Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek meddig lesznek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek meddig lesznek még a férfiak felsőbbrendű hímsoviniszta emberek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 17:31
1 2
 11/16 Hunter92 ***** válasza:
81%
Kedves kérdező, már ne is haragudj, de nagyon szűklátókörűen látsz minket, férfiakat. Egyáltalán nem értetted meg azt, amit a "60%-os" mondott. Ha egyenjogúság van, akkor mi mondhatnánk, hogy menj betont keverni. Vannak feladatok, amik a nők tudnak jobban elvégezni, egyszerűen jobb érzékük van hozzá és vannak, amik a mi dolgunk, mert nekünk van meg hozzá az erőnk/képességünk. Meg egyáltalán miféle duma az, hogy a férfi főzzön otthon meg gyereket neveljen. Gondolkoztál ezen egyáltalán mielőtt leírtad? Neked feleségként és anyaként az esne jól, hogy amíg te megkeresed a kenyérre valót a munkában, addig a férjed otthon főzőcskézik. Komolyan fel tudnál nézni egy ilyen férfira? Mi az, hogy nevelje a gyereket? Te nem akarod kivenni a részed a gyereknevelésből? Szerinted mekkora zavar lesz egy gyerek személyiségében, ha azt látja, hogy apuka bent kavargatja a húslevest és vasal, amíg anyuka kint pakolja a téglákat és tűzifát hasogat. Szerintem te egyáltalán nem gondolkoztál ezen csak nagy unalmadban feldobtál egy ilyen légbőlkapott kérdést. Szóval mielőtt ennyire elkezdesz kampányolni a fene nagy egyenjogúság mellett, ezeken gondolkozz el légyszíves! És hidd el, hogy a legtöbb férfi nem érzi magát felsőbbrendűnek. Nekem inkább az jön le az írásaid alapján, hogy neked van némi kisebbségi komplexusod.
2012. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Miért ne nevelhetné a gyereket a férfi IS? Én apámmal voltam otthon kiskoromban, anyám dolgozott. De nem vagyok sem baromi nagy feminista, és azt sem hiszem, hogy minden férfi hímsoviniszta...
2012. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Hunter92 ***** válasza:
Nem figyelsz. Mondtam én egy árva szóval is, hogy a férfinak nem kell részt venni a gyereknevelésben? Csak akkor lesz egy gyereknek egészséges személyisége, ha mindkét irányból kap mintákat.
2012. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%
Amíg a férfiak a világ urai. Vagyis ÖRÖKRE!
2012. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
29%
Rengeteg férfi tud főzni,ne gyertek már folyton ezzel,a legtöbb szakács is férfi.Egyébként addig amíg vannak kur.vák,és ahogy az egyik válaszoló nagyon szépen leírta,amíg csak az egyenjogúságnak a jó dolgai kellenek nekik.
2012. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

11-es én férfiként írom,hogy amit írsz az egy nagy butaság:))


A gyereknek semmi baja nem lesz attól,hogy főző apukát lát.

Ezt csak ti nevelitek bele a gyerekbe,hogy milyennek kellene lennie.

Mindenkinek testhez álló munkát kell végeznie.

Te egy tipikus soviniszta vagy,"Felnéznél-e ilyen férfire?".Tipikus,a nő gyenge,és védelemre szorul,ja,persze,már tudod nem az őskorban élünk.

Ez a nemi sztereotípiában felépített világ beteges,és rengeteg ember életét nyomorította meg.

Miért fáj neked,hogy az emberek fejlődnek?

Amúgy szerintem úgy a legigazságosabb,ha az apa és anya felváltva nevelik a gyereket és járnak dolgozni.

Azért ne mondjuk azt,hogy a házi munka nehezebb,mint egy munkahelyen megfelelni mások utasítása szerint,még a házi munkát az otthon kényelmében,önálló időbesoztással végzed:)

2014. márc. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!