Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 6éve vagyok a párommal, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

6éve vagyok a párommal, de már nem vagyok szerelmes (Lent). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok dolog köt össze minket,ott voltunk egymásnak minden bajban,amiből bizony elég sok jutott mindkettőnknek.

Igazság szerint nagyon jól érzem magam vele és imádom,de már nem szerelemmel.Nem tudom elképzelni az életem nélküle,nagyon a szívemhez nőtt az évek folyamán.Ha elköltözne...üres lenne az életem.Viszont...

Sajnos szerelmes lettem,úgy igazán,amilyet még sosem éreztem ezelőtt.Ez a szerelem viszonzott.Még nem történt semmi,mert igyekeztem nem venni tudomást az érzéseinkről és vártam,hogy elmúljon,de lassan egy éve már és nem változott.Ha összeülök a barátaimmal,iszogatunk,már egy kis alkohol hatására eszembe jut:Mit keresek én itt,mi ez az élet,mikor azzal kellene lennem akibe szerelmes vagyok.'Aztán józan fejjel már kissé nehezebbnek tűnnek a dolgok...

Mit tennétek?Kérlek titeket,csak olyanok írjanak akiket érdekel és át tudja érezni, segítségre lenne szükségem.

22/L


2012. aug. 14. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kellene egy kis romantikát vinni a kapcsolatba, akkor újra beleszeretnél úgy igazán. Nekem is volt ilyen problémám, akkor változtattunk egy kicsit a szeretkezésünkön (más pózok) és többet romantikáztunk, utána már nem volt ilyen gond. Szóval ezt tudom neked tanácsolni, remélem segítettem, sok boldogságot egyébként! :)
2012. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igazából egyértelmű. Szerelmes vagy,de nem a párodba. Üres lenne az életed blabla.. Nem lenne,hiszen szerelmes vagy és viszonozzák is. Miből gondolod,hogy az újjal nem lehet ilyen biztos kapcsolatod vagy még jobb? Te írtad,hogy ilyen még soha nem volt.

20N

2012. aug. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szerelem elmúlik, ez törvényszerű. Ez még nem baj. Viszont ha minden jól működne, akkor nem keresnél annál a másiknál valami mást, amit talán ebben a kapcsolatban nem kapsz meg. Meg egyébként fiatal vagy, kár lekötni magadat ennyire fiatalon ilyen hosszú kapcsolatra. Persze biztos sokat megtapasztaltál benne, meg fejlődtetek, stb., de az én véleményem az, hogy az ilyen kapcsolatoknak nagyon sokszor nincs jövője. Szép volt, ami szép volt, most már lehet inkább barátként tekintesz rá, meg persze, hogy ragaszkodsz, hiszen kölcsönös a gyengédség. Szerintem zárd le ezt a kapcsolatot, de semmiképpen ne ugorj bele az újba! Fél év minimum kell még neked. Meg ha az a másik tudna is ennyit várni, akkor tényleg érdemes szóba állni vele.
2012. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze meg is lehetne menteni a kapcsolatot, ha akarnád, akarnátok, egész biztosan. :) De nekem az a benyomásom, hogy már nem akarod. Remélem segítettem. :)
2012. aug. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem sok értelme van megmenteni. Minek?

Jobb úgysem lesz, max rövid távon valamit tudtok kezdeni, de ugyanez lesz a vége. Megbeszéled vele hogy már nem úgy nézel rá, maradtok barátok. Ha barátok maradtok ugyanúgy számíthattok egymásra, csak barátként. Tök fiatal vagy. Változtass!

2012. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem terhes vagy.
2012. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Gondoljátok nem ez történne 6év múltán a másik szerelemmel is?Ami visszatart az,hogy talán minden szerelem átalakul.Ha így van kár egy embert eldobni magunktól egy új szerelem reményében.Hisz ha az is elmúlik...nem tudom.Sokan mondják 10-20év után is szerelmesek.Talán csak nekem tűnik lehetetlennek.Vagy Ők felejtették el milyen is igazán a szerelem érzése...

És ha szakítunk akkor találkozhatok-e még a jelenlegi párommal.Vagy hagyjam,hogy túllépjen rajtam.Milyen nehéz lenne,hisz majdnem minden nap látjuk egymást,együtt lakunk 4éve.Istenem...mennyi kérdésem lenne még olyan kétségbeesettnek érzem magam.

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

2012. aug. 14. 11:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Bebiztosítani nem tudod a jövődet, ez fix! Honnan tudod, hogy a következő is nem-e így végződne? Sehonnan. De lehet, hogy lesz mondjuk 2 boldog éved. Bizonytalan, de megéri. Olyan nincs, hogy valaki egész éltében boldog. Olyan se, hogy szerelmes. A szerelem elmúlik, átalakul más érzésekké, ettől függetlenül ha jól működne minden, akkor a vibrálást fenn lehetne tartani. Ha mindent tudnánk előre, akkor már csődbe mentek volna a lottózók. :)

De mi értelme van benne maradni valamiben, ha megromlott csak azért mert félsz az újtól? Közben te is felnőttél, változnak az igények.

2012. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudod mi van ha egy festő sokáig dolgozik egy festményen?

Belefárad és nem látja úgy a dolgokat. De ha elmegy pihenni és visszatér új dolgokat fedez fel. Pedig ugyanaz a festmény volt elötte. Színesített rajta, mert bizony helyenként voltak fehér foltok...


Egy nagy alkotáshoz idő és türelem kell. És másirányból való megközelítés, hogy lássuk benne az apróságokat és a lényeget.


Szerinted a szerelem tarthat örökké? Az első pár év az ilyen, utána átalakul más fajta érzéssé. Te nem szeretniakarsz,, hanem szerelmesnek leni. Óriási különbség. A szerelem az, ami megalapozza a szeretet jövőjét. A szerelem az agyban végbemenő gyors folyamatok változása, egyfajta boldogsághormon szabadu fel, teljesen más. Amikor ez eltűnik, akkor lép helyébe egy más és újfajta dolog. A kapcsolatok nagyrésze ilyen badarságok miatt megy tönkre, hogy a felek nem tudják megfelelően kezelni az új helyzetet.


ÉS há te magad adtad meg a választ. Te szereted, de naggyon sokkal mélyebb, mint a szerelem. (másba vagy szerelmes?)????

2012. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy egyik kapcsolatból ki a másikba be nekem soha nem tett jót. 6áv alatt már nagyon össze lehetett szokva, ha hirtelen mással lennél lehet nem lenne olyan, mint amire számítassz.

Az a pezsgő, nagy lánggal égő szerelem szerintem az esetek 99,9%-ban elmúlik és ez normális.

Mivel elég fiatal voltál, amikor összejöttetek lehet az is, hogy csak szeretnél valami újat, mást is kipróbálni.

2012. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!