Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiakban kialakulhat féltékenység a nőre a párkapcsolatban, ha a párja jobban keres és sikeresebb?

Figyelt kérdés

Ez az egész akkor gondolkodtatott el, mikor barátnőm elmesélte a nagymamája történetét, aki a sport sikereinek köszönhetően remek lehetőségeket kapott az élettől: külföldön laktak és tanulhatott egyetemen, nagyszerű jövő előtt állt. Azonban a férje (mert fiatalon már férjhez ment) elkezdett irigykedni rá, mondván, hogy milyen dolog, hogy egy nő többet tud egy férfinál és állítólag darabokra tépte a felesége tankönyveit és jegyzeteit. Ezenkívül nem rég láttam egy filmet, ami evvel a problémával foglalkozott: a nő jól fizető állást kapott és karrierje is felfelé ívelt. Ebben az esettben a barátját idegesítette, hogy a barátnő hátterébe szorul és nem ő a főkereső.

Szóval ez lenne a kérdésem, hogy a férfiakban ilyesmi tényleg kialakulhat, hogy irigykednek társuk sikerére, mert úgy érzik, hogy egy párkapcsolaton belül nekik lenne joguk a vezető szerepet tartani, még anyagi szempontból is. És tényleg ennyire frusztráló lehet ha egy nőnek karrierje van?



2012. aug. 10. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően kétféle ember van: aki hajlamos a féltékenységre, meg aki nem. Teljesen egyénfüggő.
2012. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom engem is zavarna valamilyen szinten, bár azért annyira nem borítana ki, mint a nagymamád csávóját...
2012. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen kialakulhat szerintem.Nagyon is könnyen de nem igazán féltékenységből mert a nő sikeresebb.Az igazi ok szerintem az lehet,hogy a férfi fél ha párja túl sikeres lesz és a társadalmi létrán is több fokkal a férfi fölé kerül elveszik a nőben a tisztelet és rajongás amit a férfi iránt érzett és könnyen beleszerethet egy olyanba aki szintén az ő szintjén áll(az addigi párja fölött jócskán).Ezt nagyon is elképzelhetőnek tartom.Egy átlag párnál ha az egyik fél túl magasra emelkedik a másikhoz képest a szerelem/szeret átmehet amolyan sajnálatba,szánalomba és egy ídő után már úgy érezheti nincs amit szeressen a másikban mert az túlságosan lent van hozzá képest.Gondolj csak bele ha mondjuk egy eladó lány és egy segédmunkás fiú párt alkot és teszem azt a lányt felfedezi egy modell ügynökség vagy egy menedzser aki híres színészt vagy énekest csinál a lányból.Kétlem,hogy sokáig együtt maradnak.A lány nagy valószínűség szerint beleszeretne egy jóképű gazdag menedzserbe vagy stylistba vagy egy másik sztárba de semmiképp nem maradna a segédmunkás barátjával hosszú távon.Szégyellné is meg hát nap mint nap találkozna fiatal jóképű és gazdag férfiakkal akik lenyűgöznék és hamar elfeledtetnék vele a régi párját.
2012. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"A férfiakban kialakulhat féltékenység a nőre a párkapcsolatban, ha a párja jobban keres és sikeresebb?"


Igen, mint ahogy meg is válaszoltad a leírásban. Ha valami nem illik bele az illető világképébe, azt megpróbálja valamilyen formában elpusztítani :(

(Nemhogy örült volna, hogy több pénzük van. Amúgy nálunk is ez van. Apám irígy a nővéremre és rám is, ahelyett, hogy büszke lenne.)

2012. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez szemályiség függő és azon múlik, hogy mennyire stabil a kapcsolat. engem nem zavar, ezért is segítettem a páromnak megszerezni a MsC -t
2012. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos tapasztaltam is :(

Pedig nem volt olyan nagy az én teljesítményem sem, nekem volt érettségim, neki nem. Aztán mikor elmentem továbbtanulni, akkor hisztizni kezdett, hogy "Túlképzett leszel!". A suli egy sz@ros OKJ képzés volt -.-

Keresni is többet kerestem, hiszen én dolgoztam, ő meg nem. Soha semmit nem csináltunk együtt, mert "az meg milyen már", hogy én fizetek... Pedig nekem lett volna és szívesen meg is osztottam volna vele.

De nem, inkább maradjunk otthon és nézzük a falat (még a tv-jét is eladta, mert kellett a pénz FŰRE).

Hozzánk nem nagyon jött, mert anyukám "beképzelt p!csa".

Na, ezért is szabadultam meg tőle :)

2012. aug. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hanariko ***** válasza:

utolsó, jól tetted.

Amúgy sem ékéne panaszkodni, meg féltékenykedni (ahogy írta valaki, örüljön, hogy több pénz jön a házhoz) de ebben azesetben hogy nem is dolgozik egyáltalán és csak otthon mereszti a seggét.. hát elég szánalmas.

Én elmentem volna akkor a helyedben barátnőimmel szórakozni, őt meg hagytam volna egyedül a falak között. Ha megkérdzei miért, mondtam volna hogy én hívtalak csak nem jöttél.

De jól tetted hogy megszabadultál tőle.


Kérdező: igen, kialakulhat, de igencsak megöli a kapcsolatot.

Amúgy valóban egyénfüggő, valaki hajlamos rá, valaki meg örül a barátnője sikerének és/vagy a több pénznek.

2012. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is lett már vége kapcsolatomnak ilyen miatt: a srác be is vallotta, hogy nem tudja elviselni, hogy sikeresebb vagyok.

Ő 35 évesen otthon lakott, nappali tagozaton járt egyetemre (alig-alig sikerültek tantárgyai), dolgozni nem nagyon akart (mert a suli mellett nem nagyon jut rá ideje, engem is rendszeresen mellőzött, mert tanulnia kell), persze folyamatosan feszült volt, rajtam vezette le a stresszt. Én közben végeztem az egyetemen, jólfizető álommelóm lett (szerencsém volt), és ez egy hónap alatt tönkretette a kapcsolatunkat, pedig előtte minden idilli volt. Egy másik oldalát ismertem meg ebben az élethelyzetben, és ez az oldal nagyon nem tetszett. Folyton kikezdte a munkámat, napjában többször elmondta, hogy semmit sem csinálok, semmi értelme az egésznek, és ráadásul még a világnak is ártok.


24/N

2012. aug. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hogy ennyi ember van, aki nem képes a másik sikerének örülni, csak mert a saját becsületét sérti. De ezek akkor valóban nem lehetnek valódi érzelmeken alapuló kapcsolatok. Vagy rosszul gondolom, ettől még érezhet a másik iránt valamit, még akkor is, ha jobban viselné, ha csak a mocskos gatyáit mosná?
2012. aug. 12. 20:23
 10/10 Hanariko ***** válasza:

"napjában többször elmondta, hogy semmit sem csinálok, semmi értelme az egésznek, és ráadásul még a világnak is ártok."

Úristen mégis mit dolgoztál, hogy ártottál/ártasz a világnak? :D:D

Ez kész őrület... helyből lekevertem volna neki 2 akkor büdös nagy pofont... mi az hogy semmit nem csinálsz, mikor van melód? Pff... tiszta gáz.

2012. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!