Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ilyen beképzelt sok lány?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen beképzelt sok lány?

Figyelt kérdés
Főleg a fiatalabb korosztály.(14-16) Borzalmasan komolytalan,műveletlen és naiv,miközben rendívül érettnek gondolja magát,kifordult az értékrendjük,sokat elvárnak,de keveset adnak,nagyok az elvárásaik,idétlen divatokért rajonganak,a velük egykorúakat és a szűzfiúkat szinte emberszámba sem veszik.Ez főleg az utóbbi időben jött elő.Szerencsére rengeteg normális lány van még,mielőtt valaki azt mondaná,hogy általánosítok,de a többség ilyen.Szeretem a nőket,és boldog életem van,nem rajtuk akarom levezetni a dühöm,de sajnos ezt tényleg így tapasztaltam.Mi a véleményetek erről?

2012. júl. 22. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nevelés kérdése, az én lányom nem lesz ilyen, az biztos. A szülők nem fordítanak kellő odafigyelést a gyerekeikre = lehet látni az utcákon.
2012. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a véleményem. Ez szülői, nevelési hiba. A szülők nem érnek rá a gyerekeiket nevelni, csak megveszik nekik a dolgaikat, telefont, számítógépet, ilyesmi, de erkölcsi normákat nem tanítanak.
2012. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Jót mondd az első kettő, és akkor még olvassák pluszba azt a sok kretén ujságot mint a joy meg a cosmo. De ez már csak olaj a tűzre.
2012. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ez régóta így van már szerintem. de nem kell aggódni, idővel megérik majd a gondolkodásmódjuk :)
2012. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
A nevelést a szülők áthárítják a TV-re meg a magazinokra. Tehát nem apu a követendő példa, hanem Jennifer Aniston vagy Kiszel Tünde vagy akárki (celebtémában nem vagyok jártas). És ennek meg is felelnek.
2012. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

de minden szülő azt hiszi, tökéletesen neveli a gyerekét

lehet, hogy nem látom jól, és mondhatjátok, hogy csak egy kislány vagyok, de 3 éve váltak el a szüleim, és azt figyeltem meg, hogy teljesen máshogy szólnak hozzám:anya még gyerekként tekint rám, apa meg szinte felnőttként kezel, és az új ház tervezésénél is kikéri a véleményem. Az, hogy ebből melyik a jobb, nem tudom, én apával vagyok, jóban, de az is lehet, hogy anya meg nem akarja, hogy "hamar felnőjek".

Ezt csak egy példának írtam a sok közül, hiszen ők most épp semmiben se értenek egyet, mégis mindketten jó szülőknek tartják magukat. Tehát mindenki mondhatja, hogy az ő lánya nem ilyen lesz, mert ő "jobban" neveli, de szerintem mindenkinek más nevelés a jó, csak az a kérdés, hogy ehhez tudnak-e alkalmazkodni a szülők?

15/L

2012. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Erre te még valószínűleg nem látsz rá kívülről és át is hatja a véleményed az elfogultság, de egyébként pedig mindenben igazat adok neked. Azért azt olvasd el, hogy miért:


1. 14-16 évesen persze, hogy komolytalanok, hiszen még csak tinik, nem is kell komolynak lenniük. 20 éves kor felett számít csak egy ember felnőttnek, ráér akkor megkomolyodni...


2. Műveletelen és naív: hát a naivitás a tapasztalatlanságból adódik, és az is természetes ebben a korban. A műveletlenséget majd később még orvosolhatják, amikor annak lesz itt az ideje, és megtalálták azokat a dolgokat, amik érdeklik őket. Ebben a korban még az ember keresi a személyiségét.


3. Érettnek gondolja magát: ez minden korosztályra igaz. Senki nem tekint magára úgy szívesen, mintha a korához képest elmaradott lenne. Te is érettnek gondolod magad...


4. Kifordult az értékrendjük: az ember ilyenkor alakítja ki az értékrendjét. Ez az időszak pont arra való, hogy míg eddig mereven és kétségek nélkül a szülők értékrendjét követte a gyerek, serdülőkorban ezeket az értékeket megkérdőjelezi, megszegi a szabályokat, átlépi a határokat, hibázik, tapasztalatokat gyűjt. Szintén 18-20 év körül ér véget ez az időszak, amikorra kialakul a saját értékrednje, sok esetben visszatér a szülők által látott mintához. Annak a ygereknek a fejlődésével van probléma, aki nem ezt teszi, hiszen ez az értelmiségiekre jellemző kritikus gondolkodást alapozza meg.


5. Sokat elvárnak, de keveset adnak: te is. Mégis mit kéne szerinted egy 14 éves lánynak nyújtania?! Ha kevesled amit a másik ad, akkor talán nem te is azzal küzdesz, hogy többet (tehát sokat) vársz el?


6. Idétlen divatokért rajonganak: Szintén az identitáskeresés egy formája. Normális. A nőknél, mivel igenis egyfajta értékmérő a szépség, tehát a külső, ezért a fejlődés normális velejárója, ha ebben az időszakban túlzásokba esnek, keresgélnek. Elmúlik.


7. Velük egykorúak és szűzfiúk: el kell, ogy keserítselek, de ennek egyfelől evolúciós okai vannak, másrészt logikus is. Mivel fiatalok és tapasztalatlanok ezért ösztönösen az idősebb és tapasztaltabb férfiak társaságát keresik, mert tőlük tehetnek szert értékes tapasztalatokra és tanulhatnak. Akárhogy is szeretnéd, szűz fiúként, amikor még te sem vagy tisztában a saját szexualitásoddal, akkor még nem igazán tudsz semmit nyújtani egy olyan lánynak, aki ugyanezekkel küzd, ráadásul ebben a lányoknak nehezebb dolguk van, mert amíg a fiúknak maguktól jön, a lányoknak tanulniuk kell az orgazmust. Sok nő még huszon-harmincévesen sem tud "segítség" nélkül eljutni az orgazmusig egy együttlét közben. Mit tudnál te nyújtani tapasztalatban egy olyan lánynak, aki szintén szűz? Te pillanatok alatt elélveznél, ő pedig komoly fájdalmakat él át. Ez tény, akármilyen figyelmes vagy, nem tudsz segíteni a problémán. Hát ezért van, ne haragudj rájuk, ez 1-2 év és megváltozik.


Szóval ez a véleményem, remélem nem keserítettelek el nagyon. Egyébként lehet, hogy furán hangzik, de több esélyed van egy nemszűz lánynál, aki már legyőzte a félelmeit és a gátlásait (ettől még nem kell, hogy könnyűvérű legyen, csak egy olyan mondjuk, akinek már volt egy komolyabb kapcsolata), hiszen ő már ismeri a saját testét és férfit is látott már, ezért nincs szüksége arra, hogy tapasztaltabbal, idősebbel kezdjen.

2012. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szűz:D Amúgy így átolvasva már tényleg átlátom a helyzetet jobban.Köszönöm a tartalmas választ
2012. júl. 22. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:

ez szerintem nem pusztán nevelési hiba, annyi minden befolyásolja még az ember személyiségének a kialakulását, hogy a nevelés az csak egy kis részlete az egésznek.

amúgy nem minden szülő hiszi azt, hogy tökéletesen neveli a gyerekét. valaki pl. retteg tőle, hogy jaj ő biztos rossz anya lesz... férfial meg átpasszolják a nevelést a nőnek...

2012. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es kicsit agy csak liberális.Bár úgy lenne,hogy 1-2 év és változik,dehogy változik,idővel rosszabb lesz.A kérdező úgy értette,hogy nem a szűz lányok a lekezelőek a szűz fiúkkal,hanem a már nemszüzek.Szerinted hány 14 éves szűz manapság?Ők is ugyanúgy az idősebb fa.szikat keresik,és kiröhögik a szűz fiúkat.
2012. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!