Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon idegesít már a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon idegesít már a barátnőm a pénz miatt. Csak felfújom a dolgot vagy igazam van? Folytatás lent.

Figyelt kérdés

Előre is elnézést ha rossz a kategória és hogy hosszú lesz de már elegem van és szükségem van tanácsokra.

A barátnőmmel 3 éve vagyunk együtt, és több mint 1 éve élünk együtt albérletben.

A barátnőm szülei 40km-re laknak innen az én szüleim meg ebben a városban élnek. Mi a barátnőmmel összeköltöztünk egy rokonom lakásában élünk szívességi lakáshasználók vagyunk tehát csak a rezsit kell fizetnünk meg a közös költséget ami így nem is olyan vészes, de így is elmegy havonta több mint 50 ezer. Távfűtéses a lakás az alapból 25-30 ezer, nyáron kevesebb szerencsére de nem sokkal. A villany az kb 10 ezer körül van, mert csak villannyal tudunk főzni, na de nem is ez a lényeg, mi spórolunk mindennel ahogyan csak lehetséges, de sajnos rengeteg pénz kimegy az ablakon feleslegesen.

A barátnőmnek állandó mániája a vásárlás, minden héten ha elmegy vásárolni akkor tuti vesz magának egy ruhát, vagy cipőt, vagy valami apróságot ami vagy csak a helyet foglalja vagy hordja, 1-2 alkalommal és elajándékozza ingyen.

Sajnos sok pénzünk elmegy ez miatt, oké hogy jól keresünk és simán megélünk ebbe a világba, csak idegesít hogy sosem marad szinte semmire. Autóm forgalmija lejárt, nincs pénz rá mert kell mit csinálni rajta, mert haverom ránézett és mondta hogy legalább 40 ezer forint kell rá hogy meglegyen csinálva és átcsusszanjon a műszakin.

Az autót nem is használom, a szüleimnél van az udvaron parkol letakarva, mert nincs rá pénz hogy megcsináltassuk, de a kötelezőket meg még fizetem rá mert 1-2 hónapra nem fogom kivonni mert ha jön a jó idő akkor befognak indulni a maszekmunkák és akkor már nagyrészt munkaeszköz lesz az autó.

De a lényeg a barátnőm pénzköltési szokásaival van, egyszerűen nincs ötletem hogyan állítsam le, már mondtam neki szépen, csúnyán, de nem fogja fel. Én nem adok neki pénzt a sajátomból, de amikor látom hogy fogy a kaja és neki sincs pénze akkor már én vásárolok be a saját pénzemből és már elment az amit félretettem. Egyszerűen már nem tudok vele mit csinálni, nagyon szeretem a barátnőmet, nagyon rendes, aranyos, lány. És tervezzük hogy nyáron elutazzunk meg azért csináljunk programokat, de ha így szórja a pénzt akkor ebből semmi nem lesz, és a baj az hogy nem fogja fel.

A szüleivel már beszéltem erről, anyós jelölt csak annyit mondott hogy már akkor ez volt amikor 16 évesen elment diákmunkára és megkapta az első nem túl sok fizetését. 19 évesek voltunk amikor megismerkedtünk és azért 22 lassan 23 éves fejjel már lehetne annyi esze hogy jól tudjon bánni a pénzzel.

Valami tipp hogy tudassam vele hogy fogy a pénz és nem lesz majd amikor kéne?


2013. febr. 17. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pajtás! Tippet nem tudok adni, de valószínű jól belenyúltál, egy feneketlen kút!

Nekem mindig hasonló kapcsolataim voltak, nem voltak lenyúlósak félre ne értsétek, de mindig elment a lóvé, annak ellenére, hogy én 3-4-szer annyit kerestem mindig! Most egyedül élek kb. 6-7 éve, azóta van saját házam, addig mindig csak laktunk valahol, van megtakarításom, kocsim, és nulla hitelem! Én egyedül jobban tudok spórolni úgy néz ki, és mindenem megvan ami kell, jókat eszem-iszom, stb.,...

37f.

2013. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát bakker te jó kis regényt írtál..:)

ültesd le őt és magyarázd meg neki...

vagy mondjuk azt megtudjátok csinálni h mit tudom én keres mondjuk havi 100e ft-t abból rakjon be közösbe 60-at és a maradék 40-et költse amire akarja és te is ugyanígy csinálj a fizuddal és semmi képen ne hagyd neki h elköltse ilyesmikre a közöst menj vele mindig mikor vásárol

2013. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg neki ezt a kérdésedet, és mondd meg, hogy kénytelen voltál ezt kiírni gyakorikérdésekre :D Hátha ez hat. Viccet félretéve szerintem egy kicsit hosszabban beszélgess el vele, mást nagyon nem tudsz tenni ez ellen.
2013. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss egy takarék számlát és oda tedd be a félretett pénzt. Így azt nem tudod elhasználni, amíg be nem mész a bankba és le nem ülsz egy ottani alkalmazottal. Aztán figyelmeztesd a nődet, hogy el fog fogyni a pénz, ha ruhát vesz, és akkor nem lesz kaja. Ha nem fogja fel, majd a saját szemével látja, illetve a gyomrával érzi, hogy hoppá és akkor talán rájön. Nem vagyok a kegyetlen megoldások híve, én is nő vagyok, de jön a tavasz, talán tarthatna ő is egy kis tanulságos léböjtkúrát.
2013. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Köthetnétek valami kompromisszumot.:) Például hogy körülbelül mennyi pénzt költhet el ruhákra, kiegészítőkre egy hónapban. A másik ötletem, nos.. nem tudom ő hogy áll a turkálókkal, de nekem a használt ruhások látogatása az egyik kedvenc hobbim. Szarokat nem veszek soha, csak márkás ruhákat, a kedvenc helyemen 400 Ft minden nadrág, pulcsi, póló.. Hetente max. 2-szer megyek(árufrissítés napján), sosem térek haza üres kézzel. Közel sem állunk rosszul anyagilag, egyszerűen ez tesz boldoggá. Vásárolni is szeretek, így pénz sem sok megy el és sokkal jobb dolgokat találok, mint egy szimpla üzletben.:)
2013. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenképp meg kell beszélned a barátnőddel, mert hossú távon ez nem lesz jó. Igen a nők többsége sajnos szeretnek vásárolgatni, rongyot rázni, de amíg ráhagyod s azt látja hogy ennek ellenére ugyanúgy tele a hűtő s ki van fizetve minden,nem fogja meghatni, ugyanúgy pazarolni s kőlteni fog. Drasztikus módszereket kell alkalmazni, ha elfogy a kaja nem veszel max magadnak, tudom hogy durva de másképp nem fog észhez térni, a számlákkal tudom nem lehet szórakozni de azért azt is meg lehet említeni hogy ezt a számlát azt a számlát már nem tudod kifizetni, nyaralni se mentek mert nem bírod egyedül szóval meg kell tőle vonni a dolgokat, mint a kaja s egyéb szenvedélyek, igények.S amikor jön a hiszti:drágám tegnap vetted meg a kajádat a plázákba emlékszel? Csak ki kell venned a szekrényből régen is ettek cipőt a szegények. Ha most nem tanítod erre meg később nagyobb gondok lesznek. Amikor már gyereketek is lesz inkább ruhát fog venni, mint ételt a hűtőbe? inkább őnmaga fontosabb lesz mint a gyerek? Ezeken kell elgondolkodni. Mert oké adjon magára egy nő de ne a megélhetésetek rovására.Vagy ha ilyen igényei vannak teremtse elő magának plussz pénzekből másodállásból stb.
2013. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Elnézést ha eddig nem válaszoltam de nem nagyon volt időm leülni ide egyéb közbejött okok miatt.

Sajnos hiába beszélek vele másnapra az agya olyan mintha kitörölték volna belőle azt amit dumáltam neki.

Már a kapcsolatunk is el laposodott emiatt, már nem tudom hogy mit kellene lépnem, de már mondtam neki hogy nem lesz ennek jóvége.

2013. febr. 20. 20:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor valóban folyamodj kicsit keményebb módszerekhez, itt nincs más hátra...
2013. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akik nem hajlandóak változni. Lehet, hogy ennek szakítás lesz a vége.
2013. márc. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fogd a sárgacsekkeket, és add neki oda. Mond neki, hogy ebben a hónapban te mész vásárolni, és ő fizet. Ha nem érti meg a helyzetedet, ennek nem lesz túl jó vége.
2013. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!