Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl lehet lépni azon ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl lehet lépni azon ha az ember szerelme öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
vajon az ez utáni kapcsolatokra milyen hatása lehet egy ilyen szomorú eseménynek?

2013. ápr. 27. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Ha valaki öngyilkos lesz, azért KIZÁRÓLAG az öngyilkos a felelös. Ugyanis ha valaki meg akarja tenni, akkor ezt MÁS valaki nem tudja megakadályozni.
2013. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen nagyon nagyon nehéz túltennie magát az embernek. Sokáig tart, amíg az önvádaskodás és a miértek keresése megszűnik, eljön a tényleges beletörődés és gyász ideje.

Iszonyatosan nehéz beletörődni, pláne ha nem voltak látható okai/jelei.

2013. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanúgy túl lehet, mintha balesetben hal meg. Nem éreznék különbséget a kettő között. Biztos nehéz, de sokaknak sikerült már.
2013. ápr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én könnyebben meg tudnék "bocsátani" egy balesetet, mint egy öngyilkosságot.


A baleset az rajta kívül áll, de ha még ő is okozza, akkor feltételezem, hogy nem szándékos. Ez egy szörnyű tragédia.


De ha valaki öngyilkos lesz, akkor bennem felmerülne a kérdés, hogy én miért nem voltam elég az ő életében? Én nem érek annyit, hogy éljen értem?

Ugyanakkor ha valaki öngyilkos lesz, akkor el kell fogadni azt a tényt, hogy soha nem is szeretett engem. Gyenge a jelleme, önző, és képtelen a szeretetre. Akár szakíthatott is volna velem, mert a végeredmény ugyanaz. Nem szeret, nem akar velem lenni. Csak ez a szörnyűbb módja.. Nyilván akardtak az életében gondok, és nem csak a velem való kapcsolatát akarta lezárni, hanem minden más bajtól is megszabadulni. Ennek a legkönnyebb formája, pedig ha véget vet az életének.

2013. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ó, igen. Mert öngyilkos merő jókedvéből lesz valaki, önző akaratból. Könyörgöm, fogjuk már fel, hogy ha valaki valóban megteszi az öngyilkosságot, és nem racionális döntés előzi meg (pl. mert halálos beteg), akkor olyan mentális állapotban van, ami már köszönőviszonyban sincs azzal a lelki- és elmeállapottal, amit hétköznap átélünk, akár a legrosszabb kedvünkben. Az élet valóban egyszerűbb úgy, ha meghúzzuk a határokat azt illetően, hogy meddig vagyunk felelősek egy másik emberért, de ez az "ő döntése volt, nem szeretett eléggé"-szöveg... ez arra jó, hogy a túlélő túléljen, meg adott helyzetben helyreránthatja azt az embert, aki az öngyilkosságot még csak fontolgatja. Aki felnőtt fejjel öngyilkos lesz, az előtte a pokolban van, vakon, bezárva, valószínűleg totális öngyűlölettel és kilátástalansággal. Ebben az állapotban semmije sincs, amit adhatna másnak. A többségük totális tehernek érzi magát mások nyakán. Persze vannak más esetek is, igen. Az viszont igaz, hogy a túlélők önvádja sokszor felesleges, mert tényleg nem látszik kívülről, mire készül az a szerencsétlen. És mellesleg szerintem ugyanez igaz a "halálra itta magát, az ő döntése volt"-esetekre. Az alkoholizmus betegség, amiben az ember nem racionális döntéseket hoz. Bocsánat az indulatosságomért, de öngyilkos is, alkoholba belehaló is van a közvetlen környezetemben, érett, felnőtt férfiak voltak, és mindkettejüknek olvashattam a naplóját utólag (!), ezért tudom, mi játszódott le bennük. Vigyázni kell egymásra, nem ítélkezni. Az ember tele van démonokkal, szinte bárkit elnyelhetnek, ha úgy alakul az élet. Aki meg erős, az legyen hálás a szerencsének és önmagának, hogy jól jött ki a rossz helyzetekből, vagy eleve stabil ember.
2014. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!