Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önbizalom hiányos srác mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önbizalom hiányos srác mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy srác aki nagyon tetszik csak elég önbizalom hiányos és nem sokat mozdul ki. Milyen programokat tudnánk szervezni együtt, hogy ne érezze kellemetlenül magát?

2012. máj. 26. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább arra keress megoldást hogyan küzdje le az önbizalomhiányát.
2012. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Például sétáljatok egy erdőben kettesben, beszélgessetek tökéletes program.
2012. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mond neki,hogy jól néz ki, tetszik neked...És sok jót mondj rá meg csókold meg ölelgesd! :)
2012. máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első: Igen, én próbálok neki segíteni bíztatom mindig, de igazából csak önmaga tudja ezt leküzdeni :( nem tudom mit tehetnék még. Hogyan segítsek neki? Nagyon szeretnék.
2012. máj. 26. 19:15
 5/10 A kérdező kommentje:
3. : ott még nem tartunk, hogy csókolgassam :D meg azt szeretném ha ő kezdeményezné :) mindig dicsérem, de szerintem el sem hiszi. :S
2012. máj. 26. 19:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszoló nagyon jót mondott,erdőben vagy legalábbis olyan természetközeli helyen sétáljatok és beszélgessetek ahol nem zavarhatja a srácot sok ember.

Tudni kell mikor kell lágynak és mikor kell kicsit keménynek lenni,bár ezt elég nehéz szerintem kezelni.Ha ő változni akar az már plusz segítség

2012. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aki nem hagyja magát (vagy aki önmagától nem akar megváltozni), azon nem lehet segíteni. Talán ez a srác még nem elég erős lelkileg ahhoz, hogy önmaga beindítsa a változási folyamatot. Egyébként nem tudom, mennyire álltok lelkileg közel egymáshoz, ha eléggé jóban vagytok, akkor próbáld meg kipuhatolni, mitől önbizalomhiányos, aztán beszélgessetek erről - már ha ő is szeretné. Erőltetni nem lehet semmit. Nekem egyébként az az érzésem, hogy te "pátyolgatós" típus vagy, így egy esetleges kapcsolatban valószínűleg te lennél a domináns. Lehet, hogy ez mindkettőtöknek jó lenne valameddig, de az azért nem kimondottan egészséges, ha egy kapcsolatot nem két egyenrangú fél alkot, hanem valamelyikőjük "gyengébb" valamilyen szempontból. Ha azt veszed észre, hogy a srác abszolút nem akar tenni önmagáért és kettőtökért semmit, akkor inkább hagyd a fenébe, keress másvalakit.
2012. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kössétek fel magatokat
2012. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. 7. : nagyon jól látod a dolgokat :) lehet egy kicsit tényleg ilyen típus vagyok és valóban olyan mintha ő nem akarna semmit tenni a kapcsolatunkért pedig azt mondja nagyon szeret. Nem értem :S
2012. máj. 26. 21:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudod, ez olyan dolog, hogy aki önbizalomhiányos, az valószínűleg nem fogja azt érezni, hogy érdemes bármit is tennie, mert értéktelennek látja önmagát. Legtöbbször súlyos problémák állnak a háttérben, elsősorban azokat kellene kezelni, bár aki mondjuk gyerekkorában kevés elismerést kapott, azt felnőtt fejjel már nehéz pótolni. Sokszor pont azért sikertelenek ezek az emberek, mert belekerültek egy ördögi körbe, akaraterejük sokszor nincs, támogatásra és türelemre lenne szükségük, viszont azt általában keveset kapnak. Így aztán jönnek a kudarcok, a visszautasítások, ami újabb szorongásokat eredményez. Nem könnyű velük (velünk, mert néha én is ilyen vagyok), de a pátyolgatás nem megoldás, hidd el nekem. Ez nem old meg semmit, csak konzerválja a fennálló állapotot, és nem segít azon, akinek ténylegesen segítségre lenne szüksége. Szerintem mindenféleképpen olyan programot kellene kitalálnotok, ahol beszélgetni is tudtok (mondjuk kirándulni valahová, kiállításokat megnézni, beülni sütizni, fagyizni), és előbb-utóbb jó lenne megtárgyalnotok a komolyabb problémákat is. Gondolom, te sem azt akarod, hogy a srác élete végéig ilyen maradjon. Azzal segíthetsz neki, ha kellő bizalmat ébresztesz benne ahhoz, hogy elmondja, ami bántja őt, megmondod neki, hogy segítesz neki változni, de ehhez neki kell megtennie a kezdő lépéseket (már ha akarja). Te mellette leszel, de nem csinálhatod végig helyette az egészet.
2012. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!