Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen bizonytalan vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen bizonytalan vagyok, irreálisan látom magamat, alaptalanul rettegek, hogy a párom másban lát meg sokmindent, ami bennem nincs. Mit tudnék kezdeni, hogyan tegyem rendbe a lelkemet?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és az a legviccesebb az egészben, hogy átlagban szépnek, csinosnak mondanak. A belső értékeimben nem kételkedem, tudom hogy mi a fontos, tudok szeretni, megbecsülöm a családot, barátságot, szerelmet.

Amióta barátom van, mindenkit szebbnek, jobbnak látok mint amilyen én vagyok. Rettegek, hogy a párom meg fog változni és csalódni fogok benne. Mindig előjön ez az érzés, hogy milyen rossz lenne csalódni benne.

Lassan két éve vagyunk együtt, rendes fiú, nagyon ragaszkodó és tényleg szeret. Semmi jel arra, hogy gond lenne. Mikor együtt vagyunk, akkor nem is kételkedem soha, csak sajnos messze vagyunk egymástól, 2-3 hetente tudunk találkozni pár napra. Úgy érzem hogy versenyeznem kell más lányokkal külsőben, hogy ne lássa a párom, hogy szebbek, csinosabbak mint én.

Már olyan szinten van bennem ez az egész, hogy szinte minden lányt megnézek, hogy vajon mi fogná meg benne a páromat.

Nem a barátomban van a hiba, hanem bennem. Ő mindig mondja, hogy nagyon tetszem neki, mondja hogy mit talál jónak bennem, hogy mennyire hozzá passzolok és boldog velem.

Mondta, hogy ő soha nem volt az a gülü szemmel bámészkodós fajta, kapcsolatra egy kedves, helyes lányt akart, neki más az értékrendje.

Ő azt mondja, azért alakulhatott ki bennem ez a kisebbrendűség-érzés, mert látom a tv-ben, újságokban, interneten, hogy a mai világban ki számít "jó nőnek", és ez viselhetett meg. Azóta kicsit jobban vagyok, mióta mondta, hogy nézzem meg smink nélkül ezeket a nőket, megnéztem, és valóban hétköznapiak.

Mit gondoltok, mit kéne tennem? Vennem kéne egy nagy levegőt, leírni a jó tulajdonságaimat, és eldönteni, hogy elfelejtem ezeket a dolgokat, amiktől most félek? Szinte betegre aggódom magamat azon, hogy a párom egyszer csak megváltozik, és ki kell ábránduljak belőle.

Már annyiszor terveztem, hogy szépen egy este mindent átgondolok, letisztázom magamban, hogy örülni kell az egészségnek, annak, hogy elfogadható a külsőm (a fiúk visszajelzései alapján több is), és hogy ha szeret a párom, akkor senkivel nem kell versenyeznem, mert én vagyok neki a legkedvesebb, de mégis időről időre visszajönnek ezek az érzések...

Egyszerűen nem tudok kikerülni ebből a mókuskerékből. Minden nap ez van, hogy a tv-szobában sétálva meglátom, hogy modellek fotózkodnak, és elszorul a szívem, gombóc van a torkomban, mert egyből az jut eszembe, hogy biztosan látja a párom, és mivel nem hülye, se nem vak, látja hogy szebb mint én, jobb a melle, feneke, stb...Mit tegyek? Én már nagyon kivagyok.

20/l



2012. júl. 6. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A nőihiúság:) szerintem nagyon túlreagálod ezt az egészet ha a párod meg is mondja hogy milyen szép vagy,legkedvesebb vagy neki akkor nem értem a problémát:) és gondolj bele ő nem szenvedhet ugyanúgy attól ha te meglátsz egy izmos helyes srácot az utcán vagy tvben? Ő is félhet,de szerintem van egy alapvető bizalom...meg bízik benned...te is BÍZZ BENNE ÉS HIGYJ NEKI HA AZT MONDJA TE VAGY NEKI A LEGFONTOSABB!!
2012. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sambora11 ***** válasza:

Ez teljesen beteges! Egyszerűen csak tedd fel magadnak a kérdést: Van értelme minden nap ezen rágódnom, és tönkretennem magam? Van ennek az egésznek értelme?

Ettől csak egyre rosszabb lesz. A barátod szeret, és ez a lényeg. Ez paranoia! Vagy a barátodban nem bízol, vagy nagyon csúnyának tartod magad. De mivel nem vagy az, ezért értelmetlen az egész. Szóval minél hamarabb fejezd be ezt az egészed, mielőtt teljesen tönkreteszed magad.

Természetes, hogy megnézed a többi csajt az utcán, és hozzájuk viszonyítod magad, de amit te csinálsz az nem normális. Járj büszkén, légy magabiztos, és az egész életed más lesz!

2012. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már ezerszer feltettem magamnak ezt a kérdést...az eszemmel jól tudom, hogy nincs értelme.

A páromban bízok, a hűségéért tűzbe teszem a kezemet, és tudom hogy még vágyakozni sem vágyakozik másra. Csak olyan rosszul esne, ha másban gyönyörködne...mert szebb rajta ez vagy az, vagyis én nem tudom neki megadni azt a látványt, amit a tv-ben igen.

Egyébként bele trafáltatok, neki se sok az önbizalma, én adtam neki erőt a külsejével kapcsolatban. Nem olyan magas, nálam alig magasabb, és előttem nem volt senkije. Nem tartja magát helyesnek, sőt. De ő lazábban kezeli ezt. Bízik bennem, mondtam neki hogy nagyon tetszik, imádom, és elhiszi. Én is elhiszem neki, és még a teste is "árulkodik" róla, hogy tetszem neki nagyon, de mindenki azt írja meg mondja, hogy nincs olyan pasi aki nem mustrálja a nőket, nem nézi végig a mellüket, feneküket, nem lassít le a kocsival, ha egy 90/D-s mély dekoltázst lát...az én önbecsülésem ezt nem bírná el.

2012. júl. 6. 23:42
 4/6 Hole Hunter ***** válasza:
Igen...nyilván vannak nálad szebbek és jobbak is. DE! A barátod téged szeret. Inkább erre legyél büszke. Neki TE vagy a legszebb, legjobb. Ez neked nem elég? Elveszítheted őt...pontosan azzal, amit most csinálsz. A magad emésztésére rá fog menni a kapcsolatod, de nem csak ez...a következők is! Tanuld meg értékelni amid van és legyél rá büszke! Sok sikert! Üdv. 44/VP
2012. júl. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hole Hunter ***** válasza:
Hűséget fogadunk, nem vakságot!
2012. júl. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
röviden?
2012. júl. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!