Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a helyes? Az elengedés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes? Az elengedés, vagy a küzdés tűzön-vízen át?

Figyelt kérdés

Pl. Ha vki nagyon szeret vkit, de a másik fél látszólag azt akarja, h vége legyen pl. nyomás hatására, és ezt tettekkel is alátámasztja, akkor annak ellenére, ha fixen tudni lehet, h de csak nyomás hatására tesz így mi a jó megoldás?

Nyomás hatás alatt főleg a családját értem!



2013. febr. 3. 02:55
1 2
 1/19 anonim válasza:
a legegyszerűbbet ajánlom. keress másikat. biztos hogy találsz majd olyat ahol ez a probléma nem fordul elő. egyébként meg a döntés a tied. esetleg próbáld megbeszélni vele d dolgot
2013. febr. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ez korosztályfüggő...

18-20 év felett az embernek önállósulni kell és nem engedheti meg, hogy bizonyos dolgokba beleszóljanak, véleménye ettől függetlenül, bárkinek lehet. 14-18 év között sem egészséges beleavatkozni másoknak (család, barátok) a gyerek magánéletébe, inkább csak komoly tanácsokat érdemes osztogatni.

Ha valaki azt szeretné, hogy vége legyen, akkor engedni kell. Aki nem tudja önálló akarattal elhatározni, hogy együtt maradjon a párjával, az nem érett egy párkapcsolatra és csak további problémákat göngyölít maga előtt...

18 év alatt a családnak elég nagy hatása van és irányíthatja a gyereket, ha rossz hatással van rá a párkapcsolata, megromlik a tanulmánya stb...

Felnőtt korban, ha a család gyakorol hatást, azaz a férj/feleség, akkor bizony még inkább tudni kell elengedni a partnert, főleg, ha közös gyerekük is van, mert alapvetően a családi köteléknek szentnek és sérthetetlennek kellene lennie.

Senki sem örülne, ha egy harmadik fél miatt veszítené el mindazt amit addig felépítettek közösen a családjával. Viszont, ha mégis felrúgja valaki a családi köteléket, az a személy azzal is megteszi ugyanezt, aki miatt megtette... Legalábbis az esetek jelentős %-a ezt igazolja.

2013. febr. 3. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Konkrétabbat kellene tudni (ha itt nem akarod, privát is lehet), mert a család nagy nyomást gyakorolhat, Ő viszont elképzelhető, hogy azt szeretné: ilyen helyzetben állj mellé.
2013. febr. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elengedés.
2013. febr. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Na tényleg igaz szerelem, akkor küzdés. Egy szerelmet nem szabad, hogy ilyen dolgok tönkretegyenek.
2013. febr. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
kűzdés
2013. febr. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Neki nem ér meg annyit a kapcsolat. Ez is egy döntés.
2013. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

30on túl vagyunk...gyerek nincs, nem vagyunk házasok. Pár évet együtt éltünk, amit a családnak sikerült szétbombáznia ilyen, meg olyan nyavajgásokkal...kb. két éve ugyanúgy együtt vagyunk, de ugye már nem együtt élve.

Több ízben is célzott rá, h de el ne engedjem, ez viszont szerintem így már egyikünknek sem élhető élet.

Igazándiból én már "elengedtem" bár kitudja meddig fog ez tartani, de a lelkiismeretem eléggé furdal, h így tettem...nem tudom, h a legjobbat hoztam-e ki az egészből, vagy hülye voltam, és feladtam! Tehát, h jogosan furdal-e a lelkiismeretem, vagy se!

Több infót nem igen szeretnék adni, mert nem a kibeszélése a célom.

2013. febr. 3. 17:33
 9/19 A kérdező kommentje:
A családjának a fő érvelésük az, h a páromnak minden szinten róluk kell gondoskodnia...tehát nem kifejezetten anyagiakról szól, de arról is...én ezzel nem értek egyet, bár tény és való, h fontos a család, de azért nem kéne tönkre tenniük egy rokonuk életét, olyan szinten, h saját élete ne lehessen.
2013. febr. 3. 17:37
 10/19 anonim ***** válasza:
30 év felett? NŐJETEK FEL! A TI ÉLETETEK! :) Tessék mindkettőtöknek a sarkára állni. Bakker, a család hogy dönthet ilyen korban ebben? Állj mellé és tegyétek helyre a szülőket! :))
2013. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!