Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen tényleg létezik? Soha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen tényleg létezik? Soha nem hittem volna, hogy ebbe a szituációba kerülök.

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, normális értékekkel rendelkezem, szüleim abszolút jól neveltek, most mégis olyasmi történt, ami szinte hihetetlen. 2 éve nem volt már hosszabb kapcsolatom, csupán 1-2 hónaposak, és most márciusban megismerkedtem a mostani barátommal, 2hete vagyunk együtt, de már jó pár éve ismerem belsőleg is.. Elég nehéz gyerekkora volt, mivel a szülei elváltak, és az anyukája nem fordított nagy törődést a felnevelésére, ezért voltak rosszabb korszakai ( drog,alkohol.. ) AMIKET mára már befejezett!! Nem is ez a lényeg, hanem szinte mindenki ismeri a városban, hogy hogyan nőtt fel, nem volt túl jó híre.. És mikor én hazaállítottam édesanyámék elé ezzel a dologgal, hogy együtt vagyok vele, enyhén szólva kiakadtak, de annyira, hogy anya közölte,ha együtt maradok vele, mehetek amerre látok.... Soha nem hittem volna, hogy ez megtörténik velem és anyukámmal.. mindig is jó kapcsolatunk volt, megbeszéltem vele a fiúügyeimet is.. de ez?? azt sem tudom, mégis mit kellene tennem.. nem akarom dobni a barátomat, egyáltalán nem, mert nagyon jó vele, és tényleg törődik velem, lesi minden kívánságom, olyan boldog vagyok, hogy nem is ragozhatnám tovább. Több éve,hogy nem éreztem ilyet, és most miért érdemlem ezt, hogy el akarják "venni" tőlem ezt a boldogságot??? Miééért történik ez komolyan??? :((( Válaszút elé állítottak, hogy vagy ők vagy a barátom?? Hogy képes egy anya ilyennek kitenni a 19 éves lányát??? Könyörgöm, miért kell ilyen vészesen felfogni ezt? Nem ő lesz a férjem, egy szóval sem mondtam.. de annyira jó vele, egyszerűen képtelen lennék azt mondani,hogy hagyjuk az egészet, hiába lenne a családom itt, biztos hogy nem tudnék felállni a padlóról, arról nem is beszélve,hogy tuti anyát hibáztatnám, és nem szólnék hozzá soha többé.. igen, ilyenre is képes lennék.. Én nagyon imádom az anyukámat, és tudom hogy jól nevelt fel, de hogy miért kell keresztbetenni a gyereknek, ezt egyszerűen fel sem tudom fogni.. Helyén van az eszem, és nem is értem mitől félt egyáltalán?? Mindig is olyan típus voltam, aki a saját bőrén tapasztalja meg a dolgokat és nem hallgat másra.. Totál kétségbe vagyok esve.. a másik meg,hogy azt sem tudom, hogyan közöljem ezt a barátommal.. ha nem engedi,hogy őt "válasszam" totál össze fogok törni.. Nekem szükségem van Rá!! :( Ha elvesztem, az olyan érzés lenne, mintha a másik felem veszteném el.. Mit tanácsoltok??? Valaki volt ilyen helyzetben? Mit tettetek???!
2012. márc. 23. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha hír alapján választana mindenki,soha nem lett volna kapcsolatom..:D Hülyeség amit anyukád csinál,mert így titokban fogod folytatni a kapcsolatodat.Egyenlőre azt mondanám otthon,hogy már nem vagyunk együtt,hogy ne legyen balhé ebből.A kapcsolatot biztos nem szakítanám meg anyám miatt.
2012. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég nehéz ügy..Igazából szerintem túl vagy már a csitris döntéseiden..Nem vagy felnött, viszont már gyerek sem, és elég határozottnak tűnsz..Ha azt állítod hogy a szüleid normális értékrenddel rendelkeznek, és jó emberek akkor egy idő után be fogják látni hogy neked ez a jó, Te így vagy boldog..Féltenek ami a fiú múltjából adódik, nyilván egyik szülő sem egy "drogossal" képzeli el a család szeme fényét..Bizonyítani kell hogy megbízható, és tényleg boldoggá tesz..Nem hinném hogy képesek lenének kidobni az utcára, normális ember ilyet nem tesz..Ez csak egy kis zsarolás, de állj ki magadért, az életedért, és azért akit szeretsz..Csak érje meg..Sok sikert kívánok!
2012. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
egyik megoldás hogy megbeszéled anyudékkal a dolgot elmondod nekik amit itt leírtál. a másik megoldás ha ez nem jön össze akkor sajnos ki kell adnod a barátod útját nem lesz könnyű de majd rájössz hogy jól döntöttél. anyámat is apám miatt tagadta ki a család és már nincs aki mellette álljon és segítse. (apu meghalt) százszor inkább a család mint egy szerelem. te is megmondtad hogy nem ő lesz a férjed el fogtok majd válni egyszer. de a család az örök.
2012. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

igaza van anyukádnak!az ember nem változik max ideig óráig tűrtőzteti magát.rendes veled?még szép hisz "kampányidőszakban" vagytok,ilyenkor még minden rózsaszín.

szerinted az a rengetg nő aki szenved a házasságában az nem vigyorgott még annó az esküvői oltárnál?!

2012. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ha normalis a csaladod, akkor melletted lesz. a pasi meg nem tuti.. szal.. meg az ilyenek nem változnak.
2012. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Hülyeség hogy az ilyen emberek nem változnak.Élő példa vagyok erre.
2012. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hm hm, elég vegyesek a válaszok :( de mindenkinek nagyon szépen köszönöm,hogy írt! Anyával már próbáltam beszélni, de hajthatatlanul a sajátját mondja, nem hisz nekem.. ő is ugyanezzel jön, hogy majd ha lehull a rózsaszín köd a szememről majd meglátom.. csak kérdés,hogy mit kellene meglátnom? soha egy csúnya szót nem mondott még nekem! mindig finoman ér hozzám, el sem tudom képzelni, hogy fájdalmat okozna nekem.. max. csak úgy,hogyha különválnak majd az útjaink.. de egyelőre mindkettőnk úgy érzi,hogy ebből több éves kapcsolat is alakulhat.. ő is megmondta és a szemembe nézett közben.. aah.. borzasztóan nehéz ez az egész..
2012. márc. 23. 13:12
 8/14 anonim ***** válasza:
akkor menj bele, de aztán ne gyere ide sirni, h üt-ver.. van 1 barátnőm, aki nemrég szakitott a drogos pasijával. nem akarod tudni a részleteket.
2012. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudok tanácsot adni, csak leírok valamit.

Volt egy barátom, kamaszkorban kezdődött. Eleinte tényleg csak nagyon jó barátok voltunk, aztán szerelmet vallott. Lett egy ilyen se veled-se nélküled kapcsolatunk, nem volt felhőtlenül boldog, de összetartoztunk. Hol szakítottunk, hol összejöttünk újra. A fiúnak rossz híre volt (nem alaptalanul, de azért erősen eltúlozták a dolgot a rossz nyelvek). Persze tiltottak tőle, de én nagyon ragaszkodtam hozzá. Ha kellett, találkoztunk titokban. Lebuktunk, balhé lett belőle, de én akkor is ragaszkodtam hozzá. Volt, hogy elköltöztem miatta otthonról. Nem hozzá, hanem mert elegem lett abból, hogy a szüleim ennyire nem bíznak bennem.

A kapcsolat 7 évig tartott, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Ma mindkettőnknek van családja - igen, a "rosszfiúból" háromgyermekes, tisztes családapa lett.

És a mai napig nem bánom, hogy ő részese volt az életemnek. Már nagyon ritkán beszélünk, de akkor olyan, mintha egy előző nap félbehagyott beszélgetést folytatnánk, pedig évek telnek el a beszélgetések között.

Nemrégiben megkerestem, mert úgy éreztem, köszönetet kell neki mondanom azért, hogy azzá válhattam, aki vagyok. Mert ő ennek a részese volt, nagyon sokszor felnyitotta a szemem, utat mutatott.

Nem lehet tudni, hogy egy ember mit ad neked. Lehet, hogy rosszat is. Én tőle nagyon sok rosszat is kaptam. De az évek távlatából ezekre már egyáltalán nem emlékszem, csak arra, hogy a rossz híre, meg a tiltás ellenére a mai napig a legfontosabb ember volt az életemben. A legfontosabb, érted? Férjem, gyerekem van, és mégis azt mondom, hogy Ő volt a legfontosabb, mert általa lettem az, aki vagyok.

2012. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lifeishard ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nehéz a dolgod. Én még nem voltam ilyen helyzetben. Szerintem beszélj még egyszer anyukáddal.

Mondd meg neki, hogy nagyon szereted őt, köszönöd, amit tőle kaptál, azt, hogy mindig melletted áll. Nagyon szépen kérd meg, hagyja, hogy ebben most Te dönts. Ami pedig a legfontosabb: ígérd meg neki és MAGADNAK!, hogy amint az első, legelső jelét tapasztalod annak, hogy beigazolódni látszik anyukád félelme, szakítasz. Ha nem érti meg, mondjuk azon se tudok csodálkozni. Ismerek ex-heroinistát, aki teljesen normális életet él, de anyukám drogosokkal foglalkozik, ezért tudom, hogy nagyon nehéz megváltozniuk.

26/F

2012. márc. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!