Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire féltékeny?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve vagyok együtt a párommal, ő 32, én 21 éves vagyok. Sosem bíztam az emberekben, kicsi korom óta sokat csalódtam, akiket szerettem, elveszítettem, azóta pedig félek megszeretni bárkit is, mindig attól rettegek, hogy elveszítem.. 2 párom volt eddig, ő a második. Volt páromban sem bíztam, benne sem tudok, pedig elvileg okot sem ad rá.

Tisztában vagyok vele, hogy önbizalmam nincs túl sok, mondhatni nincs is, de sokan tettek azért, hogy ez így legyen. Bár már fejlődtem, felismerem a hibáimat, nem adok csak úgy akárki véleményére, mégsem vagyok elégedett magammal.

Féltékeny vagyok mindenre és mindenkire. Páromnak vannak fiú és lány barátai egyaránt, bár amióta velem van együtt nem sűrűn találkozott velük. Bár nem bíztam benne eddig sem, nem szekáltam, mindaddig, míg véletlen nem láttam meg valamit, amit nem kellett volna. Önéletrajzokat küldözgettünk, és a levelezőjében megláttam egy ismeretlen csaj nevét. Kérdeztem ki ő, elmondta, hogy az egyik barátnőjének a húga. Szokás szerint megkérdeztem tőle, hogy bejön e neki, azt mondta nem igazán. Éreztem, hogy nem mond igazat, de igyekeztem nem foglalkozni vele. Aztán regisztráltunk közösen egy oldalra, ahol mondta, hogy mi a jelszava - majd hozzátette, hogy máshol is ez, és nem örülne, ha visszaélnék vele.. Én persze elfelejtettem a jelszót, eszembe sem jutott belépni, minek tettem volna? Kétségeim voltak, de nem akartam annyira gerinctelen lenni, hogy sunyi módon belépjek. Inkább őt kérdeztem meg, ha valami gondom volt, viszont a sok kérdéssel, bizalmatlankodással azt értem el, hogy elgurult a gyógyszere, és mondta, hogy itt a jelszó, nincs rejtegetni valója. Nőből vagyok, kíváncsi, emellé még féltékeny is. Valami bekattant, beléptem. Már nem volt vissza út.. Elolvastam a leveleit, tudom, nem kellett volna. Sok mindenre fény derült, hogy akikre azelőtt féltékeny voltam, felesleges, mert tényleg semmi nincs köztük, nem hogy nem találkoznak, de kb havi 1 - 2 levelet váltanak - olykor még annyit sem -, semmi több. Elolvastam azt a levelet is, amit az egyik barátnő húgának írt. Igazából semmi különös nem volt, a csaj elpanaszkodta magát, párom pedig "pátyolgatta" őt, meg közölte vele, hogy szereti a mit tudom én milyen kis lelkét. Párom szerint aranyos a csaj, meg nem ronda, de a stílusa bunkó, meg amúgy sem illenének össze, így nem is volt és nem is lesz köztük semmi. Engem mégis idegesít ez az egész, hiszen a mailjeit tovább olvasgatva elém tárult még pár dolog a "hugicával" kapcsolatban. Párom írta egyik barátnőjének, hogy az a bizonyos hugica mennyire beindítja benne a kémiát, és hogy már nem elsőre megfordult a fejében, hogy lehetne valami, de erről lekésett, mert a csaj kiment Londonba. Nem sokkal utána összejöttünk. Attól fogva természetesen rólam áradozott, jó érzés volt azokat olvasni, pl. hogy megtalálta az Ő Júliáját, akit eddig keresett (így hívnak egyébként :), meg hogy mennyire szeret, stb. Mégis, úgy érzem magam, mintha ez az egész "ha nincs ló, jó a szamár is" alapon lenne, persze párom nem egyszer mondta el, hogy ez nincs így, én mégis kételkedem benne. Megígérte, hogy nem fog neki írni többet, azóta egyszer írt, aznap, amikor szakítottam vele (pont emiatt), persze voltak előzmények, én kétszer is kifelé kacsintgattam, ami neki szörnyen rosszul esett, engem láthatóan más érdekelt. Elmondtam neki mindent, talán nem kellett volna, azt állítja nem volt féltékeny, mégis nem egyszer sírt, amit sosem fogok megbocsájtani magamnak. Ő mégis megbízik bennem.

Tényleg semmi olyat nem írt a csajnak, engem mégis már maga a tudat is idegesít, hogy olyannak ír, akitől akart valamit. Nemrég szakítottam vele, 6 napig voltunk külön, utána újrakezdtük. Rengeteget tűr, nem is értem, miért. Az ő magyarázata csupán annyi, hogy nagyon szeret. Én mégis úgy érzem, csak azért van velem, mert én vagyok közelebb.. úgy érzem, csak beéri velem. Hiába állítja az ellenkezőjét, csak pár percig tud megnyugtatni, utána újra pörögni kezd az agyam, beindul az ördögi kör.. Szörnyű érzés!

Tegnap mikor elment a boltba, nem is tudom, mi lelt, de visszanéztem az előzményeit, és találtam olyan dolgokat, amin kiakadtam. Amíg külön voltunk, FB-on olyan csaj adatlapját nézegette, akitől akart volna valamit, de aztán rájött, hogy egy idióta, így elhajtotta. Természetesen kiakadtam, kérdőre vontam, azt mondta nem emlékszik már, miért nézte meg, de azt mondta nem is fontos, mert akkor amúgy sem voltunk együtt. Azt mondta lehet azért, mert meglátta az ismerőseim között a csajt, lehet azért, mert kíváncsi volt, kapcsolatban van e.. Itt még jobban kiakadtam. Nem tudom, mi ez az egész, hogy én reagálom túl, vagy tényleg okkal vagyok féltékeny, de már nem bírom magam elviselni! Hiába mondja, hogy szeret, hiába érezteti tettekkel, én mégsem tudok benne megbízni. Ő tűr, igyekszik, és próbálja menteni a kapcsolatot, nem akarja feladni. Azt mondta, ha nem szeretne és mást akarna nem lenne velem, nem küszködne, hanem az egyszerűbb utat választaná, de nem azt választja, mert szeret!

Mit tegyek, hogy megnyugodjak végre? Kezdem úgy érezni, hogy Ő hiába próbálkozik, mondhat/tehet akármit, én mindig bizalmatlan leszek.. Sajnos nem csak vele, mindenkivel szemben..! :(



2013. márc. 19. 13:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Te már nézelődtél kifele, aztán elkezded később őt ellenőrizgetni? Nem vagy annyira gerinctelen, hogy beleolvass a leveleibe aztán mégis? :D Szegény barátod csak sajnálni tudom. Részvétem neki.
2013. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 fospuska ***** válasza:

szerintem fordulj dokihoz,mert ez tipikusan az az eset,mikor mást rugdosol a saját hülyeséged miatt. mint régen,mikor a király fia hülye volt a csillagászathoz,rosszul válaszolt, volt egy ember,akit csak arra tartottak,hogy ő kapja a sallert a királyfi helyett.

na nálad ugyanez az eset. ülsz a trónon és osztod az embert. nekem is elgurulna a gyógyszer és inkább köszönd meg neki,hogy türelmes és visszafogott. más már rég vette volna a kabátját.

2013. márc. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Aladárkiss ***** válasza:
Kicsit szerintem sok amit csinálsz. csak egy kicsit próbálj benne bízni utána rájössz, hogy semmi értelme nem volt annak amit te levágtál. Szerintem neked nem kimondottan a barátoddal van a baj csak rajta töltöd le. Úgy érzed az egész világ ellened van akkor keress fel egy orvost. Nem kell senkiben bízni, de a lehetőséget add meg ha már szerencsétlen be bizonyította neked, hogy szeret. szépet is lásd meg ne csak a rosszat.
2013. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
nem akarom őt bántani, de mindig elkezd valamin kattogni az agyam, mindig találok valamit, amin kiakadhatok.. felismertem a hibáimat, tudom, min kellene változtatnom, de valahol elakadtam, és nem tudok továbblépni. ezért is fordulok szakemberhez, mert kezd felemészteni ez az egész.. párom meg csak tűr és reménykedik, hogy túljutok ezen, bár még mindig nem értem, miért? mégis támogat, bár sok mindent ő sem tud tenni, csak szavakkal nyugtatni, ami - úgy tűnik - nem sokat ér..
2013. márc. 19. 15:10
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ezt itt te generálod, és ezt talán látod is.


Ha ő egy kicsit is féltékeny lenne, akkor szerintem már nem lenne kapcsolatotok.


Az, amit teszel azt mutatja, hogy nem tiszteled és nem szereted valójában. Képtelen vagy rá, mert magadban sem bízol.


Csak indulj ki abból, hogy neked hogy esne, ha ő viselkedne veled úgy, ahogy te vele.


Ez egy olyan dolog, amit magadban kell feldolgoznod.


Hajlandóságot kell kialakítanod arra, hogy elengedd valamennyire.


Ne akarj tudni minden részletet róla, hagyd rá, különben emiatt fogod elveszíteni, mert kétlem, hogy ezt hosszú távon is bírni fogja. Ne erővel, hisztivel láncold magadhoz, hanem azzal, hogy az együtt töltött pillanatok felejthetetlenek legyenek a számára, hogy segíted stb.


Nincs kapcsolat bizalom nélkül.

2013. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
nem volt semmi közöttük. azt meg ugye nem várhatod el, h előtted senki ne legyen? amikor téged még nem is ismert, azért tetszhetett neki más. nyugodj meg. ha meg már te is kacsintgattál kifelé, akkor miről beszélünk?
2013. márc. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok vele, hogy más is volt és tetszett neki előttem, nem is ezzel van a gond. hanem, hogy olyannak ír, akitől akart valamit.. és ez zavaró.

igen, kacsintgattam kifelé, bár inkább az utóbbi 1 hónapban..

bár OK, előtte is volt, hogy flörtölgettem az ex tesi tanárommal, ezért tudom, én is hunyó vagyok. a tesi tanárral, nevezzük csak G-nek (30 éves), barátok vagyunk, bár kölcsönös a vonzalom. kb. 1 éve próbálkozik, és mivel én anno teljesen bele voltam habarodva, így megesett, hogy kissé meginogtam.. de csak pillanatnyi elmezavar volt, hamar rájöttem, hogy értelmetlen marhaság az egész.

1 - lassan 2 hónapja megismertem egy rendőr srácot, és mivel eléggé hullámvölgyben volt a kapcsolatunk, így jól esett, hogy van valaki, aki kedves, barátságos, megértő, emellé még meglehetősen vonzó is. sokat beszélgettünk, közben szakítottam párommal, de aztán rájöttem, hibát követtem el. a rendőr srác közeledni kezdett, én pedig hátrálni, majd megszakítottunk minden kapcsolatot, több okból is.

6 külön töltött nap után pedig kibékültünk párommal.. az egyetlen gond az, ami mindig is nagy problémát jelentett, hogy sem benne, sem másban nem tudok megbízni. sokszor bántottak, így tüskékkel védem magam, mintha muszáj volna, olyan emberekkel szemben is, akikről érzem, hogy nem bántanának, ezzel őket bántva. ez aljas, önző, szemét dolog.. utálok ilyen lenni!

2013. márc. 20. 01:19
 8/20 anonim ***** válasza:
nem ő a megfelelő a számodra.. sztem vess véget ennek a szenvedésnek..
2013. márc. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

a bizalmatlanságomat leszámítva minden klappol, nagyon jó vele, nagyon szeretjük egymást!

a probléma nálam van, és a hülye féltékenységemnél.. képes vagyok még a testvéremre is féltékeny lenni, csak mert ő többet, jobbat, értékesebbet kap, mint én.. tudom én, hogy nincs minden rendben odabent, odáig eljutottam, hogy felismerem a hibáimat, de megrekedtem egy szinten, ahonnan nem tudok tovább lépni.. idegesítő.

2013. márc. 20. 01:26
 10/20 anonim ***** válasza:
pszichológushoz nem gondoltál elmenni?:)
2013. márc. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!