Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm kicsit teltebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm kicsit teltebb alkat, de most eltökélte, hogy le szeretne fogyni?

Figyelt kérdés

Szóval a barátnőm 165 cm és 72 kg, de én így szeretem.


Most a héten viszont szegénykém nagyon elkeseredett, mert vásárolni voltak az egyik barátnőjével, és ami tetszett volna neki ruha, az nem volt jó rá, és sehol máshol nem is talált olyan ruhát a méretében.

Úgy jött haza, hogy teljesen le volt törve, hogy ő el van hízva, és csúnya, és rá semmi se jó, és elege van, stb.

Aztán egyszer csak kijelentette, hogy ebből elege van, ezen változtatni akar, le szeretne fogyni legalább 10-12 kilót. Nagyon meglepődtem, mert én tényleg őszintén szeretem a barátnőmet, és olyannak szeretem, amilyen. Szerintem ő pontosan úgy szép, ahogy van.


De nagyon komolyan gondolja, azóta minden nap több, mint 1 órát tornázik (70 perc, asszem), és szörnyen odafigyel rá, hogy mit eszik és mikor. Citrommal issza a vizet, csak joghurtokat meg zöldségeket hajlandó enni.


Mondtam neki, hogy szerintem felesleges ez az egész, ő így gyönyörű, ahogy van, nekem pont a teltebb, nőiesebb lányok tetszenek, és nem kellene ennyire a szívére vennie, hogy mostanában a divat is a vékony lányokat követi.

Erre azt mondta, hogy ő márpedig nem fog a duci Lady butikokból öltözködni, és hiába mondtam neki, hogy én így szeretem őt, azt mondta, hogy ő ezt már eldöntötte, és szeretné, ha ebben támogatnám. Azt mondta, 10 kiló nem olyan sok, ettől még megmarad nőiesnek, csak nem akar folyton kompromisszumokat kötni és lemondani dolgokról az alakja miatt. Azt kérte, hogy legyek mellette és támogassam, de én nem szívesen veszek részt ebben az egészben, mert én ilyennek szeretem őt, ahogy van, és nem értem, miért kell egy ruha miatt ez a cirkusz, amikor sose éreztettem vele, hogy nekem ő túl dundi lenne, vagy ilyesmi, sőt, ellenkezőleg.


Szerintetek?

Tudom, hogy támogatnom kellene, és nyilván ha 10 kilóval kevesebb lesz, attól én még ugyanúgy fogom őt szeretni, csak annak nem örülök, hogy a divat meg a mai "a vékony lányok a menők" őrület miatt nekiállt ennek az egész koplalásnak. Ő azt mondja, önmagáért csinálja, mert elege van abból, hogy semmi se jó rá, ami megtetszik neki, de hát szerintem ebből már egyértelműen látszik, hogy éppen divatból megy az egész...


Ti mit mondotok? Igaza van, hogy fogyni akar? Vagy próbáljam meggyőzni őt, hogy nekem ő így tökéletes?


23/F (ő 21/L)



2012. máj. 27. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem miért akarnád meggyőzni, arról h neki mi a jó. Ha ő így nem érzi magát jól, akkor ez minden napján az öltözködésén és lassan mindenen meg fog látszani. Mindenki szeretne csinos lenni, és én tisztelem ( azok alapján amit leírtál ), hogy nem csak nyavalyog , hanem tesz is valamit.

Amúgy szerintem nem csak a ruha miatt lehetett a dolog, hanem már érlelődhetett régi dolgokból is.

Amúgy meg nem azért, de a leírt magasság / súly alapján tényleg nem ártana fogynia, nem csak esztétikai hanem egészségügyi dolgok miatt is. Azért valljuk be, nem a kövér állapot a természetes.

Mellesleg, gondolj bele jön a nyári szezon :D Mindenki szeretne jól kinézni.

Az én véleményem szerint inkább támogasd, és segíts neki.

2012. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne ess pánikba. Segíts neki, támogasd. Ha szereted akkor az a jó neki ha melléállsz. Te se jársz majd rosszul, s ráadásul a súlyfölöslegtől jó megszabadulni.
2012. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Én is a teltebb nőket szeretem. Én azon az elven vagyok, hogy csontokkal csak kutyák játszanak :D. Valahogy a nagyon vékony lányok taszítanak, rendesen megfogni őket nem lehet. Végülis kinek mi...
2012. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy csak zöldség meg joghurt? A fehérje hol marad? Telítetlen zsírok? Koplalás? Nem lesz ez így jó, legalább csinálja rendesen. Szálkásító diéta + aerob mozgás , plusz akár mellette még tornázhat is (bár a súlyzózás jobb lenne), hogy ne izomból fogyjon, és ne legyen a fogyás után egy löttyedt kis semmi. Itt rontják el a nők, azt hiszik, hogy ha a sok zsírtól nem néznek ki jól, majd a kevéstől fognak. De a formát még mindig az izmok adják. Mindegy, ez egy általános módszer volt.


Ha ő eldöntötte, hogy ezt akarja, és nagyon akarja, akkor támogasd, legyen ez egy új fejezet az életetekben, mert végülis nem a világ változik meg, csak pár kiló megy le. Na meg bármikor visszahízhat :D Fenn is kell ám tartani a helyes étkezést, mert ha elkezd ugyanúgy enni, mint előtte, ugyanúgy is fog kinézni. Szóval ez nem végleges. Ha sikerül a célja, akkor meg marha büszke lesz magára ezért, teljes joggal, és ez megdobja majd az önbecsülését, ez meg nagyon jó dolog. Ha neked így is jó, meg úgy is jó, akkor hagyd, hadd csinálja, amit ő akar.


Előző: még szerencse, hogy a teltebb és a nagyon vékony közt vannak átmenetek...

2012. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Eszik fehérjét is, ilyen sovány húsokat, meg mittomén, csak a szénhidrátot kerüli, mint a tüzet. :D Reggelire esetleg hajlandó enni egy fél kiflit, vagy valamit, de amúgy napközben párolt zöldség, meg mittomén, ilyen szűz husik, inkább azt is csak csipegeti, csak sokszor rájár. :)


Amúgy nem eszik ő sokat, eddig se evett soha, ő ilyen alkatilag. Örökölte, mert neki a családjában is több a telt, molett nő, erről igazából nem ő tehet, és pont ezért féltem, mert ő sose lesz annyira vékony, mint amennyire szerintem ő le szeretne fogyni, mert egyszerűen nem olyan alkat. És félek, hogy ez nagy csalódás lesz neki.


De természetesen támogatom, ma reggel leültünk és szépen megbeszéltük ezt a dolgot, végül megértettem, hogy ez neki mennyire fontos, szóval mondtam neki, hogy ha tényleg ennyire szeretné ezt, és tényleg ennyire komolyan gondolja, én elfogadom, és mellette leszek, de félek, hogy csak abban asszisztálok, hogy a végén még jobban elkeseredjen... :/

2012. máj. 27. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!