Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek hogyan közeledjek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Liza23 kérdése:

Szerintetek hogyan közeledjek hozzá? Magyarázat alul

Figyelt kérdés

Van egy barátok, akivel nem igazán megy a kapcsolat, sőt igazából már nem is vagyok belé szerelmes. Viszont a munkahelyemen találkoztam egy sráccal, aki kb 8 évvel idősebb, mint én. Megtudtam, hogy van barátnője, akivel együtt él, de ott is elmúltak az érzelmek a fiú részéről. Kettőnk között valamiféle barátság kezd kialakulni, mert sokat beszélgetünk meg minden. A gond csak az, hogy nem tudom, hogyan hozzam tudtára, hogy nekem nagyon bejön...Sokszor a közelében sok hülyeségről beszélek valahogy nem tudok önmagam lenni előtte. Félek attól, hogy hülyének vagy nagyon gyerekesnek nézz magához képest!Hogy közeledjek hozzá?Hogy mondjam el neki, hogy többet szeretnék puszta baráti vagy munkahelyikapcsolatnál?


Normális válaszokat kérek!


2012. jan. 5. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel 8 évvel idősebb nálad, ezért már van annyira tapasztalt, hogy lejött neki, hogy bejön neked. :-)

Tégy apró jeleket felé és várd a válaszokat. :-)

Előbb-utóbb, ha tetszel neki, akkor kialakul valami...

2012. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De milyen kis apró dolgokra gondolsz?
2012. jan. 5. 11:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Most nem akarom részletezni, mert mindig a helyzet hozza, de ha érdekel priviben megbeszélhetjük majd.
2012. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oksa!akkor várom! :)
2012. jan. 5. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, ilyen a szerelem!

Sőt még ilyenebb: sokan akkor is megkívánnak másokat, vágynak az újításra, ha még tart az előző szerelmük, vagy tartós, komolyabb kapcsolatuk van. Ezért kell nagyon vigyázni...

Nehogy azt gondold, hogy az ilyen érzelmi-hormonális szerelem az minden, ami boldogságodhoz kell, és elég.


Ha igazi, tartós, felelősségteljes párkapcsolatot akarsz, akkor ne adj sokat csapongó érzelmeidre (hiszen ezek, bár szépek és jólesnek, nagyon megtévesztőek és veszélyesek is), hanem az járjon a fejedben, kivel alapozhatnád meg a boldog családalapítást.

Fordíts kiemelt figyelmet saját gyengéid, hibáid legyőzésére, saját képességeid, erősségeid jó felhasználására, és ugyanezt várd el leendő párodtól is. A legfontosabb az ösztönök, érzelmek fölötti mentális kontroll érvényesítése: akkor légy boldog, ha igazad van, ne akkor legyen igazad, ha boldog vagy.

Tartsd fontosnak, de ne érezd kényszernek, hogy jó párt találj. Sokan egyedül élik le életüket, mert olyan betegségük, személyi-társadalmi adottságaik vannak, melyek lehetetlenné teszik az igazi családalapítást. Ők is a társadalom értékes tagjai (lehetnek), lehet boldog és beteljesült az életük az emberiség szolgálatában, anélkül hogy a csélcsap-hazug szerelemben és szexelésben megalázódnának, kiégnének.


Az tehát, hogy párodba nem vagy szerelmes, valaki másba meg igen, nem sokat jelent. Ne ez alapján dönts. A párkapcsolatok lényege nem a szerelem, hanem a családalapításra, az életre szóló kapcsolatra, a teljes önátadásra való felkészülés.

Egyébként ha Te elcsábítod az új férfit, fel lehetsz készülve rá, hogy pár év múlva, amikor már az irántad való szerelem is kihűlt, téged fog otthagyni (vagy fordítva)... Mire jó ez? Pillanatnyi élvezetvágyatokért, jó hangulatotokért feláldozzátok egészségeteket, a családot, a gyermekek boldogságát?

Ha a jó utat választod: Sok sikert! Drukkolunk!

Balázs36

2012. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! nagyon sokat okultam belőle! annyit azért hozzá szeretnék tenni, hogy nekem nem szokásom az ilyesféle fellángolások!mindig is a hosszú és komoly kapcsolatokat szerettem!soha nem volt részem 1 éjszakás kalandban! Természetesen ezeket is átgondoltam amiket írtál!és arra jöttem rá, hogy mind a két fiú optimális lenne családalapításhoz!bár az idősebbel talán hamarabb mivel ő már benne van ebben a korban! a másik srác fiatalabb neki mások a tervei...később szeretne majd családot...az eddigi párommal leültünk megbeszélni a dolgokat és végre úgy néz ki, hogy együtt közösen fogjuk megoldani a problémákat, tehát maradok vele :)
2012. jan. 9. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!