Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Miért nem akar beszélgetni velem a párom a gondjainkról?

Figyelt kérdés

Nagyon hiányzik az, hogy beszélgessünk egymással! Nem szeretném erőszakkal rávenni, de most már odajutottam, hogy legszívesebben megmondanám, most igenis leülünk és beszélgetünk, mert ez így nem mehet tovább. Ő azt mondja, hogy mindig minden csak rólam szól, ő "egyszerűen nem beszédes típus", szerinte egy beszélgetéssel nem oldódik meg semmi. Mindketten nagyon szeretjük egymást, és mindent szeretnék megpróbálni, hogy megmentsük a kapcsolatunkat, mert TÉNYLEG ez az egy dolog ami hiányzik nekem nagyon-nagyon. Egyébként a nonverbális kommunikáció nagyon jól működik köztünk:), de számomra ez már nem elég. Utóbbi időben nagyon gyakran veszekszünk, annak ellenére, hogy érezzük, hogy ez rombolja a kapcsolatot. Megbeszélni viszont nem hajlandó a dolgokat (egyelőre) én pedig egyre reménytelenebb leszek. 4 éve vagyunk együtt. Azért intéztem a férfiakhoz a kérdést, mert valószínűleg jobban átlátják, hogy mi járhat egy férfi fejében!

23/l



2013. máj. 29. 11:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hm talán legbelül fél,hogy komolyabbra akarod fordítani a kapcsolatot.Eljegyzés házasság....

De ezt így hát :/ nehéz eldönteni.Mond el neki így az egészet.

2013. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezzen mindig mosolygok mikor írják, hogy "mindketten szeretjük egymást". Honnan tudod??? Mikor már menteni kell a kapcsolatot, meg sok veszekedés van akkor már nagyobb baj van minthogy nembeszéli meg a problémát.

Am sok pasi ilyen. Én se szeretek problémákról beszélgetni. Ha meg mondom h mi a baj akkor mintha a másik fél meg se hallaná. Még fiatal vagy. Állitsd tények elé, hogy ha nem beszéltek egyszer meg a dolgokat és továbbra is megmarad a veszekedés akkor lelépsz.

2013. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, köszönöm a tippet, de nem hiszem, hogy ez járna a fejében. Tudom (legalábbis majdnem biztos vagyok benne), hogy attól fél, hogy "már megint ő a hibás valamiért". Ez természetesen nem így van, de rögeszméjévé kezdett válni, hogy ha beszélgetni akarok vele, akkor csak hibáztatom. Feldobtam neki azt, hogy legyen egy olyan beszélgetés, ahol csak ő mondja el a sérelmeit, de azóta is függőben ez a beszélgetés is! Tudom, hogy rengeteg minden összegyűl benne, de nem mondja ki, csak veszekedés során, ami nagyon rossz, mert én sem tudok nyugodtan reagálni, sőt! Igyekszem visszafogni magam, de még nem nagyon megy! Szerintetek reménytelen a dolog kettőnk közt? Én a szívem mélyén érzem, hogy nem...
2013. máj. 29. 11:57
 4/19 anonim ***** válasza:
Vagy azért mert nem lelkizős tipus vagy mert már annyira nem érdekli az egész. Utóbbi esetben sajnos vége lesz a kapcsolatotoknak mert az kevés, ha csak Te akarod.
2013. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szeret. Hogyha nincs köztünk feszültség, a nap minden percében kimutatjuk egymás iránt, hogy mennyire fontos a másik. Érzem minden apró gesztusából, a mosolyából, a tekintetéből, hogy szeret. Én úgy vagyok vele, hogy mindaddig amíg szeretjük egymást, nem hiszem, hogy lesz olyan dolog, amit ne tudnánk közösen megoldani.
2013. máj. 29. 12:03
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt és rájöttem, hogy az én hibám. Kezdettől rosszul kommunikáltam! Ha a másik hibáztatásnak veszi amit te kijelentésként mondasz akkor ott a stílusoddal van a probléma. A végén már mi is azért nem tudtunk megbeszélni semmit mert ha annyit mondtam esik az eső azt hitte az is az ő hibája mert egyszerüen már belefáradt az egészbe érthető, hogy fél és igyekszik elkerülni ezeket a helyzeteket. Itt elsősorban neked kell átváltanod más hangnemre mert ő nem azt látja ki belőle amit te beleadtál. Legyél kedvesebb, simogasd, érezze hogy szereted és ez nem egy házsártos háklis hisztis p*csát kell végighallgatnia megint.
2013. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szavak szintjén is lenne mit szerintem pl kérés legyen ne utasitás
2013. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
4. Nem lelkizős típus, soha nem is volt az, de én úgy érzem, hogy a könnyebb utat választja, amikor begubózik, és csak azt hajtogatja, hogy "tudom, én vagyok mindenért a hibás", amikor csak annyi kellene, hogy leüljünk és megbeszéljük a gondjainkat. Úgy egy hónapja sikerült is, de az csak egyszeri alkalom volt. Én sokkal-sokkal több alkalmat szeretnék. Nem veszi félvállról az egészet korántsem, mert előfordult, hogy elkezdett sírni, és magához szorított, és mondta, hogy nem akar elveszíteni.
2013. máj. 29. 12:10
 9/19 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen zárkózott emberek, nem szabad erőltetni a beszédet, ha nem akarja.

Ugyanakkor el kell gondolkodnod Neked, hogy valóban ezt akarod-e. Ha szereted, fogadd el ilyennek, ha nem tudsz megbékélni vele, akkor pedig szakítsatok. 23 vagy, zsenge korban vagy, felesleges lenne lekötni magad csak amiatt, hogy legyen valakid. Ezt sosem értettem.

Szóval ez a leülni és beszélni kicsit gyerekes. Természetes módon érd el, hogy vegye erre a fáradtságot.

Pl este vacsoránál finoman felhozni egy témát.

A baj, hogy minél erősebbnek szorítod a halat, annál hamarabb csúszik ki a kezeid közül.

2013. máj. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nőként beleszólok, tudom, hogy férfiak véleményét kérdezted. Nekem is 4 éves kapcsolatom van, amely egyáltalán azért juthatott el idáig, mert mindig mindent megbeszéltünk. Igazából még olyanokat is, amit sokak szerint nem kéne. Eleinte nekem is úgy kellett kihúznom vagy kipiszkálnom a barátomból a dolgokat, de aztán rájött, hogy ez a megbeszélős dolog jó, és működik. Időnként olvasgattam párkapcsolati terapeuták oldalait a múltban, ők is kulcsfontosságúnak tartják a kommunikációt. Mert ha nincs megbeszélés, a dolgok nem fognak megoldódni, csak még jobban elmérgesedhetnek.

Azt mondod, a párod szeret. Ha a beszélgetéstől ódzkodik, mit hajlandó megtenni érted és a kapcsolatotokért? És te? Ha például felmerülne a párterápia, arra hajlandó lenne?

Még egy tippem: ha megbeszélni nem hajlandó dolgokat, talán hajlandó elolvasni. Nálam ez is működött. Írd le, add oda neki, vagy küldd el mailben, nem tudom. És a felhozottak alapján, próbáld nem hibáztatni (maximum azért, hogy nem beszéli meg a dolgokat). Esetleg leírhatnád, hogy magadat miben érzed hibásnak?

2013. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!