Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Összeköltözés előtt és után hogy működhetnek az anyagiak?
Tehát most még előtte vagyok, de már most többet vagyok a páromnál mint otthon. Be kellene szállnom a rezsibe? És milyen arányban? A párom azt mondja hogy ne törődjek vele, de aggódom hogy egy bizonyos számlája miattam lesz jóval több. Fél éve vagyunk együtt és most jön majd a fél éves elszámoló számlája mert átalányt fizet.
Összeköltözés után pedig én közös kasszát szeretnék az első pillanattól. De ő minden fizetését bankkártyára kapja és arról vásárol, arról fizeti a számláit szinte nem is használ készpénzt. Ez hogyan kivitelezhető?
Ő csak úgy emlegeti hogy majd beszállok a rezsibe ha vele élek. De én mindent szeretnék tisztán és közösen. Nem úgy hogy ez az enyém az a tiéd? Ugye ez a felfogás a normális?
Tartok tőle hogy ő nem akar majd még közös kasszát egy ideig. De talán ez is érthető.
MEddig várhatok arra hogy közös kasszára kerüljünk?
Már nem azért, de ezt nem a barátoddal kéne megvitatni? Vele készülsz összeköltözni...
Szerintem ha beszállsz a rezsibe pénzzel, vagy vásárolsz kaját, nem fogja kihajítani az ablakon, hogy márpedig ezt nem ő vette, nem ő pénze, nem kell neki... Tessék, közös kasszára is kerültél...
Vagy nem értem hogy gondolod?
Hát az hogy az én pénzemet költöm csak az még nem közös kassza. Tudtommal a közös kassza az hogy egy helyen tartjuk a pénzünk és mindketten hozzányúlunk ha szükségünk van rá. És nem az hogy egyszer te vásárolsz, egyszer én.
És a kérdésem eleje pedig kinél hogy működik arra vagyok kíváncsi. Szokás e beszállni a rezsibe ha még nem élek ott de sokat vagyok nála. ÉS rezsin ne a bevásárlást értsd. Természetes hogy vásárolok neki is ha ott vagyok és leugrom a boltba....
Én ugyan még nem költöztem össze barátommal, de a közös kassza fogalmát én mindig úgy képzeltem, hogy én fizetem mondjuk a kaját ő meg a rezsit, vagy fordítva, annak függvényében, kinek van több fizetése. Vagy felesbe. Vagy tökmindegy, ahogy megállapodunk, de nem úgy, hogy van egy közös számla, amire az én számlámra utalt fizetést átküldöm, meg ő is az övét, hogy aztán onnan küldjük tovább a víz-gáz számlát, csak mert így közös. :D
De ahogy érzed, kérdezd meg párod, ő hogy szeretné?
Mivel csak összeköltöztök, nem házasodtok össze én a közös kasszát elfelejteném, még házasság alatt se nagyon jó, ha minden közösbe megy. Ha odaköltözöl akkor az a minimum, hogy a rezsi felét állod te, bár ha fizet lakbért akkor annak is illene a felét kifizetni. Ha saját lakása nekem eszembe se jutna lakbért kérni a páromtól. Ha közös kaján vagytok akkor azt is felezni lenne logikus vagy egyik héten te vásárolsz be másik héten ő.
Ha nem fizetsz bele semmibe, én a helyedben eléggé kitartottnak érezném magam. De nem mindneki látja egyformán a dolgokat. Ha nem akarsz élősködni akkor álod mindennek a felét, még ha nem is akarja. Szakítás után a férfiak hajlamosak csalódottságukban felemlegegtni, hogy "bezzeg eltartottalak és éltél rajtam". Előzd meg az ilyesmit.
Nálunk úgy működött, hogy az exem fizette a lakáshitelt és a kaját, minden más számlát pedig én. Vagyis megmondta, hogy mennyi a számla és én letettem azt az pénzt az asztalra. Összegszerűen kb. kétszeresét fizettem, de jobban is kerestem. A fizetésünknek 50-60%-át vitte el ez.
A benzint és az extra kiadásokat (pl. tv, utazás) én álltam.
A válás után mégis megkaptam, hogy ő tartott el engem. :-)
Ha lett volna közös kassza, akkor biztos, hogy semmim nem maradt volna a hobbimra. Az ajándékozás is furcsa közös kasszából.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!