Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen tényleg létezik? Soha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen tényleg létezik? Soha nem hittem volna, hogy ebbe a szituációba kerülök.

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, normális értékekkel rendelkezem, szüleim abszolút jól neveltek, most mégis olyasmi történt, ami szinte hihetetlen. 2 éve nem volt már hosszabb kapcsolatom, csupán 1-2 hónaposak, és most márciusban megismerkedtem a mostani barátommal, 2hete vagyunk együtt, de már jó pár éve ismerem belsőleg is.. Elég nehéz gyerekkora volt, mivel a szülei elváltak, és az anyukája nem fordított nagy törődést a felnevelésére, ezért voltak rosszabb korszakai ( drog,alkohol.. ) AMIKET mára már befejezett!! Nem is ez a lényeg, hanem szinte mindenki ismeri a városban, hogy hogyan nőtt fel, nem volt túl jó híre.. És mikor én hazaállítottam édesanyámék elé ezzel a dologgal, hogy együtt vagyok vele, enyhén szólva kiakadtak, de annyira, hogy anya közölte,ha együtt maradok vele, mehetek amerre látok.... Soha nem hittem volna, hogy ez megtörténik velem és anyukámmal.. mindig is jó kapcsolatunk volt, megbeszéltem vele a fiúügyeimet is.. de ez?? azt sem tudom, mégis mit kellene tennem.. nem akarom dobni a barátomat, egyáltalán nem, mert nagyon jó vele, és tényleg törődik velem, lesi minden kívánságom, olyan boldog vagyok, hogy nem is ragozhatnám tovább. Több éve,hogy nem éreztem ilyet, és most miért érdemlem ezt, hogy el akarják "venni" tőlem ezt a boldogságot??? Miééért történik ez komolyan??? :((( Válaszút elé állítottak, hogy vagy ők vagy a barátom?? Hogy képes egy anya ilyennek kitenni a 19 éves lányát??? Könyörgöm, miért kell ilyen vészesen felfogni ezt? Nem ő lesz a férjem, egy szóval sem mondtam.. de annyira jó vele, egyszerűen képtelen lennék azt mondani,hogy hagyjuk az egészet, hiába lenne a családom itt, biztos hogy nem tudnék felállni a padlóról, arról nem is beszélve,hogy tuti anyát hibáztatnám, és nem szólnék hozzá soha többé.. igen, ilyenre is képes lennék.. Én nagyon imádom az anyukámat, és tudom hogy jól nevelt fel, de hogy miért kell keresztbetenni a gyereknek, ezt egyszerűen fel sem tudom fogni.. Helyén van az eszem, és nem is értem mitől félt egyáltalán?? Mindig is olyan típus voltam, aki a saját bőrén tapasztalja meg a dolgokat és nem hallgat másra.. Totál kétségbe vagyok esve.. a másik meg,hogy azt sem tudom, hogyan közöljem ezt a barátommal.. ha nem engedi,hogy őt "válasszam" totál össze fogok törni.. Nekem szükségem van Rá!! :( Ha elvesztem, az olyan érzés lenne, mintha a másik felem veszteném el.. Mit tanácsoltok??? Valaki volt ilyen helyzetben? Mit tettetek???!
2012. márc. 23. 12:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mutatni édesanyádnak, hogy milyen olyan dolgokat csinál/állít elő a barátod, ami édesanyád szemében is értékes, és hogy hogyan nem olyan, mint amilyennek gondolja. Sokszor a szavak ehhez nem elegendőek.


Ha tudod, hogy pontosan mi a kifogása vele szemben, akkor próbálj meg "bizonyítékokat" mutatni neki arra, hogy az nincs úgy. Ez legyen valami olyan, amit mondjuk ő is elfogad. Példa lehetne ilyenre az, hogy megcsinált egy leszoktató programot, és arra kapott valamilyen papírt vagy segíti terjeszteni a drogmentesség üzenetét (április elején indul Budapesten egy 42 napos drogmentes maraton, csak be kell állnia futni pl.)


Előtte biztosítsd édesanyádat arról, hogy érted, hogy miért reagál így, és ha tényleg ez lenne a helyzet (olyan rossz lenne, mint hiszi), akkor teljesen igaza lenne.

Engedd, hogy valamennyire legyen igaza (tehát ismerd el, hogy az, amit ő akar jó, és tudod, hogy törődik veled stb.)(az emberek hajlamosak ragaszkodni az igazukhoz, mégha nincs is úgy, de ha "engeded nekik", hogy igazuk legyen, akkor utána hajlandóbbak ők is engedni.)


A részletek kidolgozásában nem tudok segíteni, mert azokat te ismered, de tény, hogy jó, ha ötletes vagy ezekben a dolgokban.

Mittudomén fel lehet használni, hogy van jó munkája, önkéntesen segít egy drogfelvilágosítással foglalkozó szervezetnek stb. Ha ez nincs így, akkor a drogfelvilágosítós dolgot tudom javasolni (ezt el tudja kezdeni. Akik drogoztak a tapasztalatuk miatt hitelesebb előadók, ill. források arra, hogy a drogok miért károsak stb.), vagy bármit, ami segít a kifogások kezelésében.


Remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. Van egy párom, akit már lassan 2 éve imádok, ő a mindenem, és én is legalább ilyen fontos vagyok neki. Csak sajnos anyunak mindigis szokása volt, hogy hallgat mások véleményére, sőt, nagyon sokban befolyásolja mások véleménye az övét. Ennek eredményeképp már akkor "mindent" tudott a barátomról, amikor még be sem mutattam. Persze mindent máshogy tudott, mint ahogy igazából volt, de ilyenek a pletykák... Lényeg a lényeg, megmondtam neki, hogy én igenis kitartok a barátom mellett, legyen szíves adni neki egy esélyt. Ez meg is történt, bemutattam otthon a barátomat. Hónapokig átjárt hozzánk, és anyu egyre kisebb távolságot tartott tőle, néha már akár rá is mosolygott :D Így utólag viccesnek tűnik, de akkor nagyon örültünk ennek a párommal. Azóta már összekaptak persze valami hülyeségen, úgyhogy hónapok óta nem állnak szóba egymással, de legalább azt elértük, hogy anyu elviseli a tudatot, hogy együtt vagyunk. Megbeszéltük, hogy amíg boldoggá tesz a párom, addig anyunak nincs oka utálni őt vagy eltiltani tőle. Szóval végülis mondhatni jó vége lett az egésznek.


Amit tanácsolni tudok, az az, hogy szép lassan adagold anyudnak a dolgokat. Eleinte csak 1-2 szóban említsd meg, hogy milyen szép virágot kaptál a barátodtól, milyen aranyos volt, hogy segített vinni a táskádat, ilyenek. Érezze rajtad anyud, hogy igenis boldog vagy a barátoddal. Aztán valamikor dobd fel a témát, hogy bemutatnád, mert fontos számodra, hogy a két számodra nagyon fontos ember (anyud és a barátod) jóban legyenek. Mondd meg, hogy nem azt kéred, hogy szeressék, csak adjanak neki egy esélyt, eltiltani úgysem tilthatnak. Sok sikert :)

2012. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nem tud kitenni a hazbol. milyen szulo lenne az aki feltetelekhez koti a gyermeke letezeset a hazban. max tanacsot adhatnak. AMIG TE BOLDOG VAGY ADDIG NINCS AMIT SZOLJANAK MEGHA EGY FELLABU CIGANY ZSIDOVAL IS LENNEL!
2012. márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazán nagyon hálás vagyok nektek! Jelenleg, még mindig érzem a feszültséget a levegőben, Anya még mindig távolságtartó, de remélem előbb-utóbb ha látja,hogy boldog vagyok valóban, akkor megenyhül.. elvégre egy szülőnek az a legfontosabb,hogy a gyermeke boldog legyen..
2012. márc. 25. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!