Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék egy ilyen helyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

17 éves meleg fiú vagyok.

Szinte senki nem tudja, hogy a férfiakhoz vonzódom, de kb. egy éve sikerült megismernem egy fiút, akivel nagyon szoros lett a viszonyunk, és 2 hónapja együtt vagyunk (persze vele is titokban).

Nagyon szeretek írni, és többször is előfordult, hogy mininovellákat, ill. verseket írtam szerelemről. Apám kezébe akadt a füzetem, és elolvasta a barátomnak írt versem, amiben megemlítem a nevét is - erre ő teljesen kiborult. Azt ordibálta, hogy nem vagyok a fia, meg hogy elvisz kezeltetni.

Anyukám nagyon rendes és jól fogadta, de emiatt ő is vitatkozni kezdett apukámmal.

A barátom 22 éves, gondoltam rá, hogy oda költözök hozzá, mert nagyon nehezen viselem már az itthoni légkört.


Mit tegyek egy ilyen helyzetben? :(



2012. nov. 5. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
nem tudom.... költözz hozzá, mert apukád egy ideg beteg őt kell kezeltetni
2012. nov. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez tűnt a legelviselhetőbb megoldásnak. A barátom többször is mondta, hogy költözzek hozzá, ő nagyon örülne. Anyukámnak is felvetettem ezt az ötletet, de ő meg nem szeretné, azt mondja, majd beszél apával. Azzal is érvel, hogy még kiskorú vagyok, és tanulok, nem szeretné, ha ez az egész a tanulás rovására menne. De apukám nem akar egy kicsit sem elfogadóbb lenni. Hozzám sem szól, ha nem a szitkairól van szó...
2012. nov. 5. 09:30
 3/11 anonim ***** válasza:
apád a azt hiszi, hogy a tulajdona vagy. úgy gondolja, hogy amíg ő ad neked enni és a házában laksz, olyannak kell lenned, amilyennnek ő szeretne téged látni. de ez nincs így. neked jogod van az érzéseidhez és a személyiségedhez. ha a barátod el tud tartani és el is akar, menj hozzá.. de ne te mondd ezt neki, ha nem emllíti meg magától, miután elmondtad az otthoni sztorit neki, akkor valszeg nem akarja. akkor bírd ki otthon, míg találsz munkát és el tudod magadat tartani..
2012. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ő ajánlotta fel, a barátom, hogy költözzek oda, többször is mondta. De édesanyámat sem szeretném megbántani. Őt hogy győzhetném meg, hogy ez a legjobb lépés?
2012. nov. 5. 09:37
 5/11 anonim ***** válasza:
mondd meg neki, hogy téged az tenne boldoggá és h szenvedsz az apád miatt.. meg fogja érteni, mert a te boldogságodat tartja szem előtt (ellentétben az apáddal)
2012. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2012. nov. 5. 09:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Rettenetes nehéz lehet most neked... Én viszont inkább azt javaslom, hogy ne költözz a barátodhoz. Attól apukád csak még jobban kiakadna. Ja és fiatalkorú vagy, nem felnőtt.

Az apáknak mindig nehéz elfogadni a gyerekük másságát, bele fog telni neki is egy időbe, de aztán fel fogja dolgozni szerintem. Légy megértő, hiszen ez most teljesen lesokkolta! Persze te 100x nehezebb helyzetben vagy, mint ő, és inkább neki kéne megértőnek lennie veled, de ha te rendesen viselkedsz vele, akkor előbb-utóbb ő is megenyhül.

Az jó, hogy legalább édesanyád melletted áll.

Kitartást kívánok!

2012. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

egyetértek a többiekkel.. :) aztán kíváncsian várjuk a fejleményeket. Addig is a legjobbakat! ;)


22F meleg

2012. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
remélem akad megoldás a problémádra együttérzek veled
2012. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ne költözz oda a barátodhoz!

Mint mondtad édesanyád, és édesapád közt is vannak konfliktusok, persze nem ismerem az apádat. de ha elköltözöl, előfordulhat, hogy elfajul a helyzet.

Ne reagálj a szitkokra, vitákra, és ne próbálj meg kapcsolatot létesíteni magad és apud közt, előbb-utóbb ő fogja keresni a kontaktust!

2012. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!