Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Számomra túl nagy lépés az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számomra túl nagy lépés az életben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még soha nem írtam ilyen vagy hasonló oldalra semmilyen problémám hisz eddig sikerült mindent magamba elintézni. Most mégis úgy érzem segítségre van szükségem olyan emberektől akik már átélték vagy jelenleg is benne vannak.


A párommal már lassan 5 éve együtt vagyunk. Szeretjük egymást. Vannak feszkók de hol nincs :). 3,5 éve nálam lakik a szüleim házában. Nem rég költöztünk ide egy kis lakásból, mert minden álmunk egy ház volt. Párom pár hete előhuzakodott azzal, hogy ideje lenne külön költöznünk albérletbe. Ő azt mondja neki nem jó, hogy nálunk vagyunk bár családomból senkivel sincs baja. Főznek, mosnak, ránk, panaszunk nem lehet. Igaz érvet nem tudott mondani párom, csak megfordította a dolgot, hogy én mit szólnék ha ő náluk élnénk (mellékesen nem megoldható a dolog mivel a hely sem akkora hogy elég legyen és a várostól 15 km-re laknak ami sok gonddal járna a napi munkába járásban IS! Egyenlőre abban maradtunk mivel egyedül én keresek ő még a sulit mostanság fogja befejezni, hogy amikor sikerül munkát keresnie konkrétan újra beszéljük a témát.


A problémám az hogy nem akarok újra lakásba zsúfolódni mert utálom a belváros zaját és hogy 1001 luk az enyém. De nem akarok persze a szüleim nyakán sem maradni de egy 2x160m2-es házba 4en el kéne hogy férjünk…


2009. jún. 10. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet felvetni, hogy külön lakrészt csináljatok magatoknak? Külön bejárattal, konyhával, fürdővel...

Biztos szereti a szüleidet, mármint elvan velük, de mégse olyan mintha a sajátjában lenne. nem mászkálhat meztelenül teszem azt... Ez csak egy példa volt.


Megértelek, én is jobban kedvelem a családi házat. És nekem is jó, ha a szüleim közel vannak, mert sokszor napközben is itthon vagyok és jó ha tudok beszélgetni valakivel, mert ugye a barátom dolgozik későig. Meg a segítség is jól jön. De azért nem akarnám, hogy egy háztartásban legyünk az ősökkel.


Szóval gondold át, hogy lehetnek külön leválasztani valamit. Tudom sokba kerül, de lehet hogy megérné. Meg szerintem a szüleid is belemennének.


30/N

2009. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

először is azt jó, hogy megbeszéltétek, hogy amikor mindketten keresőképesek lesztek akkor térjetek vissza erre, mert gondolom ő se várná el, hogy te keresel, te fizess mindent.

életkort nem írtál, viszont abban vele értek egyet, hogy ha elég érettek vagytok rá (és az öt év arra utal) külön szférára van szükségetek.

az is igaz, hogy ahol most vagytok az egész nagy terület, de mégsem a TIÉTEK! gondolom ő erre akart utalni, hogy ne kelljen senkitől függnötök.

én is a páromhoz költöztem és egész addig amíg nem költöztünk külön kisházba, nem tudtam magunkénak érezni, mert anyósom háza, hiába imádom anyósomat.

ezeken gondolkodj el és tényleg térjetek vissza erre a témára, amikor mindketten keresők lesztek. lehet h most jó neked, h mindent megkaptok, de ez nem lesz egész életedben és gondolom ezt a párod is tudja azért vetette fel ezt a kérdést!

sok szerencsét nektek a továbbiakban!

2009. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van természetesen, én is tudom mi lenne jó. Már felvetettem a melléképület elrenoválást de nem akarta azt sem. Pedig nem egy vájog viskó :) 25 vagyok. Átlagosnál vmivel magasabb fizetéssel de ahogy látom ez a fizetés édes kevés egy lakás+rezsi+egyebekre.
2009. jún. 10. 11:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok megint.


Megint elolvastam amit írtál. Egy valami nem világos, hogy először a házatokban voltatok a szülőknél, aztán volt egy kislakás? (albérlet?) és utána vissza? bocs de kicsit zavaros nekem...


Szóval. jól látod, eszedbe ne jusson saját pénzeden finanszírozni az ő különlétét. Abszolút nem logikus. És én még azt is baromságbak tartom, hogy ha már keres, akkor menjetek külön albérletet fizetni. Feleslegesen kidobott pénz. Nem beszélve arról, hogy ha esetleg lesz gyerek, sokkal jobb ha anyukád tud segíteni a mindennapokban. Hidd el, ennél nagyobb ajándékot nem kaphatsz.


Írod, hogy van egy melléképület, ami alkalmas lenne nektek renoválás után. Akkor szerintem ez a legjobb megoldás. Már pénz szempontjából is. nem hiszem el, hogy ha van külön lakásotok, akkor miért érdekelné, hogy a szomszéd épületben a szülők vannak. Be lehet zárni az ajtót, vagy megbeszélni előre, hogy házitelefonon szóljanak ha át akarnak jönni...


És ha már mindketten kerestek, lehet gyűjteni sajátra.. Ez nem tilos :)


egyébként megkérdeztem anyukámat is a kérdésről, mert most itt van nálam... Azt üzeni, hogy ha a pasi ennyire értetlen, hogy semmi se jó neki, akkor nem árt új pali után nézni...

2009. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy kicsit félreértetted. A pasi ÉN vagyok :). Otthon laktunk nem volt más lakásról szó. Csak lakásból költöztünk házba pár évvel ezelőtt a családommal de akkor még nem volt párom.
2009. jún. 10. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:

:) Megint az első vagyok :)


Nos, ha te vagy a pasi, akkor amondó vagyok, hogy nem albérletre kellene költeni. Inkább gyűjteni sajátra.

Írod, hogy nincs konfliktus a szüleid és a barátnőd között. Ez nagyon jó. De azért gondold végig, hogy nem szokott-e olyan elejtett megjegyzés lenni, hogy miért nem főz a barátnőd, vagy miért nem takarít többet... ilyesmik. A szomszédunknál ilyen problémák vannak, a lány van itt a fiúéknál, és semmi se jó amit a csaj csinál az anyós szemében... Gondolom ilyne piszkálódás azért nincs, de lehet hogy kicsi azért néha van...


És lehet hogy nincs igazam, de azért megkérdezem, hogy nem lehetséges-e hogy a barátnőd azt várná, vagy jól esne neki, hogy megkérd a kezét. Lehet hogy már megtörtént, akkor bocs. Lehet hogy úgy érzi nincs előrelépés a kapcsolatotokban, hogy a részedről nem mélyül a dolog. Más ötletem nincs.


De a melléképület tökéletesen megfelelő kellene hogy legyen. Teljesen szeparálva... Ezzel nem kéne hogy baja legyen. De persze előre meg kell valami szabályokban állapodni a szüleiddel. Teszem azt, hogy a kert melyik részét gondozzátok ti, hogy osztoztok a számlákon, bármi amiből vita lehet. Ha ezek le vannak tisztázva, akkor minden ok. És gyűjthettek sajátra közben. :)

2009. jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En meg tudom erteni a baratnodet, biztosan jobbak a korulmenyeitek a szuleidnel es jol is bannak veletek, de a ti korotokban egy ilyen komoly kapcsolatban ideje lenne kozos eletet kezdenetek. Ha felno az ember akkor kulonkoltozik a szuleitol, es mikor egy komoly kapcsolata van, akkor a partnere a legkozvetlenebb csaladja es nem a szulei. Ez nem kenyelmi kerdes hanem elvi, ezert is nem erdekli a baratnodet a kulon hazresz a szuleid hazaban. A baratnod valoszinuleg szeretne veled egy kozos eletet felepiteni (amugy ilyenek jonnek meg a sorban, hogy eljegyzes eskuvo gyerekek stb) de ez nem keves aldozattal jar, es ha neked az jobban fekszik hogy maradsz az ayukadnal aki 25 evesen mos rad, akkor jobb ha kerek perec megmondod a baratnodnek es nem vesztegeted tovabb az idejet.
2009. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!