Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hová tűnt az egymásnak ígért:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hová tűnt az egymásnak ígért: jóban-rosszban együtt manapság?

Figyelt kérdés

Néhány kérdés foglalkoztat annak tükrében, h. alapból a lángoló, nagy szerelemben nem hiszek, ill. abban nem, h. ez feltétlenül szükséges egy párkapcsolathoz.

Voltam szerelmes és tudom, milyen az, de ugyanakkor nem vágyom rá, mert az a meggyőződésem, h. nem ennek van jelentősége egy kapcsolatban, pláne, mert evidens, nem tart örökké, szerintem ezzel minden józan ésszel rendelkező ember tisztában is van.

Jelenlegi kapcsolatomban sincs meg részemről a lángoló nagy szerelem, de igenis van olyan érzés, h. jó együtt a párommal, igenis hiányzik egy idő után (azonos megyében, de különböző városban élünk, időnként tudunk találkozni egymással.) Még a szex is jól működik, ami első eset eddigi párkapcsolataim "történetében".

Igaz, egy alkalommal pici időre szakítottunk, de külső nyomás hatására, akkor viszont nagyon rosszulesett, h. akkor úgy volt, vége. Kis idő múlva a párom és én is úgy éreztük, folytatnunk kell, mert jól összepasszolunk minden téren. Arról is volt szó, h. ez szerelem-e vagy nem, én őszintén megmondtam, szerelmet nem érzek, de fájt, amikor úgy éreztem, vége. Viszont nem szenvedtem fele annyit sem emiatt, mint amikor tényleg szerelmes voltam valaki másba jó pár évvel ezelőtt.

Miért van az, h. egykor egymással jól együttélő emberek egyszer csak azt mondják, kihűlt a kapcsolat és vége....

Ha már összeszoktunk, még ha nincs is nagy szerelem, de megvan az egymáshoz való vonzódás, egymásra hangolódás, tisztelet, hogy lehet arra hivatkozni, hogy kimerült a kapcsolat?

Tudom, h. az én idős házaspár rokonaim sem szerelmesek egymásba (70-80 évesek), mégis tisztelettudóan bánnak egymással, még puszit is váltanak. Nekik hogy működik már a szerelem nélküli kapcsolatuk évtizedek óta??

Miért kell hajkurászni azt a csalárd érzést, amit szerelemnek nevezünk? Nekem cseppet nem hiányzik. Mégis jól érzem magam szerelem nélkül is a párommal, mert egymásra vagyunk hangolódva......


2011. dec. 9. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

''Ha már összeszoktunk, még ha nincs is nagy szerelem, de megvan az egymáshoz való vonzódás, egymásra hangolódás, tisztelet, hogy lehet arra hivatkozni, hogy kimerült a kapcsolat?''


Te ehhez vagy hozzászokva, így nehéz megértened azt, mikor elmúlt a szerelem, mert ilyenkor általában (minimum) az egyik fél részéről kihal a többi - általad felsorolt - tényező is.


Egyrészt nagyon megértem, amit mondasz, másrészt ellenkezem. Amiatt ellenkezem, amit fentebb említettem. Természetessé vált, hogy a ti kapcsolatotokban ez az egymásra hangolódás a kohézió, az összetartó erő. Nézz egy átlag házasságot. 2 év után lagzi, még egy év és gyerek, és aztán kezd kikopni a szerelem, és nem veszik észre, hogy a 'jóban-rosszban' lényege az is, hogy fontos számunkra a másik, mert társ, mert barát. Itt megy tönkre egy csomó házasság, mert sokan itt ismerik meg valóban a másikat, és jönnek rá, hogy a szerelem miatt házasodtak és nem azért mert valóban összeillettek.


Más dolog, ha már egyszer így alakult és a férjecském alkeszka / az asszonykám ribizli, akkor a jóban-rosszban helyett inkább a válás.


De jogos a feltevésed. Sok házasságnak bár csak annyi lenne a szépséghibája, hogy már nincs meg a régi tűz.


(A koromat nem írom le, mert le lennék hurrogva, hogy mit okoskodok ilyen fiatalon, a nememet meg szerintem ki lehetett találni.)

2011. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egy kapcsolat csupán a szerelemre épül, és nincs benne összhang, bizalom, sima szeretet, akkor valóban vége, ha elmúlik a szerelem, hiszen csak az tartotta egyben az egészet. Szerintem manapság már sokan csak egy lelki-testi kielégüléshez szükséges támaszt akarnak, akivel minél kevesebb gond van. Ha felmerül valami kis probléma vagy gubanc, akkor már eldobják, nem állnak ki mellette, mert valójában nem szeretik a másikat.

Szerintem a szerelem nagyon csodálatos dolog, ha viszonozzák. Lehet, hogy Te is szerelmes vagy, csak mivel minden rendben van így nem fáj. Olyan hatalmas, "rózsaszínködös" szerelmet én sem akarnék, de azért valami kéne. Mindenesetre, ha nektek így jó, akkor kívánom, hogy legyetek boldogok.

2011. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!