Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha a pasim tartja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha a pasim tartja a kapcsolatot az exbarátnőjével?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. 3 hónapja vagyok együtt a párommal, nagyon szeretjük egymást. Mostanában voltak kisebb gondok, de megoldottuk. Felmerült az is, hogy összeköltözünk, de én most elbizonytalanodtam. Amúgyis nagy kockázattal járna ez a részemről, hogy odaköltözzek hozzá, viszont láttam a telójába, hogy felhívta az exbarátnőjét, amikor a kapcsolatunk elején azt mondta, hogy neki is az a tapasztalata, hogy nem jó tartani az exekkel a kapcsolatot. Sőt akkor állítólag még zaklatta is őt, de kidobta, mert engem szeret... De most nem is mondta, hogy hirtelen olyan jóba lettek, hogy ő is hívogatja a csajt:S Ez egy kicsit aggaszt. Tettem róla említést neki, ő meg rögtön a bizalom-kérdést hozta elő... De ezek után, hogy bízzak benne, és hogy ne gondoljak arra, hogy esetleg még érez iránta valamit, vagy épp felelevenítik a múltat???
2008. jún. 18. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia!

saját példámat tudom leírni: mi együtt voltunk jó sokágig a barátommal, szakítottunk, jött a mostani barátom, és mégis néha dumálunk az exszel. De nem úgy beszélgetünk, hogy én hívom őt, hanem ha véletlenül öszsefutunk.

Az én szemszögömből: szerintem nem baj ha nincs rosszban a volt barátnőjével a barátod, de az már kicsit túlzás hogy ő keresi, meg leterkózza a hívásokat...

én a Te helyedben nem várnék addig amíg öszsejönnek a hátad mögött.3 hónap még nem túl sok időm, hogy fájdalommentesen váljatok el egymástól!

2008. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért is esik ez nekem rosszul, mert ő nekem azt mondta, hogy arról a csajról hallani se akarja és zaklatta is őt, lerázta... most meg hívogatja.. Úgyhogy nem értem.. Nem tudom igazából, hogy csak akkor hívhatta-e vagy többször is, de egyszer biztos. Nekem nem lenne semmi bajom, ha legalább ezt elmondaná, hogy mint barát tartják a kapcsolatot, de semmi több... de ő ezt is eltitkolta előlem:(
2008. jún. 18. 08:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod mennyire bízol meg benne és mennyire van alapja ennek a bizalomnak. Mindenesetre sokan szeretnek a bizalom dologgal jönni, de a bizalmat nem ingyen osztogatják, mint a termékmintákat. Azt idővel lehet csak kiérdemelni, és ha elveszítjük akkor mégnehezebb újból felépíteni. Ha rákérdeztél a dologra, hogy miért tartják a kapcsolatot amikor nem is mondta(csak te jöttél rá), és nem adott konkrét választ csak a bizalomdumával jött az elég gyanús. Legalábbis nekem az lenne.
2008. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Én biztos nem hagynám hogy az ex csajával beszélgetgessen,nem tudom neki hogy esne ha te is telefonálgatnál a volt hapsiddal.Ez nem bizalom kérdése,ezzel megaláz.Ha szereti az ember a másikat,akkor általában féltékeny.Nálad ez teljesen rendben van,de ő is lehetne rád tekintettel,hogy mégiscsak egy nőről van szó aki ráadásul az ex.Tedd te is féltékennyé,hogy tudja milyen az amikor a fagyi vissza nyal.Ez nem normális amit a párod csinál.Még lángolnia kellene a szerelemnek,mivel nem régóta vagytok együtt.Mikor szakított az exével?Szerintem nyisd ki a szemed,nehogy újra összejárjon a csajjal megint,mert nagyon úgy néz ki.Ne hagyd magad,és nem szégyen átnézni a zsebeit vagy a telefonját,van rá okod.A helyedben én lehet felkeresném vagy felhívnám az exét és elbeszélgetnék vele...
2008. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Az utóbbi kommenttel abszolút nem értek egyet. A bizalom elvesztése kb. ott kezdődne, ha átkutatnád. Én ezért ki is dobnálak...

Én pasiként mindig barátként tudok gondolni az exeimre és keresem is a társaságukat. Persze ehhez olyan ex is kell, aki betartja a megszabott távolságot és kizárólag mint barátok találkoztok, megbeszélitek, hogy kivel mi a helyzet.

Nem kell hetente találkozni, de negyedévente egy-egy beszélgetésben szerintem nincs semmi.

A féltékenység egy buta tulajdonság, az önbizalom hiányával függ össze. Ha meg akar csalni, ezt anélkül is meg fogja tenni, hogy átkutatod őt.

Ha rájön, akkor számolj azzal, hogy meg fog romlani a viszonyotok és soha nem lesz bensőséges kapcsolat.

Egy csajnak éreznie kell, hogy a pasi szereti-e. Ennek sok jele van. egyik az odaadás és a tisztelet.

Attól még tsiztelhet, ha a régi barátnőivel tartja a kapcsolatot.

Persze figyelj oda, de nem kell fantáziálni...


Python

2008. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Az én párom, mikor megismerkedtünk, szintén tartotta a kapcsolatot a volt barátnőjével, ami nekem duplán rosszul esett, hiszen egyrészt nem értettem, hogy mit akar még attól a csajtól, másrészt amikor megismerkedtünk, én éppen egy nagyon csúnya szakításon voltam túl, ahol kiderült, hogy a barátom megcsalt, miközben előttem játszotta a hívő keresztényt, aki bűnnek tartja a szexet...


Tudtam, hogy a páromat is nagyon megviselte, mikor a lány 10 hónap után kiadta az útját, mert élete első nagy szerelme volt. Viszont bennem volt még a tüske az előző kapcsolatomból, így hatalmas patáliákat csaptam, mikor kiderült, hogy a hátam mögött leveleznek, hívogatják egymást, sőt: találkozgatnak is! A párom, aki akkor nem tudott velem értelmesen elbeszélgetni (az agyamra köd szállt, nem tudtam ép ésszel gondolkodni), erre kitalálta, hogy ezentúl megmutatja az összes levelet, elmehetek az összes találkozóra, és ezt megmondta az exének is, aki persze totál kiakadt...


Ez a történet már két éve tart: én olvasgatom a leveleket (amik igencsak megritkultak, fél évente egy - a legutóbbi arról szólt, hogy a lány hamarosan férjhez megy az új barátjához, nagyon boldogok :P), már nem találkozgatnak, nem hívogatják egymást, hiszen mindketten felfogták, hogy tovább kell lépni. Én pedig azóta megismertem a páromat, és már nem is vagyok féltékeny (pedig a munkája folytán rengeteg csinos lánnyal találkozik).


A te helyedben én is megmondanám a barátomnak, hogy ok, találkozzatok, beszélgessetek, de úgy, hogy tudok róla, és ott lehetek. Ellenkező esetben egyszerűen elhagyom. :P

2008. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy alkalomtól nem kell annyira kiakadni, de azért tartsd nyitva a szemed. Velem is előfordult már a két év alatt, mióta a barátommal vagyok, ha volt vmi ügye az exével. Kb. egyszer-kétszer. Ha nem sűrűsödnek ezek a hívások meg esetleg találkák, akkor semmi gond.


Szerintem ne kutass a telefonjában, mert azt én is rohadtul utáltam, mikor a barátom végignézte a telefonomat gyanus számok után kutatva. És nagyon rosszul is esett...

2008. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Attól hogy felhívja néhányszor az exét még nem kell azt gondolni rögtön hogy bármi is lenne köztük. Én is tartom a kapcsolatot az exemmel, smsezünk, telefonálunk, még bulizni is elmegyünk néha együtt, a barátnője nem tudja ezt, talán pont ezért mert rögtön féltékenykedne (talán a te pasid is pont ezért nem mondta el hogy felhívta), pedig nincs oka féltékenynek lenni, mert mi már csak barátok vagyunk. Bízz meg a barátodban, ha téged szeret nem fog megcsalni.
2008. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem külföldi a barátom, náluk az a szokás, hogy az exekkel teljesen megszakítják a kapcsolatot, tehát mégcsak nem is köszönnek ha látják egymást. Ez a másik véglet. Annyiból jó, hogy nincs féltékenykedés, meg összehasonlítgatás, hogy vajon szebb-e a régi nálam. A rossz benne viszont az, hogy nem tudok semmit kiszedni belőle, hány barátnője volt, kivel-mennyi ideig, ilyesmi. Semmit sem tudok az előéletéről.


A kérdésedre:

Nem lehet hogy nem is eltitkolta hanem elfelejtette elmondani? Vagy esetleg nem elfelejtette, hanem annyira nem érdekli, hogy említésre sem tartja érdemesnek? Amúgy elmondta miért hívta fel? Ha össze akar veled költözni nem hinném, hogy rosszban sántikálna.

2008. jún. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utólag sikerült megbeszélnem vele... Azt mondta, hogy azért hívta, mert problémái voltak a csajnak és visszahívta csak.

Az mondjuk lehet, hogy azért nem mondta, mert említésre se volt méltó...

Meg aztán tényleg, akkor miért szeretné, hogy odaköltözzek hozzá... és igaz, hogy korai (szerintem), de azt is mondta, hogy mostanában sokat gondol a házasságra:)

Csak az aggaszt, hogy ha tényleg nincs semmi, akkor miért nem tudott normálisan válaszolni nekem egyből arra a kérdésemre, hogy miért hívta vagy most mi van velük, mert én úgy tudtam, hogy szóba se akar állni vele?! Ezért egy kicsit megsértődött, hogy nem bízok benne, de szerintem ez még nem azt jelenti, csak tisztába szerettem volna lenni azzal, hogy most beszélnek vagy utálják egymást.

2008. jún. 19. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!