Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ember tűr és elnéz egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ember tűr és elnéz egy darabig, de ez már normális? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

A párommal ma nagyon csúnyán össze kaptam. Mondtam neki, hogy aki számomra a legfontosabb azzal töltök és beszélek a legkevesebbet.

Az ok: Legalább 3 hónapja azt játszuk, hogy heti egy alkalmat találkozunk,együtt alszunk és kb 10 percet beszélünk összesen telefonon(naponta).

Kezdem sérelmezni, mert úgye a környezetem is hallgathatom, hogy csak "arra kellesz neki" és csak a munkára fogja, csak akkor találkozik veled, ha unatkozik.

Hallom, hogy dolgozik és hiszek is neki, de kezdnem megunni és úgy dönteni, hogy akkor legyen együtt a munkájával.

Én is dolgozom. Reggel 8tól este 5-ig, tehát nem unatkozom.

De nem kell megtalálni az egyensúlyt a munka és a magánélet között?



2012. jún. 14. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen mesze laktok egymástól?? Mi párommal 55 km-re, én sulizok, ő meg 12 órázik, s mi is ennyit találkozunk, de csak most, mert ugye itt az év vége, s nekem bele kellett húznom a tanulásba...Amúgy átlagosan heti 2x szoktunk találkozni, ebből egyszer általában együtt is alszunk.
2012. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Számomra ez már nem lenne kapcsolat. Ha szerelmes az ember, az összes szabadidejét a szerelmével szeretné tölteni. Oké, hogy sokat dolgozik, de még mindig ott a lehetőség az összeköltözésre.

Hány évesek vagytok? Mióta vagytok együtt?

2012. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én 23 a párom 34. 2 éve vagyunk együtt. És kb 15kmre lakunk egymástól.
2012. jún. 14. 15:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel a pároddal, ill. a kapcsolatotokkal. Üljetek le és beszéljétek át, ki-mit vár el a másiktól és ettől a kapcsolattól, hova tart a dolog stb.
2012. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha szólok azt mondja ne bántsam és ne idegesítsem fel. Meg hogy eddig nem szóltam, elfogadtam most mi történhetett?!
2012. jún. 14. 15:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Noo, az ember nem elnéz meg tűr, aztán szakít vele hirtelen minden előjel és látható indok nélkül, hanem ha baja van, azt megbeszéli a párjával. És nem "Válassz a munka és köztem" stílusban, hanem MEGBESZÉLI! A kommunikáció a jó és tartós kapcsolat (nem feltétlenül olyan kapcsolat, akármilyen emberi kapcsolatra vonatkozik) legfontosabb alapja.
2012. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzá szóló. Egy szóval nem írtam, hogy válasszon köztem és a munka között sőt a mondat végére ezt írtam "De nem kell megtalálni az egyensúlyt a munka és a magánélet között?"


Leülni és megbeszélni? Nem hiszem hogy változna valami, vagy ahogy írtam jönne a ne bánts és az eddig elfogadtad szöveg!

2012. jún. 14. 16:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen ne bánts szövegekkel jön, akkor

1) lehet hogy tényleg csak arra kellesz neki

2) lehet, hogy (tudtodon kívül) rosszul kezded ezt a beszélgetést. Nem letámadni kell, hanem megkérdezni arról, hogy szerinte nem kevés-e, hova tart így a dolog, meg ilyenek. De te ismered őt, találd ki, hogy hogyan kellene ezt csinálni, hogy ne legyen baja vele.

2012. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem akarlak én itt meggyanúsítani hogy házisárkány vagy. A lényeg, hogy gyengéden, lassan rávezeted, ha meg ki akar térni, akkor meg vesd fel, hogy "semmit nem beszélünk meg" meg ilyenek. Ennél konkrétabban nem tudok tanácsot adni, mivel egyikőtöket sem ismerem, meg nekem is csak a gyk-n tökéletes a magánéletem.
2012. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyet értek a többiekkel, ezt meg kell beszélni. Értsd meg, ez nagyon sokban függ attól, hogy te hogyan viselkedsz. Ne úgy kezdd, hogy "Beszélnünk kell a kapcsolatunkról.", vagy hasonló, mert ilyen esetben a férfi agy rögtön kikapcsol.


Ha adhatok egy tanácsot: Mondd el neki higgadtan és türelmesen, hogy hiányolod őt, szereted és többet akarsz vele lenni. Ha tényleg bízol benne, nem kell tartanod ettől. De ügyelj arra, hogy bármit válaszol, ne légy ingerlékeny, ne támadásnak vedd, amit mond. Ha valami gonja van, kérd meg, hogy mondja el, te pedig csendben hallgasd végig. Így majd egyre inkább megnyílik neked, egyre több kedve lesz veled őszintén beszélni. A türelem a fontos!

2012. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!