Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem küzdenek az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem küzdenek az emberek azért, akit meg akarnak ismerni? Miért nem kitartóak?

Figyelt kérdés
Persze lehet azért is vetődtek bennem fel ezek a kérdések, mert kissé régimódi vagyok. Tehát azt figyeltem meg, h mostanában az emberek nem küzdenek annyit azért az emberért, akit meg akarnak szerezni. Valahogy mintha minden mindegy lenne nekik, semmi esélyt nem látnának semmi komolyra és csak várnák, h az ölükbe hulljon minden. Írok néhány példát: nagymamám úgy ismerte meg nagyapámat, hogy csónakáztak és nagyi beleesett a tóba és nem tudott úszni és kimentette őt... na jó, nem nagyapa, mert elvileg ő se volt egy úszócsoda, hanem a haverja, de utána ő "vigasztalta" és randira is hívta. Az egyik haverom szülei úgy ismerkedtek meg, h az apukája betért abba a fodrászüzletbe, ahol dolgozott az anyukája és eléggé elrontotta a haját az anyukája, de csak mert tetszett neki, mindig oda járt utána (és sose vágta le jól a haját), de végül elhívta randizni és úgy jöttek össze. Egyetlen olyan sztorit ismerek, ami tényleg manapság történt, de többet nem: a barátnőm úgy jött össze a barátjával, h mellé ült az egyik egyetemi előadás alatt, és utána megkérte, h magyarázza el az anyagot, mert "nem érti", szóval végül is sok időt töltöttek együtt és összejöttek. Oké, kicsit romantikus alkat vagyok, de semmi nagy durranást nem várnék, csak azt, h ha az embernek tetszik valaki, akkor legyen egy kicsit kitartó. És nem csak magamnál tapasztalom, de a barátnőim/haverjaim is folyton arról panaszkodnak, h hiába tetszett nekik a srác/lány, nem tett semmit, vagy hiába látta, hogy tetszik neki, nem lépett felé. És én is annyira lelombozódom, amikor látom, érzem, h hiába tetszem a pasinak, nem lép semmit. Szóval arra is kíváncsi vagyok, h mi volt a legtöbb, amit megtettetek egy lányért/fiúért? Mennyit voltatok hajlandó küzdeni? És mit csinálnátok másként, így visszatekintve néhány esetre? Ti férfiak ha igazán tetszik nektek egy lány és ha szinte napi szinten érintkeztek vele, mi az oka, hogy nem léptek? Na hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2012. jún. 12. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert bizonytalanok. Látják, hogy a szüleik elválnak. Nem akarnak olyan kapcsolatba belemenni, ami nem biztos. Márpedig, ha a legkisebb probléma is felmerül az illetővel kapcsolatban, akkor már rögtön nem biztos.
2012. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a mai világban ez a 90' körül született generáció már javarészt nem akar komoly kapcsolatot, csak szexet, ahhoz pedig nem kell felesleges köröket futni. Valahogyan már nem úgy tekintenek az emberek a másikra, hogy ő a társam/párom/szerelmem, hanem úgy, mint egy csaj vagy pasi a sok közül. Persze vannak kivételek (pl én is), de a korosztályomnál én ezt tapasztalom.


Mivel nem merik érzelmileg odaadni magukat a másiknak, így nem is akarnak nagy energiát fektetni a kapcsolataikba.

2012. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
sokan félnek attól amit látnak .én is sokáig féltem, látva azt a rendkívüli megaláztatást, amit a haverjaim elszenvedtek akkor amikor udvaroltak, nem is beszélve arról amit én elszenvedtem. valaki le tudja győzni a félelmét, de valaki nem
2012. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egy kis ízelítő:

megkérdeztem 1 kérdezőt, h miért lett elege a csajozásból .


Nagyon változó. Kaptam hideget, meleget egyaránt. Volt, akihez leültünk haverokkal, eldumálgattunk órkáat is, volt, akivel jó, ha néhány mondatot beszéltünk, volt, aki meg menekülőre vette az irányt. Utcán inkább buszmegállóban érdemes, ott kevesebb esély van, hogy elfut a lány, legfeljebb, ha jön a busza, akkor tud gyorsan lelépni. :D


Haverom egyszer úgy járt, hogy épp leszólította a csajt és már jött is a busza, úgyhogy megúszta a csaj. Én inkább bevásárlóközpontokban értem el sikereket vagy a parkban, ahol ültek a lányok, de volt, hogy spontán kikísértem egy lányt a buszhoz és megköszönte, illetve megadta a facebook elérhetőségét.

Az értelmesebb, szebb lányokkal egész jól el lehet dumálgatni, de ugye ők már foglaltak és nem csak mondták láttam a közös fotókat neten a barátjukkal. Persze biztos van, aki csak kamuzik, mert akik egyből ezzel jönnek, hogy van barátjuk és így akarnak lekoptatni, azok nem feltétlen mondanak igazat. Ez a lány is, majdnem elfelejtette megemlíteni, hogy van barátja. EGyik haverom meg úgy járt, hogy a csaj elfelejtette elmondani, hogy neki már van egy két éves kapcsolata és haver nagyot nézett mikor meglátta otton a fészén, hogy kapcsolatban van egy sráccal.


Volt olyan, hogy két haverommal szólítottunk le három csaj akik ültek a plázában. Eldumálgattunk számcsere is megvolt, azátn mikor hazaértünk kinyögte a csaj, hogy csak szánalmamból adta a meg a számát, na szép. Mi meg áldoztunk majdnem három órát, addig beszélgettünk ott a plázában.

2012. jún. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első: de én soha nem gondolkodom ennyire előre... hogy mi lesz vele és biztos lesz valami probléma...

# 2/4 - Ez azért eléggé durva. mintha valami tárgyként tekintenének a másikra, amit ki akarnak használni. Nem így kéne lennie. Hanem az lenne a jó, ha boldogok akarnának lenni a másikkal együtt.

tegnap 19:55 - ez is érthető, persze, de nem jó hozzáállás.

Utolsó - te egy tök jó fej srác lehetsz! Mondjuk ez a "szánalom" dolog nem túl szép, szerintem egy pasit sose szánni kell, ha próbálkozik. Azért örülök, h vannak még olyanok, mint te. :)

2012. jún. 13. 16:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan vannak kitartóak annyira, hogy megismerjék a másikat, meg esetleg küzdeni is, de van, hogy már nincs igazán értelme küzdeni. Én például egy félénk gyerek vagyok, de még én is képes vagyok találkozgatni, kezdeményezni annál, akit szeretnék közelebről megismerni. Kértem már randevút is lánytól, akivel beszélgettünk már egy ideje a suliban, úgy klasszikus módon, nem csak odalökve valamit pofakönyvön. Olyan is volt már, hogy 8 órákat utaztam egy lányért, mert látni akartam. De amikor egy lány egyértelműen felmutatja a piros lámpát, nincs értelme tovább küzdeni, mert az tényleg szánalmas. Olyan lány is volt, aki rosszallóan is nézett rám, amiért megtetszett nekem.


Tehát én nem tartom magam küzdésképtelennek, ennek ellenére még sosem volt senkim, úgyhogy akik nálam magabiztosabbak, gondolom biztosan még küzdősebbek nálam. Biztos van alapja annak, amit mondasz, de ha nem a romantikus filmek torz világához méred a küzdés fogalmát, akkor szerintem nincsenek nagy bajok.


F/23

2012. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na akkor te egy tökös gyerek vagy, ilyennek kéne lennie az összes srácnak.

Ja és nem az amcsi romcsi filmekhez mérem az életet. Én csak egy kis spontaneitást várnék... :)

2012. jún. 29. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!