Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen egy egészséges kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy egészséges kapcsolat természete?

Figyelt kérdés

Én úgy képzelem el, hogy két érett, (agyilag is) felnőtt ember őszinte, játszmáktól mentes, kiegyensúlyozott viszonya, akik egymásnak partnerei, társai, és teljes köztük a harmónia, a nyitottság, a bizalom.


DE!

Nem tudom, hogy hosszú távon ez nem válik-e unalmassá. Tudom, hogy ez egy nagy érték, és hülye, aki odadobja egy viharosabb, kalandosabb kapcsolatért. De ettől függetlenül a hiányérzet még ott lehet az emberben, ami nem hagyja nyugodni. Az egyik fele elégedett, a másik viszont egy kevésbé józan, kevésbé megzabolázott kapcsolatra vágyik, ahol "megengedett" a buta viselkedés, a kisebb játszmák (pl túlfeszíteni a húrt egy vita során, de csak azért, mert úgyis mindketten tudják, hogy a végén egy nagy békülés után egymás karjaiban kötnek ki, vagy rájátszani kicsit a sértettségre, durcáskodni, szintén ebben a tudatban). Kicsit olyan ez, mintha szerepet játszanának, és mindketten tudják, hogy a másik is tudja, de izgalmas, és ezért húzzák egymás agyát. :)


Nem vagyok kapcsolatban, a kérdés csak elméleti. :) Kíváncsi vagyok, ki hogy van ezzel, esetleg korábban kiélte a szenvedélyesebb énjét, mielőtt megházasodott, vagy a komoly kapcsolatba belefér mindkettő (józan és viharos időszak), vagy a kettő kizárja egymást?



2012. nov. 23. 04:10
 1/3 A kérdező kommentje:
És még annyit hozzátennék a viharosabbnak a leírásához, hogy olyankor alá-fölé rendeltségi viszony van, ami váltakozhat a két fél között. :)
2012. nov. 23. 04:24
 2/3 anonim ***** válasza:
Abban az emberben aki agyilag, lelkileg megétrett egy komoly kapcsolatra épp ezért nem jön ez mivel megérett rá, már nem érdekli az új a másik. Ez elégíti ki az igényeit. Én sosem vágytam futó kalandokra mindig a komolyat kerestem, persze volt több rövidebb és pár hosszabb is. (5éve vagyunk együtt a férjemmel és lassan 2 éve vagyunk házasok)
2012. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy igazán jó kapcsolatba beletartoznak a viták is. Mi nagyon jól megvagyunk a barátommal, pedig szoktunk veszekedni. Talán az a titka, hogy utána mindent megbeszélünk, és visszaáll a harmónia. Vagy csak az egyikünk elneveti magát, mert tényleg nevetséges, amin épp vitázunk, és akkor vége is van. :)

Utána mindig bújunk, és egy kicsit érezzük, hogy mi az, amit elveszíthetnénk. És soha nem fekszünk le összeveszve, haragban. :)

2013. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!