Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összevalók vagyunk vagy nem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevalók vagyunk vagy nem? Komoly kérdés. Lent bővebben.

Figyelt kérdés

A lány egyetemet végzett(L23), a fiúnak 8űltalűnos végzettsége(F/28).

Nagyon szeretik egymást.Meghalnának egymásért.De a lány a szerelem ellenére tudja, nem összevalók agyilag,mivel ez néha ki is ütközik.Ez a lányt nagyon zavarja.A lány szülei harcolnak azért, hogy vége legyen,mert szeretnének egy hasonló párt a lányuknak.De a lány szerelmes,és tudja a szíve mélyén, hogy nem a legjobb dolog, ha a lány magasabban képzett.Mi a teendő?Olyan válaszokat várok,akik hasonló helyzetben vannak, vagy voltak és mit tettek.Nem kellenek a cinikus válaszok,SZERETEM A PÁROM, de ez nehéz dolog.Adjatok tanácsot.Köszi


2009. júl. 12. 11:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

szerintem meg nem lehet úgy hozzá állni egy kapcsolathoz hogy őt akarom gyerekeim pajának meg férjemnek és akkor mindent elkövetek hogy úgy is lássam azt a férfit, mint gyerekeim paja és férjem, közben meg egy herevere pacák, aki nem foglakozik családalapítási tervekkel még mást szeretne és akkor majd azért hagyod ott mert aztmondod hogy felelőtlen és komolytalan, holott akkor is olyan volt mikor meg ismerted, de beleláttál mindent, mert úgy akartad.

Önátverés.

lesz ami lesz. pozitívan kell hozzáállni.

2009. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tudod, hogy nem vagytok egymáshoz valók, akkor nem érdemes belevágni. HA most azt mondod, hogy később probléma lesz, akkor bizony az lesz, ezt hívják önbeteljesítő jóslatnak.

Csak azért válaszoltam a kérdésedre, mert hasonló helyzetben vagyok: nekem diplomám, több szakmai végzettségem van, a páromnak autószerelő végzettsége. Az ismerőseink az elején vészmadárkodtak, és a párom is néha felhozza, hogy én sokkal okosabb vagyok nála, ő meg hülye (pedig nem az), de ezzel együtt 3 éve együtt vagyunk, együtt élünk. Nekem teljesen mindegy, hogy mit tanult a párom és mit nem. Egy férfiban az a lényeg, hogy teremtő ereje legyen. Az én párom ácsorog a kertben, azt mondja: "ide kellene egy garázs" ez fél éve volt, és felépítette.

Egy barátnőm azt mondta: beszélgetni ráérünk hatvan évesen is. Igaza van! Neked azt kell mérlegelned, mi a fontos az életben: hogy intellektuális beszélgetéseket folytass, utazgass, családot alapíts stb. Ha a fontos dolgokban a párod partner lenne, akkor nem lesz baj!

2009. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
szerintem ha tenyleg ennyire szerelmes vagy, beszeld meg vele. mond le oszinten h erzel. h ettol te meg nem vagy felsobbrendu. ami azt illeti h par ev mulva csak a szex lesz mert nem lesz amirol beszeljetek-ezzel nagyon nem ertek egyet. egyreszt mert otthon senki nem a munkajat osztja naphosszat, orul h elszabadult es otthon lehet. a napodat ugy is el tudod meselni ha a masik nem ert hozza annyira szakmailag, felteve ha erdeklodo, torodo ember. pl egy orvos es egy mernok hazassaga-mind2 magasan kepzett, megsem ertik h mirol beszel a masik szakmailag. nem igaz? ha te tul tudod tenni magad ezen, ha mas dolgokert fel tudsz nezni a parodra, tisztessegesen bantok egymassal, es igy megoldhatok az anyagiak szerintem harcolj erte. ha amugy nem 1 bunko ember, erzelmileg intelligens, lehet meg jobban is jarsz mint 1 agyonhajszolt, munkamanias ferfivel aki sosincs otthon vagy ha igen akkor stresszes es faradt. szerintem ne hallgass masokra ha neked ez igy megfelel. de beszelgessetek a temarol, h ne utolag jojjenek elo a relytett serelmek.
2009. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
így van agyilag és nem anyagilag, anyagilag mindketten jól állunk.cinikus üzeneteket továbbra is hanyagoljátok.11:23 nagyon jó válsz köszönöm!
2009. júl. 12. 14:55
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes a párom, nem bunkó,meg semmit, csak úgy alakult az élete, hogy nem tanult.Nagyon szeretnivaló már együtt vagyunk, szal belevágtam, csak nem tudom, hogy jó lesz e,mert a vélemények megoszlanak.A tanultak azt mondják baj lehet belőle,a kevésbé műveltek, hogy nem.A gond az, hogy nagyon imádom, ha együtt vagyunk minden maximálisan jó, csak mondjuk ha valaki megkérdezi hogy milyen végzettségű,akkor nem nagyon érzem jól magam.A munkahelye ennek ellenére jó,itt tényleg nem a pénzről szól a történet.Köszönöm az eddigi válaszokat, némelyek nagyon hasznosak voltak.
2009. júl. 12. 15:00
 16/17 anonim ***** válasza:
Jajj, azért ez nem így működik. :) Egyrészt tanulni soha nem késő. Másrészt ha valakit szeretünk, akkor foglalkoztat általában megpróbálunk valamennyit megtudni az érdeklődési köréről. Tehát ha olyan gondok vannak, hogy valakivel szeretjük egymást, de kevés a közös témánk, mondjuk nem azonos területen vagyunk műveltek, vagy nem azonos szinten, akkor természetes, hogy vagy keresünk egy közös témát, vagy megpróbálunk kicsit jobban belemélyedni abba, ami a párunkat érdekli. A műveltség nem iskolai végzettség kérdése. Találkoztam én már egyetemen végzettekkel, akik már alig emlékeztek a tanultakra, és olyanokkal is, akiknek nem volt lehetőségük tovább tanulni, mégis remekül tudtak beszélgetni szinte bármiről. Dönthetsz bárhogy, de azt azért ne felejtsd el, hogy a tankönyvbeli tudás bármikor megszerezhető, vagy pótolható. Az igazi szerelem viszont ritka kincs az ember életében, és nem pótolható a világ összes professzorával sem.
2009. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Uccsó válaszoló igazad van ebben nem is kételkedem.Tudom, hogy így van.De valamiben anyámnak is igaza van..aki elvégez egy felsőoktatást 4-vagy 5 évig,annak hatalmas kitartása van, és ez igaz, mert láttam a csoptársakon is.Nem tudom szorítom a tanulásra,mert ez elengedhetetlen, mondtam neki, hogy mindenbe segítem.Kár hogy nem voltak olyan hozzászólók,akik benne vannak vagy voltak ilyenbe.De a többiek válasza is segítség volt.Köszi
2009. júl. 12. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!