Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azt mondja, csalódott bennem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt mondja, csalódott bennem, pedig szerintem nincs rá semmi oka. Úgy érzi, nem álltam ki mellette. Tényleg így van?

Figyelt kérdés

A sztori a következő: adott a párom, aki abszolút nem féltékeny típus (vagy legalábbis nem mutatja), azt mondja azért, mert bízik bennem, és tudja, hogy nekem csak Ő van. Utálja a balhézást, és a túlzásokba esést, én pedig ennek igyekszem mindig megfelelni.

Ezen felül pedig van az exem, aki tartozott nekem, illetőleg nálam meg voltak még holmijai.

Tegnap este átmentem a haverhoz, akinél az ex éppen volt, hogy megejtsük a "cserét". Mikor meglátott, odaugrott és megölelt, én pedig eltoltam magamtól határozottan, és mondtam h "ezt nem kéne". Odaadtam a cuccokat, elvettem a pénzt, és eljöttem, a kapuban meg váltottam pár szót ezzel a közös baráttal, aki kiengedett. Az egész nem volt több 5-7 percnél, és én végig hűvösen viselkedtem, nem beszéltem vele.

Mikor meséltem este a páromnak, hogy mi történt, akkor teljesen kiakadt, hogy szerinte nem álltam ki mellette kellőképpen, hogy máskor kisebb dolgokból is nagyobb balhét csinálok, és hogy csalódott bennem, le akarja tenni a telefont. Kérdeztem, hogy szerinte mégis mit kellett volna csinálnom, tán kiabálni és felpofozni? De azt mondta, hogy mindegy, hagyjuk. Azt várta, hogy jelenetet rendezzek??

Én ezt egész egyszerűen képtelen vagyok felfogni, normálisan, felnőtt emberként kezeltem a helyzetet, nem engedtem semmiféle közeledést. Egyébként a nagy egymásért való kiállásról csak annyit, hogy ő egyszer egy csajnak, akire féltékeny vagyok azt mondta, hogy nem szeretett soha, mindezt csak úgy, felvágásból, és mert olyanja volt. Jó, hogy utána bocsánatot kért, de azért a miheztartás végett, nem ártana, ha emlékezne erre.

10hónapja vagyunk amúgy együtt, mindketten 20 évesek. Én nagyon szeretem Őt, és bár úgy érzem, hogy nincs igaza, mégis ezerszer bocsánatot kérnék ha kell.

Ti hogy látjátok ezt? :(


2009. júl. 5. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normálisan reagáltál az adott körülmények között. Ő meg a bolhából elefántot csinált, mert gondolom olyanja volt. Most döntse el, hogy bízik-e benned vagy nem. Végül is most hagytad volna az exnél a cuccaidat és a tartozást? Ráadásul még semleges helyet is választottál a találkozásra. Szerintem nagyon korrektül oldottad meg és a barátodnak semmi oka nincs a féltékenykedésre. 20 évesen igazán felnőhetne annyira, hogy észre vegye magát. Természetes, hogy félt egy másik pasitól, de azért most túlzásba esett. Próbáljatok meg egymással beszélni és valahogy tisztázni a helyzetet. Egy ölelés miatt ne ugorjatok egymásnak.
2009. júl. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

"egy csajnak, akire féltékeny vagyok"


Jól értem, hogy akkor lány vagy? Akkor feltételezem, hogy igen. Haladjunk sorjában:


"adott a párom, aki abszolút nem féltékeny típus"


Hát már dehogynem, pont itt írod le, hogy az.


"Utálja a balhézást, és a túlzásokba esést, én pedig ennek igyekszem mindig megfelelni."


Mitől van megfelelési kényszered, ha amúgy a barátod nem balhézós? Finom ellentmondás.


"Mikor meséltem este a páromnak, hogy mi történt"


És mi történt? Fönt tkp. azt írod, hogy semmi. Mert amit ott leírsz, az abszolúte semmi. Mégis meséltél "valamiről", ami "történt". Mi értelme volt ennek? Konkrétan az történt, hogy vagy semmi komoly sem történt, és akkor nem kellett volna róla élménybeszámolót tartani. Vagy tényleg történt valami, de akkor nem áll meg a védekezésed, hogy semmi sem történt. Harmadik megoldás: semmi sem történt, de érthetetlen okokból provokáltad a barátodat.


"normálisan, felnőtt emberként kezeltem a helyzetet"


Az elsőt igen, a másodikat nem.


"ő egyszer egy csajnak, akire féltékeny vagyok"


Hogyan vagy féltékeny "egy csajra"? Nem is értem. Megcsal vele a barátod? Ha nem, akkor mitől vagy rá féltékeny?


"azt mondta, hogy nem szeretett soha, mindezt csak úgy, felvágásból"


De azért a "párod". A padlót is veled szokta felmosni, mondjuk csak úgy felvágásból?


"bár úgy érzem, hogy nincs igaza, mégis ezerszer bocsánatot kérnék ha kell"


?


"Ti hogy látjátok ezt? :("


Úgy, hogy ez első hallásra egy semmitmondó hétköznapi veszekedés, közelebbről pedig egy szürrealista drámajelenet. A tanácsom annyi, hogy gondolkozz azon, miért _akartál_ önmagadnak sem bevallott módon kicsit hajbakapni a "pároddal".

2009. júl. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak annyit, hogy attól, hogy attól, hogy te a pároddal nem beszéled meg a nap eseményeit, én még mindig mindent elmesélek, és ezt fordítva is elvárom. Hogyha ő találkozott volna az exével, akkor ugyanúgy alap, hogy elmesélje hogyan történt. Ez nem provokáció, mert elvileg nincs is mit titkolnom. Tudod én nem úgy működöm, hogy ha van valami, ami esetleg veszekedést okozhat, akkor azt el sem mondom. Egyrészt. Másrészt nem hittem, hogy ebből baj lehet, mert szerintem semmi rosszat nem tettem.


"Mitől van megfelelési kényszered, ha amúgy a barátod nem balhézós? Finom ellentmondás"

Nálad mi a balhézás? Mert nálam az, hogyha valaki nekiáll nagy hangon hisztizni, és orbitális jelenetet rendez. Szerinted csak ilyen viták vannak? Megfelelési kényszerem - köszönöm feltételezésedet - nincsen, szerintem teljesen normális, hogy próbálok alkalmazkodni a páromhoz. Aki szintúgy nem rendez jeleneteket, higgadtan old meg mindent, és igen, igyekszem elkerülni a konfliktusokat ha ehhez csak annyi kell, hogy nyugodt maradjak. Miért, nem ez a normális???


"Konkrétan az történt, hogy vagy semmi komoly sem történt, és akkor nem kellett volna róla élménybeszámolót tartani."

Boldogok a lelki szegények. Én nem csak azt mesélem el, ha mellettem ért földet egy repülő tehén, és beszélni kezdett hozzám. Hanem mindent, ami aznap történt, én ilyen nyílt vagyok, és slussz.


"Hogyan vagy féltékeny "egy csajra"? Nem is értem. Megcsal vele a barátod? Ha nem, akkor mitől vagy rá féltékeny? "

Erre már nem is nagyon tudok mit reagálni. Te csak azokra vagy féltékeny, akikkel megcsalt a párod? Gratulálok. Ha nagyon érdekel kifejthetem, de az legalább ugyanolyan hosszú lesz, mint maga a kérdés. Ezt az egy lányt nem szeretem, de őt aztán nagyon nem.


"De azért a "párod". A padlót is veled szokta felmosni, mondjuk csak úgy felvágásból? "

A történet ezen részéhez nem sok közöd van, mivel el sem meséltem se az elejét se a végét, ezért fogalmad sincs, hogy mi történt. Kérek mindenkit, hogy ebben az esetben ne fogalmazzon véleményt, mert nincs hozzá megfelelő alapja.


Az én tanácsom Neked, Kedves Válaszoló csak annyi, hogy ne próbáld elemezni az érzéseimet, és kitalálni, hogy az én párkapcsolatomban mit kéne elmondanom, és mikor, illetve hogy mit miért csinálok. Nem az érdekelt, hogy szerinted fogyatékos vagyok-e, hanem hogy jól kezeltem-e a sztiuációt. Esetedben a válaszolás fölösleges, hiszen alapvetően abból indulsz ki, hogy én provokálni akartam a páromat, ami abszolút téves, és alaptalan feltételezés.


Köszöntem.


(Az első válaszolónak köszönöm!)

2009. júl. 5. 08:26
 4/10 anonim ***** válasza:

A második válaszolót nem igazán értem. Mi a fenének kell kielemezni minden részét a mondatoknak? Ennyiből úgyse tudsz valakiről reális képet kapni, ahhoz jobban kellene ismerned és ennyi még kevés egy pszichoanalízishez. Jobban tennéd, ha a tényekre és a józan észre koncentrálnál és nem játszanál pszichológust.


Igen elmondta a barátjának, de miért? Mert nincsenek köztük titkok és miért-e beszélhetné ki az érzéseit? Én ugyanebben a helyzetben ugyan így elmondtam volna a barátomnak, mi történt velem. Az, hogy ezen felkapta a vizet, az egy másik dolog. Alaptalanul képzelt sokat a szituációba, amire majd idővel rá fog jönni és egy közös találkozás és beszélgetés után meg fogja érteni, aztán minden rendben lesz.

2009. júl. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem :( de most még 1-2 napig biztosan nem látom, félek hogy addigra túl mélyre eszi benne magát ez a baromság :(


Annyira csak nem lehet hülye, hogy sokáig rágódjon ezen... Ép ésszel be kell látni, hogy nem normális dolog hisztit rendezni, mert megölelt valaki, és attól, hogy higgadt maradtam még nem álltam ki mellette kevésbé. Csak úgy félek...

2009. júl. 5. 08:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Most beszéltünk telefonon és bocsánatot kért, meg mondta, hogy tegnap 10 órán keresztül melózott, sok bunkóval hozta össze a sors és nagyon ideges volt estére, kirobbant belőle minden, sajnos pont rám :) De nagyon kedves volt most velem. :) Köszönöm az első és harmadik válaszolónak a kedves szavakat!
2009. júl. 5. 08:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem féltékeny, akkor miért verte a nyálát?
2009. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyi kiscsaj! Az első válaszolónak (8:11-es) TELJESEN igaza van. Ha neked ez nem tetszik: akkor ne kérj tanácsot! A másik meg az, hogy ez egy kis gyerekes cívódás volt. Ha ezen fennakadsz, akkor gondolkodj el egy kicsit azon, hogy ennél mennyivel nagyobb gondok is vannak az életben! A tanács: Gondold azt, hogy te vagy a párod és vele történik ez. Mit szólnál? Egyszerűen amit nekünk leírtál mondd el neki is!
2009. júl. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nyilván féltékeny, de nem vallaná be soha, én meg nem firtatom :)


Kislány? :D Ez jó. Ne haragudj, kedves utolsó válaszoló, de félreértettél valamit. Nem tanácsot kértem a szituációra, és ha elolvastad, amit írtam, akkor láthatod, hogy szerintem is egy hétköznapi semmiség ami nem érdemel figyelmet. Mégis megkapta. Én csak azt kérdeztem, hogy nekem van-e igazam, amikor azt gondolom, hogy hülyeség volt ezt felfújni. Ezek szerint igen. De mivel már meg is beszéltük ezért teljesen mindegy. Ugyanezeket természetesen a páromnak is elmondtam, de egy mérges, féltékeny emberrel nem nagyon lehet megértetni, hogy nincs igaza. Majd rájön magától (rá is jött). Egyébként fordított esetben, ha közölné, hogy a volt csaja a nyakába ugrott, de ő eltolta és mondta, hogy nem kéne ezt aztán otthagyta, akkor mosolyognék, és jól esne. Mert ez így normális.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2009. júl. 5. 18:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves 17:39-es. Még valami. Érdekes, hogy a második válaszolónak ugyanannyi a "hasznos válaszokat ad" százaléka, mint neked. Ugye tudod, hogy röhejes dolog magadnak igazat adni, ha már egyszer leszóltak ketten is? :P
2009. júl. 5. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!