Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mire gondolnátok, ha 2 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mire gondolnátok, ha 2 év együtt járás és egy év együtt élés után sem mutatna be a barátod a nagyszüleinek?

Figyelt kérdés
2 éves korától a nagyszülei nevelték a barátomat, most 29 éves. Ismerem az apját, akivel csak pár éve vette fel újra a kapcsolatot, az összes testvérét. De akik szülei helyett szülei voltak, és mindenben támogatták, segítették őt, na őket nem ismerem. Még csak nem is láttam. Egyetlen egyszer engedte meg, hogy beszéljek a nagyapjával, és az is csak annyi volt, hogy boldog karácsonyt kívántam. Amióta összeköltöztünk(1 év), kb 2-szer volt náluk. Megkérdeztem miért viselkedik így velük, de ilyenkor mindig annyit mond, hogy ők nem olyanok mint az én nagyszüleim. Egyszerűen már nem tudom mire gondoljak. Nem piszkálom őt ezzel, soha nem hozom fel a témát, de belül nyomaszt, hogy az én családomat ismeri "ától zéig", tud rólunk mindent, a szüleimmel napi kapcsolatban van, imádja a nagyszüleimet, engem meg nem mutat be a nagyszüleinek. És láthatóan kerüli az egész családját. Az apjával is csak akkor beszél, ha nagyon muszáj. Azt mondta, hogy még az esküvőnkre sem tervezi meghívni a rokonságát. Tudom, hogy itt valami nagy gáz van, de rosszul esik, hogy nem mond el semmit e téren, de a szüleimet már lassan jobban ismeri, mint én. Az anyját már 15 éve nem látta. Ti mire gondolnátok ebben a helyzetben?
2012. jún. 29. 15:15
 1/7 A kérdező kommentje:

*gyetlen egyszer engedte meg, hogy beszéljek a nagyapjával, és az is csak annyi volt, hogy boldog karácsonyt kívántam


ez telefonon történt

2012. jún. 29. 15:16
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szégyellni való a családja? / alkoholisták, aki nem tudják kontrollálni a viselkedésüket/ erre nem gondoltál?
2012. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
53%

Hát itt valami komolyabb dolog állhat a háttérben! Gondolom,ha felhozod a témát,feszült lesz és elkezdi terelni más témára. Ha a te helyedbe lennék,engem is nagyon zavarna a viselkedése.Én biztos,nem szállnák le a témáról,hogy mi van a nagyszüleivel,miért nem ismerhetem meg őket.

Mond el neki,hogy téged zavar ez a dolog és,hogy szereted ezért nem akarsz titkokat.Ha szeret,megérti.

2012. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igazából én valahol értem..nekem már csak a nagymamám él, de vele annyira de annyira nehéz, hogy én sem nagyon mutatom be ha nem muszáj.

lehet lepontozni, de valszeg ti sem dicsekednétek, ha nem köszönne senkinek akit bemutatsz, illetve morogna az orra alatt, hogy a vendéged is hallja...

nem lehet hogy náluk is hasonló van? hogy az ő nagyszülei is elég nehéz esetek?

2012. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De gondoltam ilyenre is. Viszont ő tudni akar mindent a családomról. Tudok is egy példát. A nagybátyám alkoholista, több évet ült börtönben kocsilopásért. Szóba került egy családi vacsorán a nagybátyám, és megkértem a szüleimet, hogy most ne beszéljünk erről. A barátom tudta, hogy miatta állítottam le a témát. Viszont addig erősködött meg hisztizett, míg el nem mondtam neki, mi is a helyzet. És ezek után még be is mutattam a nagybátyámnak. Nekem már az is megnyugvást jelentene, ha elmondaná mi a baj a nagyszüleivel, de nem hajlandó. Én meg már beleuntam a kérdezősködésbe, most már csak belül kattogok ezen.
2012. jún. 29. 15:27
 6/7 A kérdező kommentje:
De ha csak nagyszájúak a nagyszülei, akkor miért nem mond annyit, hogy ne haragudj, nem mutatlak be, ezért és ezért, stb. De ennyit sem mond. Mindig azt mondja, hogy hagyjuk. azért ennyi idő után már zavaró kicsit.
2012. jún. 29. 15:30
 7/7 anonim válasza:
Ne haragudjon a barátod de szerintem ha neki volt joga a nagybátyjádról faggatni,ami téged gondolom érzékenyen érint,neked is jogod van. Mond el neki,hogy szereted és ha a nagyszüleivel súlyos problémák vannak netalán, benned semmi nem változik.Megértelek,mert ez tényleg nyomasztó.Akármilyen rossz dolog,ezt neki is megkéne érteni.Bocsánat,ha durva voltam.
2012. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!