Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak a párom nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak a párom nélkül 3 hónapig?

Figyelt kérdés
A barátom svájci, több mint fél éve vagyunk együtt. Sajnos most télre ki kellet mennie dolgozni, majd márciusban költözik vissza.Addig még jönni fog hozzám kétszer és elvileg én is megyek majd egyszer, de mégis annyira kétségbe vagyok esve.. Nem birom nélküle. Félek, hogy nem fog velem majd foglalkozni, nem tudunk majd annyit kommunikálni mint előtte..És ha nem foglalkozik velem akkor tuti hisztizni fogok, és veszekszünk majd.. ezt sem szeretném, de komolyan nagyon sok minden rosszul esik.. mindentől félek.. ha csak rá gondolok meg úgy az egész kapcsolatunkra már sírnom kell.. Én most kezdtem az egyetemet, de valahogy ezzel sem tudom magam lefoglalni, mindig rá gondolok. Mi ilyenkor a megoldás? hogy lehetne kibirni nélküle. Segítsetek kérlek!

2012. dec. 16. 16:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha külföldön dolgozol a legrosszabb ami történhet veled, hogy magyarokkal kell együtt laknod :P

Ha kikerülünk a saját kis búvalbélelt kultúrkörünkből és nyitottak vagyunk hamar rá lehet érezni az élet élvezetére, meg arra hogy nem a kacatjaink a legfontosabbak.


Szerintem ha teheted nyomás utána és keresd meg a helyed az életben. A kapcsolatfüggés nem használt még senkinek, általában azok akik azzal akarják magukat meghatározni az életben hogy ők kapcsolatba vannak gyakran kerülnek megalázó szerepbe.

3 hónap nem a világ. Ráadásul találkozni is fogtok. Az egymás fejére növés és gyorsított tempóban való megutálás helyett lehetőségetek lesz szépen megismerni a másikat apránként.

2012. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy most tényleg neked kell erősnek és türelmesnek lenned. Nagyon nem kellene befordulnod és magad alá kerülnöd, mert így nem fogod tudni támogatni őt. A párodnak is könnyebb lesz úgy, hogy ha tudja, hogy te itthon rendben vagy. Ellenben, ha aggódik miattad, nem fog tudni a munkára koncentrálni.


Muszáj lesz rájönnöd, mi az, ami képes lekötni. Olvass, tanulj új dolgokat, kezdj új hobbit, csinálj gyorstalpaló német vagy francia nyelvtanfolyamot, sportolj, járj társaságba. Nálam az olvasás és a kisállataim szénné kényeztetése vált be. De az sem rossz ötlet, ha megtanulsz sütni-főzni és lakomával várod vissza a párodat ;)


Ami nálunk bevált: skype schedule. Egyezzetek meg időpontokban, hogy mikor beszéltek, és amennyire tudjátok, tartsátok is magatokat hozzá! Így nem kell egész nap a képernyő előtt ülni és várni, hogy mikor jelentkezik a másik. (Tehát lesz időd szociális életet élni, barátokkal mászkálni stb.) Próbáld meg nem nagy tragédiaként megélni, ha kevesebbet tudtok beszélni. Legalább biztos nem fogytok ki a témákból ;) A párod szeret téged, amikor tud úgyis keres.


Három hónapot, úgy, hogy többször is találkoztok egy lábon állva is ki lehet bírni. Visszajön, együtt lesztek, minden rendben lesz :)


24N (szintén külföldivel, szintén távkapcsolatban)

Nem szoktam felajánlani, de ha szeretnél beszélgetni, nyugodtan írj privát üzenetet.

2012. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nagyon együtt érzek veled.Sajnos az én történetem szomorúbb história.Az én párommal még a nyáron elterveztük,hogy együtt kimegyünk Németországba és szerencsét próbálunk.Van egy 3éves kislányunk akire vigyázóként kihívtuk anyósomat.Minden szuperul ment,lett munkánk is ,és már majdnem sikerült az ovit is elintézni a kislányunknak,amikor anyósom nagyon beteg lett,és haza kellett jönnie.Rákot diagnosztizáltak a tüdejében,és kemoterápiára kell majd járnia.Mivel anyósomnak rajtunk kívül nincs senkije ,nekem kell itthon maradnom ápolni őt.A párom kint marad külföldön,mert kell a pénz a hitel törlesztőrészleteire ,és így fogalmunk sincs róla mikor leszünk újra együtt.Lehet évekig húzódik el,nem tudjuk.Én is pánikban vagyok,hogyan fogom ezt így kibírni.Gyerek,a súlyos beteg anyósom,és a magány.Nagyon erősnek kell lenni,és arra gondolni ,hogy ha eljön végre a találkozás,akkor az nagyon jó lesz.Hogy mivel foglald el magad?Én nyelvet fogok tanulni,szerintem te is tedd azt,és amint tudsz menj ki utána.Kitartást és a legfontosabb,hogy bízzál benne!Amikor beszéltek,mondd el neki amit iránta érzel,és hogy nagyon várod már ,hogy ismét együtt lehessetek.
2012. dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Már elnézést, nem rossz indulatból és ne vedd zokon, de amúgy nincs saját életed, pláne frissen kezdve egyetemet?


Komolyan, emberek kétségbe esnek ha 1-2-3 hónapra önmaguk maradnak, és semmi értelmeset nem tudnak kezdeni magukkal, azért ez valahol aggasztó. Mert lehet demagóg módon hozzáállni, hogy a szerelem ezt teszi, legyél csak hisztis, legyél csak pánikbeteg, ez mind olyan romantikus, de könyörgöm... valami határt nem kéne húzni?


Egyetem épp a felnőtt és talpraesett életre készít fel.

De ha ennyire összeroppansz és porcelánból vagy még olyan dolgok felett is, amikor semmi racionális okod nem lenne rá, az mimózaság, és finoman fejeztem ki magam.


Kell érzés, és kell szerelem, mert ez tesz emberré.

De nem lehet ott minden percben valaki hogy tutujgasson.


Ha az őszinteség miatt nyersnek hatok, hát legyen.

2012. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! komolyan nem aranyosak vagytok még a negatív hozzászólásoknak is örülök mert így rájöhetek, hogy komolyan ilyen vagyok-e. Alapvetően talpraesett, határozott embernek érzem magam, de az utóbbi időben annyit voltam együtt a párommal, hogy már teljesen megszoktam,hogy mindig együtt vagyunk, ezért is állati nehéz most így nélküle. Tudom maximálisan igazatok van, le kell az embernek foglalnia magát.. de azért ez sem teljesen egyszerű... sokszor komolyan nincs is kedvem semmit csinálni csak feküdni-üllni és kinézni a fejemből, lehet hogy ez hülyén hangzik, de nekem ez esik jól sokszor. Ami pedig a másik, hogy ő is értékeli hogyha kitartok mellette és a távolság a legnagyobb próbatétel egy szerelmespár között. Még egyszer köszönöm a válaszokat :)
2012. dec. 21. 14:33
 16/19 anonim ***** válasza:
Tanuld a nyelvet és menj ki te,hidd el,ott kint nem 80ezret fogsz keresni nettóban hanem sokkal de sokkal többet.Németországban például aki 1800eurót keres az bénának számít tehát az valamit nagyon elront,akkor gondolhatod hogy mennyit keres egy jó szakmával rendelkező ember.
2012. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Ha megcsalod velem akkor bűntudatod lesz és nem fogsz vele hisztizni:)
2012. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 fospuska ***** válasza:
költözz ki te is. az nem opció?
2012. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Csald meg, élvezd az életet, Főzni tényleg megtanulhatnál!!!

És ne picsogj...

2012. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!