Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már mindenre gondolok ( megcsalás, utálat, elhidegülés? ) Mi lehet a baj, vagy csak én reagálom túl ezt?

Figyelt kérdés
Lassan 7 hónapja vagyunk együtt a párommal. Még én suliba jártam, állandóan azon ment a vita hogy keveset vagyunk együtt a suli miatt ( én nappalin, ő estin! ). Ekkor megígérte nekem, hogy nyáron mindent bepótolunk és sülve-főve együtt leszünk. Nah itt a nyár, június végéig az a két hét ami volt, azt úgy együtt is töltöttük 1-2 nap pihivel hát lehetnek dolgai az embernek. Júliusban már nem, és így augusztus elején sem. Egyszer voltunk a strandon, meg elmentünk sétálni a városba de semmi több. Ha felmegyek hozzájuk, az anyukája állandóan parancsolgat neki, hogy én is halljam: " holnap nem mész le hanem jösz velem nagyanyádhoz " meg hogy " holnap után se tudsz lemenni, mert akkor takarítasz itthon." :S és állandóan ez van! Van egy huga, 2 év van köztük, neki mindent megadnak: pénz, csoki, keksz, kóla, túrórudi. Meg őt állandóan elengedik a barátjához, van amikor 2-3 napokat haza sem teszi a lábát mert ott alszik meg minden. És magyarán él mint here, szal ha otthon van ül az ágyon vagy fekszik és filmet néz, közben zabál meg telefonon beszélget a barátjával a filmről amit közösen néznek, és telefonon tartják a kapcsolatot...:S Agyamra megy, és az én barátomnak pénzt sem adnak hogy le tudjon hozzám jönni pedig 200 forint az egész!!! Nem kap csokit, se semmit sem. Ha lejön hozzánk, itt eszik, mondván mert otthon nincs kaja, a huga mindent megeszik. :S Szerintem az anyukája ezt már direkt csinálja. Állandóan a nagymamájánál kell lennie, dolgoznia kell naphosszat, telefonja soha nincs feltöltve. :( Az anyukájával is meg az apukájával is jóban vagyok, de kezdem azt hinni hogy nem szeretnek, bár mondta az anyukája már hogy csipáz engem. NA jó, de állandóan a páromat küldi mindenhová... képzeljétek még a ház mellett lévő kisboltba is neki kell mennie reggel 6kor, és hazavinni a cuccot amit vesz CSAK A HUGÁNAK!!!! :( Nem hogy hagyná pihenni! Én tudom hogy ő egy burokban él, mert a hugával kivételeznek a szülei, és állandóan azt csinálják vele mint vmi rabszolgával! :( Nem bírom ezt, ráadásul mivel nem jöhet le, és nincs is otthon így találkozni sem tudok vele 4-5 napokat, amikor jó ha 1 napra egy héten elengedik nagy dünnyögve kap 180 forintot, és igy is nekem kell megadnom azt a 20 forintot hogy szegényke vissza tudjon menni. :( És ha erről akarok vele beszélni, hogy valahogyan megoldjuk, felkapja a vizet, védi a hugát, az anyukáját, ami érthető hiszen a családját nem tudja váltogatni de a barátnőjét igen és sajnos ettől félek nagyon hogyha az anyja azt mondaná hogy ugorjon a kútba, akkor megtenné, meg azt is hogy elhagyjon. De nagyon szeret, nagyon jó vele lenni, és én is imádom őt. De most mit tegyek akkor? :(Kérlek írjatok!!!
2009. aug. 6. 12:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah én 16 a barátom 21
2009. aug. 6. 12:35
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt szerintem a pasidnak kellene lezskadni az anyjáról, felnőni kicsit.

21 évesen az ember főleg esti mellet vállalhatna munkát és nem anyuéktól kell várni a cukrot meg a csokit.

Az amugy természetes hogy védi a szüleit, de szerintem te ebben a helyzetben nem sokat tehetsz, amig apárod nem érzi idejét annak hogy végre elvágja kicsit a köldökzsinórt addig ez igy fog maradni.

Beszélgess vele eről nyugodtan, szépen, veszekedés nélkül hogy megérthessétek egymás álláspontját.


JObbat nem tudok tanácsolni.

2009. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Háát, elég necces...szerintem ezt mindenképp meg kell beszélnetek valahogy, más megoldás nincs. Vagy beszélj az anyukájával. Am a barátod 21 éves, dolgozik...nem azt akarja az anyukája, hogy kezdjen önállósodni? És azt kérdezted-e tőle, hogy szeret-e még?
2009. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se szakadt még el a köldökzsinór. Anyósjelölted is ragaszkodik hozzá, meg a párod is.


Sajnálom, hogy ilyen a barátod. Amíg az életkorát le nem írtad, 14 évesnek tippeltem... :-((( 21 évesen ez már übergáz!! Bár láttam én már ilyet 60 éves férfiban is, aki szó szerint ugrik, ha az anyja fingik a falu másik végében, és soha, semmiben nem állt a felesége mellé. Ha barátod nem változik meg, és te vele maradsz, terád is ez a sors vár: örökké a második-harmadik-sokadik leszel a barátod anyja, húga, családja mögött, sohasem az első.


Ha én a helyedben lennék, választás elé állítanám: vagy képes nemet mondani az anyjának, keres valami munkát magának, és férfi módra viselkedik, vagy elválnak útjaink, és keresek helyette egy kevésbé anyás, felnőttebb fiút, aki el tud szakadni az anyja szoknyájától.

2009. aug. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A barátom szeret engem, szerelmes legalábbis ezt mondja nekem mindig. Ott hagyni nem szeretném, hiszen én is nagyon szerelmes vagyok belé, bár ez nagyon gáz hogy 1 héten alig engedik meg kétszer hogy le tudjon hozzám jönni, akkor is nagy dünnyögve.. ( na menjél, de 2-3 óra elég legyen! ) Amikor ő persze nemet mond az anyjának, fogja magát és eljön reggel, este megy haza. Akkor viszont az apja a nadrágszíjjal várja az ajtóban, az anyja a múltkor egy veszekedésnél ( a pénzen!! ) az apjával szemben összetört 2 tányért meg 3 poharat! Normális család ez? Vagy én mért szeretem ezek ellenére is? :(
2009. aug. 6. 13:38
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem dolgozik, mert olyan nyugodt feje van hogy : " na elmentem itt felvételizni, azt mondták majd hívnak... ja na ez volt 3 hónapja! " :S Úgyhogy most ha nem veszik fel, bár nézegeti az állás hirdetéseket, am most érettségizett mert 8 általános van, szakma van a kezében meg ez az érettségi, egyébként vmi műszerész foglalkozása van, most meg vmi infózseni lett belőle rendszergazda... :S De hát nem akar menni, állandóan azt hajtogatja hogy belé nevelték a munkát azért dolgozik annyit és szerinte nem is hanyagol engem..:S:( jah persze.. :S móricka..:S:(
2009. aug. 6. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, hát ha neked ő így is kell (mert ennyire véded), akkor jó, de akkor ne panaszkodj.


De szerintem nem normális a srác, csak te nem látod a nagy szerelemtől.


16 éves vagy most. Gyerek. Én is voltam 16, most kétszer ennyi vagyok. Pontosan emlékszem, milyen volt 16 lévesen, miket éreztem akkor egy srác iránt. (Vele nem voltak ilyen gázok, nagyon önálló volt.) Azt hittem, hogy ő az igazi, mindenben tökéletesnek láttam, mindenben ő volt a mérce, a totál, a legjobb. Rajongtam érte. Most meg... 32 évesen pontosan látom, mik a hibái, és miért lettem volna örök életemben boldopgtalan, ha mellette maradok. Hálát adok az Istennek, hogy nem az a tiniszerelem és az a srác lett a jövőm.


Még tapasztalatlan vagy az életben, ráadásul nagyon szerelmes, ezért nem látsz tisztán, csak rózsaszín szemüvegen át. Hidd el, kétszer ennyi évvel a hátad mögött majd te is más szemmel fogod nézni ezt a mostani helyzetet, és akkor már tudni fogod, mi lett volna a helyes megoldás.


Én meg azt látom, hogy milyen élete volt az anyámnak és nekem egy ilyen ember mellett. mert az a 60 éves ember az apám. Vegytiszta pokolban nőttem fel, állandó veszekedések közepette, mert az apám az esküvőjük után is anyás maradt, a nagyanyám meg ezt kihasználta. Amint lehetett, leléptem hazulról: kollégiumba mentem, másik városba tanulni, majd megint másik városba dolgozni. Ezt akarod magadnak meg a leendő gyerekeidnek? Tényleg?


Legyen józan eszed. A szerelem nem minden. Akármennyire is szerelmes vagy, ez nem pótolhat ennél sokkal fontosabb dolgokat. Egy párkapcsolat ALAPVETŐ eleme az, hogy mindkét fél független legyen. Amíg a barátod (21 évesen!) ennyire függő helyzetben van és ennyire lazán kezeli a megélhetésével kapcsolatos dolgokat, addig éretlen arra, hogy barátnője, párkapcsolata legyen. És ha vele maradsz, nagyon meg fogod szívni. Borítékolom. Hiszen már most is szenvedsz tőle, miközben ő egy szalmaszálat nem tesz keresztbe azért, hogy a helyzet megváltozzon...


Kívánom, hogy 10-20 év múlva ne arra gondolj a nap minden percében, hogy "valaki ezt megjósolta nekem 16 évesen, bárcsak hallgattam volna rá".

2009. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen megértelek, ugyanebben a cipőben jártam én is 2 évig. 16 évesen összejöttünk, és februárban szakítottam a barátommal. 24 éves. Dolgozik, az anyja elszedi a pénzét, nem lehetett önálló gondolata, egy héten ha 3x itt aludt nálam az anyja cirkuszolt. Az utolsó 9 hónapban már le se mentem hozzájuk. Se szülinapkor, se karácsonykor, semmikor. Utáltam az anyját. 18. szülinapom előtt 2 hónappal (tavaly szept.ben)kitalálta az anyja hogy szüljek neki unokát. Mondom én? Le se érettségiztem még. Mi volt a reakciója: hát "halasztasz egy évet a gimiben".

Már azt is eldöntötte az anyja, hogy majd eljegyzés után (amit talán ő akart a legjobban) odaköltözöm hozzájuk. Mondanom sem kell, eléggé koszos a lakásuk a mienkhez képest. Névnapomkor kaptam 1 szál rózsát, és kb 1 órát voltunk együtt, mert az anyját vitte vacsizni az én névnapomon. Engem elvitt 3havonta 1x, az anyját havi 1x vagy 2x. Meguntam. Muszáj volt kiszabadulnom. Nem bántam meg. Szerettem a barátomat de elegem volt hogy nem tud a saját lábára állni. Nem akart albérletbe se menni, mert "jó neki otthon". Én viszont elhagytam. Azóta van egy 3 hónapos kapcsolatom, iszonyatosan szerelmes vagyok. Szerintem neked is le kellene lépned időben.

18L

(ha gondolod írhatsz privit)

2009. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!