Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan mondjam el a baratomnak hogy nagyon szoros vagyok?
nem, nem zavarna ha a nőm fenek szőrös ugyanis mindenki feneke az valamennyire az enyém is és nem nyúlok hozzá mert olyannak kell lennie.
És kit izgat ha 16 vagy? Kinyalnálak hátulról szőrösen is ha szerelemből kívánlak, ha ettől húzóckodik a párod akkor meg debil kis pöts, menjen vissza játszani a haverjaival...
Am meg ha kivizsgáltatod magad és kiderül h ez a szindrómád van akkor se tudsz vele mit kezdeni, ahogy olvastam nincs rá kezelés, max oldd meg a súlyod meg a szőrzeted ahogy tudod azt kész.
Na most annyival lennél előrébb h közlik hogy a hormonháztartásod jobban hasonlít egy veled egykorú fiuéra mint lányéra, élj ezzel a tudattal, nem tudunk vele mit kezdeni.
Jobb lenne ez?
Am a súlyfelesleg többeket zavarna mint a szőr itt-ott, ez biztos.
23-as te nagyon buta vagy!
Lehet kezelni ezt a betegséget,mert nem szabad csak úgy semmibe venni a dolgot.
Milyen kezelési lehetőségek vannak jelenleg?
A PCO szindrómát ma még sajnos gyógyítani nem lehet, de megfelelő készítményekkel minden tünete megszüntethető, csökkenthető. A gyógyszeres kezelés célja egyrészt az inzulin rezisztencia kezelése, másrészt a férfihormonok hatásának kompenzálása, illetve a peteérés, tüszőrepedés elősegítése.
Ön tudta?
A PCO-szindrómás nők hajlamosabbak a magasvérnyomásra és egyéb szív- és érrendszeri megbetegedésekre is.
Az inzulinrezisztencia kezelésére elsődlegesen a cukorbetegek terápiájában is használt metformin hatóanyagú készítményeket ajánlják. Ez a gyógyszer általában pár hónap vagy fél év után kezdi kifejteni hatását. Jelentkezik az első spontán vérzés, szépül a bőr és megindul a fogyás.
Vannak azonban olyanok, akiknél a metformin szedése nem hozza meg a várt hatást, azaz nincsen ciklusuk fél év után sem, nem jön létre a terhesség. Esetükben további módszerek jönnek szóba. Ők kipróbálhatnak újabb generációs inzulinrezisztencia elleni gyógyszereket, pl. a glitazonokat is.
Azok a hölgyek, akik nem kívánnak teherbe esni, csökkenthetik tüneteiket bizonyos szájon át szedhető fogamzásgátlókkal is. A fogamzásgátló egyrészt csökkenti a méhnyálkahártya-ráknak (endometrium karcinóma) a magas ösztrogénszint miatti fokozott kockázatát, másrészt segít a férfihormonok szintjének csökkentésében is. A ciklus mesterségesen előidézhető ún. progeszteron származékokkal is, melyek szedése mellett rendszeres megvonásos vérzés jelentkezik.
Akik viszont teherbe kívánnak esni, azoknak a klomifen hatóanyagú készítményt javasolja az orvos. Ez nem hormon, hanem az agyalapi mirigy serkentésével aktivizálja a petefészket. Hátránya, hogy szedése alatt fokozott a veszélye egy nagyobb ciszta kialakulásának, szedését ezért ultrahangos megfigyeléssel kell követni. Ha a klomifen nem hatékony, egyéb olyan készítmények is kipróbálhatók, amelyek közvetlenül vagy közvetve a petefészket stimulálják.
A gyógyszeres terápia mellett egyre nagyobb teret kap az életmód változtatás is, mellyel a cél az, hogy a beteg megszabaduljon súlyfeleslegétől. Számos vizsgálat szerint ugyanis a PCO-szindrómában szenvedő nők egyharmadában a fogyás önmagában is képes a hormon egyensúly visszaállítására, így a peteérés, tüszőrepedés normalizálására, és segíthet az inzulinrezisztencia felszámolásában is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!