Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van egy nagy gondom. Egyetemis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy nagy gondom. Egyetemista vagyok, nem kereső nő, van egy lakásom, és a párom hozzám költözne, de ez anyagi, és szülök vallási nézetei miatt lehetetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szülök konzervatívak vallási okokból, és mivel a szüleim nem 30évesek,így nem akarom őket megváltoztatni és nem is akarom.Csak a párom, olyan mintha erről nem venne tudomást.Szívesen összeköltöznék vele de nem egy, és már a munkahelyén bejelentette, hogy augusztus1től leszámol..

ááááá kész vagyok.A lakás havi fenntartása a hitellel együtt 100.000ft én még tanulok,4.éves vagyok.És az a baj,hogy el sem tudok menni dolgozni,mert minden időm az egyetemen van. De ez a legkevesebb.Anyagi gondok miatt nem menne, mert a szüleim levennék rólam a gondot, a hitel és a számlák mind rám hárulnának..(az a lehetőség kizárva, hogy a szülőkkel beszéljem meg, mert esélytelen.)


2009. jún. 12. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

És párod ingyen élne ott vagy rosszul értem?

És miért kéne megváltoztatnod a szüleid? :S

2009. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kicsit osszevisszan irtal. tehat a gond h ha odakoltozik a parod nem tudjatok fedezni a hitelt es a szamlakat mivel a szuleid ugy nem adnanak penzt?

azt mondtad h a szuleid nem akarod megvaltoztatni, de azert negyedevesen gondolom mar 23-25 vagy. igazan lakhatnal mar valakivel. na mind1, ha a szleid eselytelenek es a parod mkepp veled akar lakni, arra az idore amig neked nincs fizud es o dolgozik -ha kol ertettem fedezze o a szamlakat.

2009. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Keresne munkát..na de most ilyen válságba nem hiszem, hogy lenne jó munkahely, ahol meg most van, az biztos neki..

De ő mindenáron azon van, hogy összeköltözzünk..az előző kapcsija azért ment tönkre,mert akkor meg a csaj akarta, hogy összebútorozzanak.Most meg nekem nem oké, és félek rá megy a kapcsolatunk, pedig eddig rohadt jól megvoltunk.

2009. jún. 12. 13:27
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a szüleidnek semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz, akár vallási okok, akár nem... a vallást gyakorolják ők, de ne erőltesség egy felnőtt nőre, aki már önálló döntéseket képes hozni(mert gondolom az vagy)... viszont azt én sem értem, hogy a párod most azt akarja, hogy te eltartsd? mert az viszont undorító
2009. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
igen, jogos.szerintem nem írtam össze-vissza.Lényeg, hogy a szülők nem engedik semmilyen körülmények között, én belőlük élek, és konkrétan ha ő hiába keres mondjuk 150.000et, az semmi, mivel a lakás van 100ba egy hónapba, és még nem ettünk semmit.
2009. jún. 12. 13:29
 6/14 A kérdező kommentje:
nem erőltetnek semmit, sem a vallást se semmit,csak egy fizetésből esélytelen a dolog,a házat meg nem akarom, hogy elárverezzék..
2009. jún. 12. 13:31
 7/14 A kérdező kommentje:

Mindegy, hát nem tudok mit tenni, a család fontos, és hiába vagyok szerelmes, ha nem érti meg a dolgot, meg makacskodik,akkor jobb lesz másfelé mennünk mindkettőnknek.

Mert ha most érthetetlen akkor mi lesz később, ja és csak egy évet kellene várnia, mert akkor fejezem be a sulit.

2009. jún. 12. 13:33
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Ha a szüleidnek fogsz megfelelni, akkor nem leszel ám nagyon boldog. Jó gyerek leszel, de nem fogod szeretni magad.

A lakást meg ki lehet adni és egy olcsóbba lehet költözni. És az anyagiakat szigorúan felezzétek el. Megkérdezted már a párodat, miből akar hozzájárulni a közös életetekhez, ha nem lesz munkája? Van egyéb jövedelme?

Én főiskolás koromban takarítani jártam. Milyen munkát tudnál vállalni a suli mellett?

2009. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Ugy veszem ki a szavaidbol, hogy te nem is igazan szeretned ezt az osszekoltozest meg, bar szereted a baratodat, megis korainak erzed, a pasi viszont makacskodik hogy de megis, es megijedtel egy kicsit, eppezert nem akarsz problemat otthon hiszen te se vagy biztos benne. Igazam van? Ha csak a pasi akarja, te viszont nem annyira, akkor ne hagyd magad beledumalni, ha nem erti meg azzal magat minositi hiaba mondjak h felnott no vagy nem varhatja senki toled h feladd az anyagi biztonsagot valaki miatt aki raadasul nem erti meg h te egyszeruen NEM akarsz valamit, most mindegy h milyen okbol.

Egy masik huszoneves egyetemista

2009. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Esetleg a baratod kereshetne egy lakast (olcsobbat) es koltozzetek oda ketten. Az ugy nem megy, hogy te a tonkremenest kockaztatod, o meg szepen kenyelmesen bekoltozik hozzad. Ha ezt nem latja be, akkor talan nem is vagy neki lyan fontos, csak kenyelmi szempontok vezerlik.
2009. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!