Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért baj, ha ismerkedésnél,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, ha ismerkedésnél, érzelmet mutatunk és bánatunkat elmondjuk? Miért rossz emberinek, gyengének mutatkozni ismerkedésnél?

Figyelt kérdés
Mikor ismerkedik valaki valakivel, rossz pont, ha gyengének érzelmesnek mutatkozunk. Ha valaki elmondja bánatát, már hisztis, és nem kell hisztis panaszkodós ember. Miért ciki mai világban őszintén kitárni lelkünket ismerkedés során
2013. ápr. 6. 02:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
azért baj, mert az első benyomás fontos. ha úgy ismersz meg valakit, hogy egyfolytában panaszkodik, akkor úgy marad meg benned. de a fokozatosan tárul ki előtted, akkor úgy érzed, mintha egyre többet tudnál meg róla és talán segítesz is neki, minimum egy meghallgatással
2013. ápr. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mert úgy érzi, lelki szemetesnek használod, és amíg

panaszkodsz, helyette érdeklődhetnél is iránta (ami

viszont határozottan jó benyomást kelt).

2013. ápr. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy egyfolytában sírás meg hiszti, hanem érdeklődés, ismerkedés mellett, egy két bánatodat elmondod már nyafogós hisztis pasi az illető
2013. ápr. 6. 02:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Első beszélgetésnél senki nem akarja életed problémáit végighallgatni, főleg,hogy azt sem tudja miről beszélsz.. Miután szép lassan megismer, akkor már érdekelni fogja,hogy mi,miért történt veled... Nem kell egyszerre lerohanni a gondokkal senkit.
2013. ápr. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

leírtad.

ismerkedésnél még viszonylag ismeretlenek vagyunk egymásnak.

és ki a fenét érdekel egy idegen siráma őszintén?

értékcsökkentő és illetlen keményen az ilyen viselkedés.

és igen.

érzelmeket mutatunk.

azt,hogy boldog vagyok mert ott van,hogy élvezhetem a társaságát,ami feledtetheti ne adj isten azt,amitől esetleg rossz a kedvem.

2013. ápr. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki akkor csak én gondolkodom másképp. Engem nem zavar, ha elmondja a rossz dolgokat is egyből, mert elég empatikus vagyok ahhoz, hogy ha segíteni tudok segítsek, ha nem, akkor megvigasztaljam legalább. Ha meg eleve elmentem vele randira, akkor nem lesz teljesen negatív, érdektelen személy a szememben, mert olyannal el se mentem volna. Így ha "panaszkodik" az nem fog egyből rontani a helyzeten.
2013. ápr. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert túl sok. Ismerkedésnél még az sem biztos, hogy lesz valami a kapcsolatból és ha már akkor a lelki problémánkat a másik nyakába zúdítjuk, elijesztjük vele. A lélek még a testnél is intimebb dolog, túlzásnak tűnik, ha már az ismerkedéskor mindent megmutatunk belőle. Ráadásul az az első benyomás lehet rólunk, hogy nyafogós, túlérzékeny alakok vagyunk, aki csak arra vár, hogy találjon végre egy lelki szemetesládát.

Leegyszerűsítve: ugyanolyan túlzás az első randin az összes lelki bajunkkal szórakoztatni a másikat, mint mondjuk a vakbélgyulladásunk részletes történetével.

2013. ápr. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem apró-cseprő dolgok esetén nem gáz, mert az is ő.

Nyilván nem fogjuk azzal kezdeni, hogy pl. itthon milyen szr minden, mert mindenki megvet, utál, stb., mert azzal nem tud mit kezdeni. Ám ha valami nyomasztó apróság kibukik (mint belőlem rögtön az első randin), akkor elmondom róla a véleményem, ami sokat segíthet (nekem is segített, mert teljesen más megvilágításba helyezte a dolgokat).


Persze nem nyávogós, nyafogós, bőgős téma, mert az tényleg gáz, és riasztó lehet, de apró kellemetlenséggel szerintem semmi baj. Emberek vagyunk, lehet elcs.szték a napunkat, mikor jöttünk a randira, hát elmesélem neki szőrmentén.


De emberfüggő, mert én szívesen meghallgatom a másikat, hátha segíthetek (akár első randin is), más meg komoly kapcsolatban sem tud mit kezdeni a helyzettel.

2013. ápr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!