Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon szeretem a párom, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretem a párom, de mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Már 5 éve vagyunk együtt, szeretjük egymást nagyon a kapcsolatukkal minden tökéletes, csak a körülményekkel van baj. Én vidéki vagyok eredetileg, de otthagytam a családomat miatta és Pestre költöztem, hogy együtt lehessünk normálisan ezzel nincs is baj. A baj ot kezdődik, hogy a munkája miatt rengeteget kell különböző városokba költöznünk . Amióta együtt vagyunk már 4x költöztünk és most állunk az 5. előtt. Az én munkámat szerencsére nem gátolja, mivel otthonról dolgozom. Már sokszor mondtam neki, hogy szeretném ha nem költöznénk folyton nekem ez picit már sok, ő is így érzi, de a munka miatt menni kell sajnos. Elvileg már ez lenne az utolsó költözés, de én valahogy nehezen tudom elképzelni. Az utóbbi változásokat már egyre nehezebben bírtam, többet vagyok rosszkedvű, és ez senkinek sem jó. De amúgy annyira szeretem és olyan jó vele. Nem akarunk soha külön lenni, csak nem tudom hogyan ne érezzem ennyire megterhelőnek a költözéseket. Ti hogyan kezelnétek a helyzetet? Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 2. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Én örülnék egy ilyen költözéses szakasznak az életemben, szerintem próbáld a pozitív oldalát nézni, hiszen folyamatosan új helyeket ismerhetsz meg. Nem sok ember engedheti ezt meg magának. Idehaza iszonyúan röghözkötöttek az emberek...

Egyébként, ha azt mondta a párod ez lenne az utolsó, miért ne lehetne elhinni? Nem lehet őszintén megbeszélni vele, hogy ez lesz-e az utolsó?...

2013. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pszichológiai alapon azt gondolom, hogy azért viseled nehezen ezt, mert szeretsz kötődni a környezethez, a környékhez (a legtöbb ember ilyen), viszont ha tudod, hogy rövidesen továbbmentek onnan, akkor úgy védekezel, hogy tartózkodsz a kötődéstől. Viszont igényed volna rá, a kötődés miatt érzed jól magad egy helyen, és ez az ellentét frusztrál.


Próbálj meg olyan biztos pontokat találni az életedben, tárgyakat, eszközöket, díszeket, szokásokat stb., amik könnyen költöztethetőek, és igyekezz ezekhez kötődni a könnyen változó környék helyett. Akkor ez a frusztráció csökkenhet, és jobban fogod magad érezni.


Az is segíthet, ha eleve elfogadod egy új helyen, hogy csak rövid ideig leszel ott, és megpróbálod így értékelni az adott környéket, lakást, helyet stb. Ez is csökkenti a frusztrációt.


Persze mindezt csak addig, amíg meg nem tudtok állapodni egy helyen.

2013. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!