Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy jó kapcsolatban van helye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy jó kapcsolatban van helye dominanciának? Vagy ez mindenképpen kialakul?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, egy jó kapcsolatban, nincs olyan, hogy az egyik fél dominánsabb. Vagy ez mindenképp kialakul? A dominancia?


Érdekes dolog ez. A barátnőm pár hónapja hozta fel a témát, miszerint ő erősebbnek érzi magát, rá is kérdezett, én nem érzem e gyengébbnek magam. Be is dühödtem, le is teremtettem, hogy fogjon magából vissza kicsit, ne szálljon el magától. Azóta minden jó, de nem értem ez miért történhetett. Arra gondoltam, talán, azt, hogy jót akarok neki, és meghallgatom a problémáit, kompromisszumokat kötök, ezt ő a dominancia kérdésnek fogta fel (?). Mit gondoltok erről?


2012. márc. 10. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Az értelmes szereposztásnak van értelme. Lehet mondjuk a férfi domináns az ágyban meg a pénzkeresésben, a nő meg a konyhában és a pénz beosztásában. Beszélgetni kell ilyenekről, nem arra várni, hogy magától kialakul.
2012. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, aki tudja, mit akar, dominánsnak tűnik.
2012. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig azt hittem, hogy van, de nincs. Az igazi felnőtt kapcsolat egymás megértésén, támogatásán, és a kölcsönös tiszteleten alapul.
2012. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem minden kapcsolatban van domináns fél.

Ebben az esetben csak akkor működik a dolog, ha a domináns fél tud élni a dominanciájával és nem él vissza vele. A másik fél pedig elfogadja a dominanciáját. Ha ez nincs meg, akkor van gond.


Olyan is van, hogy egy vagy több dologban az egyik fél a többiben a másik a domináns.

Ilyenkor is csak akkor működik ha a felek elfogadják és elismerik egymást.


Olyan szerintem nincs hogy egyenrangúak lennének a felek.

Az emberek nem egyformák. Nem egyforma képességűek.

2012. márc. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előzőnek olyan szempontból igaza van, hogy általában a kapcsolatok többségében így működnek a dolgok. Szerintem éppen ezért megy tönkr a kapcsolatok többsége. Nagyon kevés ember van, aki képes valóban felnőttként, társként viselkedni egy kapcsolatban, és még kevesebb ilyen talál ugyanerre alkalmas párt.
2012. márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!