Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok? Mennyi idő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok? Mennyi idő után kérje meg egy srác a kezeteket csajok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 14:53
 1/9 anonim válasza:
nálam minimum 2 év után
2013. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha elég sűrűn találkozunk és jól kijövünk, akkor 1 - 1,5 év. Aztán mondjuk úgy fél év a jegyesség és házasság.
2013. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Amikor a srác úgy érzi, hogy megérett a kapcsolatuk a tovább lépésre és komolyan gondolja, hogy a lánnyal akarja leélni az életét.

Mindenkinek máskor jön el ez a pillanat...


A vőlegényem 5 és fél év után kérte meg a kezem és biztosan tudom, hogy velem akar megöregedni.

2013. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Pl. én nem szeretnék évekig csak jegyben járni, tehát ha a barátom megkérné a kezemet, akkor szeretném, ha azt úgy tenné, hogy 1 éven belül sort tudunk keríteni magára az esküvőre is. Aki megkéri a párja kezét, az a gyűrűvel gyakorlatilag ígéretet tesz a kedvesének, hogy vele fogja (ill. vele szeretné) leélni az életét, és amint lehetséges, ezt az ígéretet be is kell váltani - legalább is szerintem. Csak úgy divatból vagy pl azért, mert a családja ezzel nyúzza, vagy mert pl az összes havernak van már menyasszonya, engem ne jegyezzen el senki. Csakis akkor, ha komolyan is gondolja, hogy engem elvesz.


Én a magam részéről úgy gondolom, hogy a jegyesség nagyon szép dolog, de nem lehet vele felelőtlenül dobálózni. Szóval szerintem ahhoz, hogy valaki eljegyezze a párját, jó, hogy ha tudja, mire számítson a leendő közös életük során: előtte nem árt, ha már legalább egy fél évet együtt is laktak, mondjuk egy közös albiban, vagy egyikük családjánál.


Szerintem 3-4 év az ideális, mert ennyi idő alatt biztosan megismerjük egymást, és el tudjuk dönteni, hogy akarjuk-e együtt leélni az életünket, ideális pár vagyunk-e együtt, mindenben jól kijövünk, megértjük-e a másikat, tudjuk-e tolerálni egymást, stb, de ki hogyan érzi. Nekem ez a 3-4 év mindenképpen kellene, mert addigra már biztosan elszáll a szerelem rózsaszín felhője is, és sokkal tisztábban, reálisan látjuk egymást, nem pedig a szerelemtől elfogultan. Ha még így is szeretjük a másikat, és így is jól kijövünk, harmonikus a kapcsolatunk, stb, akkor érdemes elgondolkozni a jegyességen, mert akkor annak a kapcsolatnak van jövője hosszútávon. :)

2013. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem akarok házasodni, de szerintem ez ember függő. Van, akivel már 2 hónap után annyira egy hullámhosszon van az ember, mint mással 5 év után sem. Nem a kapcsolat hosszán, hanem a minőségén múlik szerintem.
2013. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 2 hónap után senkit nem vennék komolyan, ha meg akarná kérni a kezemet... 2 hónap után még nem is ismerhet engem, és hiába olyan szerelmes, mint az albán szamár, hogy se lát, se hall, attól még nem tudja, milyen velem együtt élni... a közös hullámhossz rendben van, az nagy pozitívum egy kapcsolatban, de mi lesz akkor, ha már nem lesz belém ennyire szerelmes? Ha elmúlt az újdonság varázsa? Ha már nem csak a szépet látja mindenben, ha ott leszek mellette kócosan és gyűrötten, minden vasárnap reggel? Akkor is szeretni fog még, akkor is harmonikus lesz a kapcsolat? Ha még akkor is megvan közöttünk a közös hullámhossz, akkor rendben... de mi van, ha akkorra már kiábrándul?

2 hónap nagyon, nagyon, nagyon kevés idő szerintem. De természetesen emberfüggő a dolog, biztosan van olyan, aki 2 hónap után úgy gondolja, hogy ő ezzel az emberrel akarja leélni az életét - csak én nem ilyen vagyok, ezért biztos, hogy 2 hónap után nem mondanék igent. 2 hónap után még én se tudnám, hogy akarok-e ebből valami komolyat, akkor honnan tudnám, hogy az életemen örökké ezzel az emberrel akarom-e élni? 2 hónap ehhez nekem biztos, hogy kevés lenne...

2013. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért attól is függ, hogy gyerek vagy még, vagy már 25, 35 vagy 40 éves. Nem mindegy!


(én írtam az 1- 1,5 évet az előbb)

2013. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
21 vagyok és 5 éve vagyunk együtt :)
2013. febr. 23. 16:04
 9/9 ivilicious ***** válasza:
A kapcsolat komolyságától függ . Ha mindketten eltudjátok egymással képzelni az életet, akkor akár fél év múlva is. De azt meg kell várni,hogy elmúljon a rózsaszín köd :)
2013. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!