Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ennek a kapcsolatnak így van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennek a kapcsolatnak így van jövője?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni.

20 éves lány vagyok, lassan 21, egyetemre járok most. Barátom 25 éves, ő dolgozik. Ezzel relatív jól keres, mondjuk megélni meg lehet belőle. Az a problémám, hogy úgy látom, neki semmi ambíciója nincs a jövőt tekintve. Ehhez nagyban hozzájárul, hogy az anyukája eléggé elkényeztette, olyan értelemben, hogy nem kell letennie az asztalra semmit. Nem kell anyagilag beszállnia a rezsibe, nem végez házimunkát, semmit se kell csinálnia. Ő pedig él, mint marci hevesen.

Már 1.5 éve járunk, szóba került az összeköltözés, mivel "van" egy lakása (elvileg nagyszülőé, aki nem lakik ott, használhatná) de komolyabban nem történt semmi változás. Ő így elvan, dolgozgat, hazajön, gépezik, elvan velem, aztán ennyi. A pénzét simán elszórja bármire, nem arról van szó, hogy nem tudna összegyűjteni pénzt, hanem hogy szándékában sem áll. (Ha hirtelen nagyobb összegre van szüksége, akkor mindenféle melót elvállal, hogy megszerezze, szóval nem a munkával van baja.)

Az összeköltözés úgy merült fel, hogy elsősorban a nagyobb részt ő fizetné, én viszonylag minimális pénzt tudnék beleadni, de csinálnám a házimunkát, meg ilyesmi.

Viszont semmi előrelépés nem történik. Nemhogy velem összeköltözés, hanem őt egyáltalán nem érdekli, hogy leszakad-e valaha otthonról vagy sem. Szerintem simán képes lenne megállni a saját lábán is, csak mivel rá van hagyva, ezért nem izgatja. (Lehet fordítva engem se érdekelne, csak engem nagyon másképp neveltek.)

Nem tudom, hogy ennek így hosszú távon van jövője? Mert oké, most még egyetem, annyira nem életbevágó, de mi lesz később? Ha mondjuk már nekem is rendes fizetésem lesz, ő akkor is csak így teng-leng a nagyvilágban?

Folyton a közös jövőnkről beszél, hogy együtt élünk, házasság, család, meg minden, így-úgy milyen epic férj lesz, de ez megmarad az elképzelés szintjén. Lehet, hogy ez megváltozik? Vagy aki ilyen, az ilyen is marad?

Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni?


2012. márc. 29. 20:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy úgy jött le, hogy azt akarom, hogy eltartson, de ez nem igaz, azt szeretném, hogy legyen igénye önállósodni. Erre van esély?
2012. márc. 29. 20:17
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem pont ilyen miatt szakított évek után az övével. Talán a barátod csak későn érő típus, de sosem lehet tudni változik-e még.
2012. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
és nem értik anyóspajtások, hogy menyüknek miért van bajuk.... mert hímsoviniszta férfidisznót nevelnek! Szerintem még MOST hagyd ott a pitlibe, más anyáknak is vannak szép. és főleg normálisabb fiaik!
2012. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ő is normális, nem hímsoviniszta. "Anyóssal" is jól kijövök. :D Tulajdonképpen tök jófej nő, azt nem tudom megérteni, miért nem dobta még ki otthonról? Vagy kér tőle pénzt? Vagy valami... :D
2012. márc. 29. 21:05
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Apa azt mondaná rád, hogy "tacskó vagy még". És milyen igaza lenne.

Komoly felelősség és beruházás külön költözni. Ráadásul te hajlandó lennél belekényszeríteni ebbe. Ez felháborítana. Engem legalábbis nagyon, pedig mi nem a társadalom alján helyezkedünk el.

Az egy dolog, hogy te majd elvégzed a házimunkát.. Túl nagy fenék van ennek kerítve. Most az, hogy takarítani kell néha napján, meg bevásárolni, meg mosni, teregetni... Ezek ilyen semmik. Itthon is elvégzem magamnak ugyan ezeket. Takarítom az emeletem, berakom a mosógépbe a ruhám, majd kiveszem, ha időm engedi és lejárt már. Elmosom magam után a koszos poharakat, edényeket, tányérokat.

Képzeld bele magad a helyzetébe. Ő keres. X összeget, amit teljesen magára illetve alkalomadtán rád tud költeni. Úgy meg ennek az összegnek a jelentős hányadát olyasmikre kéne kiszórnia, amik számára egyáltalán nem fontosak. Pusztán kényszerből. Ha pont a felét hajlandó lennél fizetni a teljes rezsinek, akkor belemennék. És szerintem ő is. És nem kell ez a régi módi felfogás, hogy majd te elvégzed a házimunkát, mert régen a pataknál mostak teknőben, a kertben a kifeszített fregolira teregettek és üldögéltek a centrifugán mosás után. Meg vasaltak... Stb. Szóval akkor volt vele meló dögivel. Ellenben a mai helyzettel.

Szóval várjál szépen. Ne legyél önző és próbáld beleképzelni magad az ő helyzetébe. És első sorban abba. Illetve ne feledd, hogy a más tulajdonságai nem rossz tulajdonságok!!!

2012. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az anyja meg azért nem dobta ki, mert engem sem dobott még ki. Sőt, minél tovább maga mellett szeretne tartani, mert tudja, hogy ha egyszer elenged akkor vége. Érezné, hogy megöregedett, hogy a sarja kirepült a fészekből és külön életet kezdett. Ráadásul, ha eddig is kibírta és anyagilag nem megterhelő számára, akkor eztán is kifogja. Ennyi.

"Tacskó vagy még." De nem bántásból írom. Szóval félre ne érts. Egyszűrűen egy 20 éves lány még ilyen. Legalábbis az átlag. A deviáns példákat nem kell figyelembe venni, akik már 15 évesen külön költöztek és önellátók.. Meg azokat sem, akiknek milliárdos szüleik vannak.

2012. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszod.

Engem tavaly anya pl megfenyegetett, hogy kidob, ha nem kerítek valami melót, és szállok be a rezsibe, mert 1 évig úgymond "szüneten" voltam, amíg nem kezdődött az egyetem.

Hát ő komolyan mondta.

És én kerestem egy melót, ami nem fizetett valami jól, de addig megtette.

Azt nem tudom megérteni, hogy én például nagyon szeretnék önálló lenni. Ha olyan lehetőségeim lennének, mint neki, hogy van egy lakás, ami nem albérlet, van egy fizum, amiből fenn tudnám tartani azt, és magamat, én egy percig nem maradnék otthon. Mondjuk mondja azt, hogy én ne költözzek oda, és ne tartson el, és akkor legyen igazad, fölös pont lennék, aki csak viszi a pénzt, a takarítás nem oszt nem szoroz.

Na de saját maga sem igényli, hogy ne otthon kelljen élnie? Én ezt nem értem. Minden lehetősége adott rá, hogy elköltözhessen otthonról. És azért ő már nem gyerek. Én biztos, hogy nem maradnék, és azt nem értem, hogy ő miért ül még mindig otthon? De köszönöm a válaszod! :)

2012. márc. 29. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat én is szívesen vagyok még itthon. A magam 23 életévével. És a tapasztalataim alapján a lányok jóval hamarabb szeretnének önállósodni, mint a fiúk.

Van is az a kifejezés, hogy "anyuci piciny fiacskája":) Valahogy más a viszony. De a lényeg, hogy fogadd el őt így és hidd el neki, amikor a jövőtökről beszél, mert biztos van alapja annak is:)

2012. márc. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Komoly felelősség és beruházás külön költözni. Ráadásul te hajlandó lennél belekényszeríteni ebbe. Ez felháborítana. Engem legalábbis nagyon, pedig mi nem a társadalom alján helyezkedünk el.



nem akarja belekényszeriteni semmibe. ha mégis, akkor is, ha a pasi nem akarja, akkor nem fog vele összeköltözni, ez ennyire egyszerű.. és mit is jelent ez a társadalom legalja-dolog? a nők az alján vannak, vagy mi?

2012. márc. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!