Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan nyissam fel egy barát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan nyissam fel egy barát szemét? Mit érdemesesetben tenni?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akinek lett egy barátnője. A lány 7 évvel idősebb mint a pasi,és nagyon dörzsölt-rafinált. Amióta bekerült a barátok közé, át akarja rendezni a kapcsolatokat.Alattomos és sunyi húzásai vannak,nagyon jól manipulál.Egyetlen célja,hogy a barátunkat teljesen a hatalmába és irányítása alá kerítse, és ennek érdekében összehúz embereket illetve-ugymond-megpróbál kicsinálni a baráti körből néhány embert.

Sajnos a gyengébb jellemű embereket simán megvezeti,na ezeken megpróbál uralkodni,ezek az ő emberei.

A barátot pedig teljesen manipulálja,mert ő egy ilyen jellem.

A nőről még annyit kell tudni,hogy ezért a viszonyért elhagyta a családját és az éppen terhes 20 éves lányával egyáltalán nem törődik, aki azt mondta inkább gyereket szül,hogy legyen új családja: a lány diák,és a gyerek apja is.Diákmunkából kívánja eltartani.

Hogy nyissam fel a barátunk szemét,mielőtt még ez a nő teljesen tönkretesz mindent?


2013. febr. 15. 07:33
1 2
 1/11 Deviáns Zsírkréta ***** válasza:
Sajnos ha a barátod ezt magától nem veszi észre, nála is komoly gondok vannak...
2013. febr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a fiú sajnos bajban van és mivel ő fontos nektek sajnos ti is.

Egyrészt mivel a lány terhes gondolom a sráctól, a srácot nem fogjátok tudni észhez téríteni, sajnos ott van a meg sem született gyerek amivel ismét manipulálni lehet.

Bűntudatot kelthet benne és ellenetek fordíthatja a srácot ezzel, stb...


Az ilyen manipulatív emberekkel sajnos tele van a világ és a legnagyobb probléma az, hogy a manipuláció náluk nem egy logikus tevékenység, nem egy tanult valami, hanem egy ösztönös tudat alatti folyamat.

Az ilyen ember úgy manipulál másokat, hogy egyszerűen tudja mit akar elérni és a többit tudat alatt csinálja.

Akit viszont manipulált azt sajnos megint tudat alatt manipulálja. Ezért van az, hogy az ilyen embereket látszólag sokan veszik körbe olyanok akik kedvelik, de ha a mélyére ásol, a legtöbben nem is szeretik őket, még is a kedvükben járnak.


Azért nehéz védekezni, mert az ilyen ember nem fogja elárulni a módszereit, nincs is tudatában. Akit manipulál, az nem jön rá, hogy csinálja. Akit meg nem tud, az csak az eredményt látja. Így elvben keveset lehet tudni a velük kapcsolatos védekezésről. -Persze azon túl, hogy el kell őket kerülni. Egy baráti társaságban vagy egy munkahelyen ez sajnos lehetetlen.


Védekezni sajna csak úgy lehetne, hogy a mások tudat alattijára ható cselekedeteit "szabotáljátok" vagy visszafordítjátok. Ez viszont nem egyszerű, mert a logika téged egész jól megvéd ellene, de ugyanezt már nem tudod felhasználni, hogy megvédj másokat tőle.

2013. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Húúú, de érdekes amiket mondtál a manipulálásról !


Egyébként, a barátom barátnőjének a lánya terhes,tehát effektíve ez annyira őt nem fogja érinteni-bár már tényleg volt ilyen mondata,hogy nagyapa leszek.

2013. febr. 15. 08:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy elmondod neki, esetleg több hasonló véleményen levő baráttal együtt, hogy mit látsz, mást nem tudsz tenni és nem is szabad. Mindig észben kell tartani, hogy a rosszul döntő barát is egy velünk egyenrangú, felnőtt ember, akinek joga van dönteni a saját életéről még akkor is, ha rosszul dönt és nem a terelgetni, pátyolgatni való kisgyerekünk. Akkor sem, ha úgy érezzük, úgy viselkedik. Van egy határ, amit a barátságban sem szabad átlépni, különben rámehet az egész barátság úgy, hogy ráadásul még a kívánt célt sem éred el.

Ha mindenképp a lány mellett dönt a barátod, neked ezt el kell fogadnod és sajnos csak annyit tehetsz, hogy mikor majd a saját kárán tanul, mellette leszel.

2013. febr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazából az a problémám, hogy a többieket is befolyásolja úgy, hogy már programokat sem mernek úgy szervezni,hogy nincs ott a nő, nehogy megbántsák "szegényt".

Sajna ,ha meg akarom tartani a barátaimat, akkor alá kell feküdnöm ennek a nőnek,ez meg nem túlságosan tetszik,mert nem őszinte.Nem túl sok emberről van szó,+ 2 -ről.

2013. febr. 15. 09:31
 6/11 A kérdező kommentje:

Szóval felőlem dönthet,azt csinál amit akar,csak nekem ne kelljen ezzel a nővel találkoznom.

Már ott tartunk,hogy a legjobb barátnőm, akivel éve óta jól megvagyunk,egy közös program szervezésénél -amit vele akartam,mint ahogy mindig is volt-megveregette a nő vállát,hogy ne félj,majd veled is találkozok legközelebb-"nehogy megbántsa szegényt". 13 év korkülönbség van a 2 nő között.


Ez egy rafkós nő,fogott magának egy fiatal pasit-és itt éli ki az uralkodását.


Kissé messzebb lakom tőlük, s legutóbb kijelentette,hogy jó lenne,ha előre tudná, mikor utazom abba a városba,hogy úgy készüljön.

2013. febr. 15. 09:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a hölgyemény és a barátod jól megvannak ? Nem vesznek össze esetleg kéthetente, stb ?

Mert ha a kapcsolatuk harmonikus akkor az egy teljesen más történet.


A manipulátorok türkjeinek amúgy se szeri se száma, viszont két főbb csoportra oszthatók.

Egyrészt az empátia vagy hamis empátia türkökre. Másrészt érvelést vagy kommunikációt gátló türkökre.

Aztán persze néha összekeveredik a kettő. Empátia trükk például a bűntudat keltés. Az őt folyton vigasztalgató barátaid például bűntudatot éreznek amiatt, hogy őt nem hívják.

A hamis empátia trükk például az,ha neked rossz napod van, én rád nézek és azt mondom. Meg se szólalj tudom-tudom. Amellett, hogy olyan nagyon végig sem hallgatlak, mert beléd fojtottam a szót, te komolyan elhiszed, hogy tudom mit érzel. Vagyis azt fogod gondolni, hogy én megértő és empatikus vagyok.


Az érvelés gátló vagy kommunikációt gátló trükkök lényege pedig pont az, hogy nem lehet őt a tetteivel szembesíteni, nem lehet vele semmit megbeszélni, sem kettesben, sem 3.-4. személy jelenlétében. Ez sajnos azt is jelenti, hogy 3. személyt sem tudsz meggyőzni semmi olyanról amit ő nem akar, neked hiába van igazad.

Egy ilyen trükk például, ha te kérdezel tőle valamit, amire ő neked nem tud értelmesen válaszolni, nem tud téged meggyőzni. Ő nem neked válaszol, hanem a harmadik fél felé fordul és neki válaszol valami olyasmit amivel őt viszont meg tudja győzni. Aki persze egyet ért vele és mivel a harmadik féllel nincs gondod, összeveszni sem akarsz vele, nem nagyon vitázol velük. Ám de már elfordultak tőled, már ki vagy rekesztve a kőrből és ellened fordította a saját szándékodat. Téged bagatellizált a véleményeddel együtt a másikat pedig maga mellé fordította. Azért értenek egyet vele, mert neked nem volt lehetőséged az érveidet kifejteni, ő viszont kifejti a sajátját, ami hirtelen érthetőnek tűnik az ellenérv hiányában. Viszont a szitu utána már olyan lesz, hogy te nem tudsz érvelni.


A manipulátorok mesterei ezeknek, ebben tényleg "zseniális" képességeik vannak. Viszont sokszor nem képesek a kapcsolatok nulláról való felépítésére, azok átirányításában viszont otthon vannak. Te szervezel például egy bulit, ő meghívatja magát mással, empátia türkökkel eljátssza a társaságban a megértő empatikus lényt. Majd mikor te érvelnél ellene, ő nem neked érvel hanem másoknak. Akiknél szerez magának +1 pontot neked meg 1 mínuszat. Így aztán máris van egy csomó új "baráti kapcsolata", amiket valójában te építettél fel.

Te például megkérdezed egy barátnődet, hogy mi történt vele, hogy áll a munkahelyével és végig akarod hallgatni, majd erre közbe szól tudo-tudomka és úgy tesz mintha annyira megértené őt. Pedig valójában téged érdekelt mi van vele és te valóban végig akartad hallgatni. Ám te nem fogod végig hallgatni mert tudo-tudomka tudja.


Sokszor még a párjukat is a barátaiktól csenik el.

A gond az, hogy ezek az emberek, nem csak azokat manipulálják akiket szerinted manipulálnak, hanem téged is. Pont azzal, ahogy védekezni akarsz ellene, azzal adsz neki lehetőséget a barátaid elcsenésére.

2013. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy végül is mi az, ami annyira zavar, miben manipulálja ez a nő a barátodat, mi az a rossz irány, ami felé tereli?

Mert az, hogy veletek akar menni szórakozni, vagy hogy a legjobb barátnőd vele is találkozik néha még nem olyan nagy bűn és az sem, ha megkér szólj, mielőtt feléjük jársz, mert akkor úgy készül. Én is jobban szeretek felkészülten vendéget fogadni, mint ha mondjuk betoppan meglepetésszerűen a nagytakarítás kellős közepén, vagy ilyesmi.

Szóval azt már tudjuk, hogy manipulál, de hogyan?

2013. febr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Húú 7-es nagyon durva amit leírsz.


Az elején nem voltak jól meg, 2 hetente veszekedtek és a barát sokszor jött panaszra hozzám.Meg máshoz is. Rengeteget panszkodott, a hisztikre,hogy beszabályozza a kapcsolatait,idejét, közösségi oldalát stb., hogy mikor kivel találkozhat. ÉS ezek között pedig sajnáltatta magát, mártír szerepet öltött. Mondjuk az igaz, hogy nagyon sok mindent feladott...bár utólag kérdéses, hogy feladott-e, mert 120 kg volt a házasságában, amit utált.Tehát végül is nem feladás. Rátelepedett,rátámaszkodott a barátomra, és egy másik közös barátra-aki nő. Engem nem tudott megvezetni, és egyszer a barátom úgy fogalmazott,hogy örül, hogy a másik lánnyal jóban vannak,mert tehermentesíti őt.

Az az igazság,hogy ennek a barátomnak nem sok kapcsolata volt,és -az ős szavaival élve-"ezt dobta a gép"- alapon maradt vele. Mivel már mindenkit elhessegetett tőle,vagy mindenkinek a bőre alá beférkőzött, tudatosan és célratörően, ezért azt látom ennek a barátnak nincs kiútja.Biztos alapokat szögezett le magának.Bár az is igaz,hogy ez valamiért kellett a barát életébe, csak fáj látni,hogy kezd olyanná válni ,mint a nő.Ez egy jólelkű fiú.

Hát,lehet,hogy így jó lesz neki-nem tudom.Minden esetre én elvesztettem őket úgy néz ki.Vagy legalább is egy időre.

2013. febr. 18. 09:03
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, ott csesztem el, hogy "látszólag " nem feküdtem alá, a kis szövegének nem dőltem be,de nem tudtam rafkós lenni,mert nem láttam át a helyzetet teljesen. Bár nem sok választásom lett volna akkor sem, mert nagyon zavarja,hogy engem nem lehet megvezetni,és ha összejöttünk barátokkal, zavart,hogy a folyamatos siránkozását kellett hallgatni,egy normális témát nem lehetett felhozni. Régen nagyon jókat beszélgettünk, és ez a barát egy értelmes ember, csak érzelmileg kicsit labilis, megvezethető.


2 külön városban lakunk,és amikor elutazom abba a városba, ahol ők élnek van szállásom, meg minden.Tehát nem hozzá megyek-még nem élnek együtt. A nő csak arról szeretné ha értesíteném, ha megyek abba a városba-hogy felkészülhessen a barátom ellenőrzésére.Nem engemakar látni természetesen. Volt egy kis mposoly szünet, és akkor nem nagyon iparkodott,hogy engem lésson.-csak akkor, ha kapcsolatba kerülök a barátommal.

Először azt hittem, hogy mint nőre féltékeny, de rá kellett jönnöm, hogy az zavarja, hogy nem tud engem irányítani, hogy csak ő,csakis ő legyen. Én egyszerűen nem értem mit eszik rajta a legjobb barátnőm.Pillanatok alatta a hatalmába kerítette.És mondom, 13 év korkülönbség van köztük.

2013. febr. 18. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!