hogyha ez ismét háttérbe szorul...
2013. máj. 29. 12:40
 17/19 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy ezt sztornóra teszed.

Nem tudom ilyen jellegű problémáitok vannak, de mondjuk ne konkrétan leültetni akard, hanem napközben csak úgy kezdj el róla beszélni, mintha csak az időjárást említenéd meg, így lehet nem érzi annyira direktnek.

Lehet már az a tudat frusztrálja, és olyan érzése lehet, hogy felelnie kell előtted.

Amúgy az fura, hogy papíron, meg írásban sem hajlandó kiönteni magát kicsit.

Pedig ez tök jó ötlet szokott lenni.

2013. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Amúgy, szerintem kezeld úgy, (ami a türelmet illeti),hogy amikor felemelnéd a hangod, gondolj arra,hogy ezzel ugrik a bizalma és be fog zárkózni. Muszály valamilyen módszerrel tanulnod a türelmet, ha hosszútávra tervezel vele.
2013. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ami a türelmet illeti (10-es vagyok), nálunk is volt egy olyan viharos szakasz, amikor én nagyon választ akartam tőle kapni valamire, ő meg arra kért, hogy ne kérdezzem. Ettől ugyanis teljesen sarokba szorítva érezte magát, és nem is tudott válaszolni. Nagyon nehéz volt visszafognom magam, de sikerült, azt hittem, minimum 1-2 hónapig kell. Erre másfél hét múlva ő hozta fel, hogy mostanában nem kérdezgetek tőle. Rájött, hogy hiányzik neki, és zavarta, azt hiszem, mert ettől nem voltam teljesen önmagam.
2013. máj. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!