Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szoros barátságból vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szoros barátságból vagy gyenge ismeretségből alakul jobban egy párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Szerintetek létezik nő- férfi között barátság? Illetve a tapasztalatok alapján melyik párkapcsolati forma alakul jobban?

Ha szoros barátságban vagytok és úgy jöttök össze vagy " pár találkozás után ismeretlenül " ?


Én megtapasztaltam mind a kettő formáját és személy szerint jobban értékelem ha barátságból alakítok ki párkapcsolatot mert ha már annyira közel engedek valakit magamhoz, valószínű azért teszem mert pozitívnak tartom a belső tulajdonságait és ha már a külsőleg megvan egy bizonyos " szikra " akkor nem sokon múlik, hogy barátságból szerelem alakuljon ki.


A másik mód viszont hasonló mint egy " bekötött szemmel fejest ugrani " tehát ott csak egy külső kötődés van meg de a belső tulajdonságait nem ismerik kellően a felek... Tudom jönnek a " addig nem jövök össze az illetővel amíg nem ismerem stb " de erre csak az a válaszom, hogy 1-2 hónapon belül nem derül ki egy emberről sok minden.

Nos?


2011. dec. 9. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek van előnye, hátránya. Én pl. sok srác ismerősömre, akikkel mondhatni együtt nőttem fel, hiába néznek ki jól, nem tudok úgy tekinteni, mint egy potenciális pasira. Valahogy túl sok mindent tudok róluk, vagy nem is tudom:) a második verziót én jobban kedvelem, mert tényleg valamilyen szinten lutri, de eközben izgalmas felfedezés, megismerni a másikat, egyre többet tudni róla, szép lassan megnyílni előtte, ésatöbbi:) a barátságnál 'kimarad' ez a rész, mert ott már alapból mindent tudsz a másikról.
2011. dec. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Volt már mindkét fajra alapra épülő kapcsolatom. A fejest ugrunk típusúból házasság lett és hiába tartott sokáig, már elváltunk. Egyre rosszabb a kapcsolatunk.

A barátságból alakuló kapcsolataim mindig jobbak voltak. Hozzá kell tennem, mindig volt oka annak, hogy barátsággal kezdtünk. Tehát én szerettem volna gyorsabban haladni, de a körülmények miatt egy ideig csak barátkozásra volt lehetőség. De utólag örülök, hogy hosszú hónapok (vagy évek) után jöttünk csak össze.

2011. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
nő-férfi barátság nincs, hacsak be nem látják hogy szükség van "baráti szexre" (lehet nyomni a negatív szavazatokat, de ez az igazság). 2 ember között akkor alakulhat ki barátság ha egyenrangúak. És ez alapból nem adatik meg férfi és nő között, mert a nő a felsőbbrendű ha barátságról van szó.
2011. dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Napkiraly ***** válasza:
Gyenge ismeretségből van esélyed, barátságból nem igazán
2011. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

„de eközben izgalmas felfedezés, megismerni a másikat, egyre többet tudni róla, szép lassan megnyílni előtte, ésatöbbi:) a barátságnál 'kimarad' ez a rész, mert ott már alapból mindent tudsz a másikról.”


Pont ez a része zavar engem; ezt úgy értelmeztem, hogy te élvezed ha szépen lassan ismered meg a másikat, persze ez igaz is. DE nem mindig alakulnak ki pozitív attitűdök, sőt mi több inkább idő után a rosszabb tulajdonságok jönnek a felszínre mivel előtte mindig a kedves,aranyos, hízelgő arcát adja az ember a ( bevágódás filizófia miatt)…

VISZONT ha már ismered a másikat, mivel barátok vagytok, tudod a másik negatív tulajdonságait is és ezzel már tudsz mérlegelni, hogy biztos jó lesz-e neked, illetve kompenzálhatóak –e a pozitív részeivel szemben.



„ Gyenge ismeretségből van esélyed, barátságból nem igazán”


Ebből nem lehet levonni következtetést.

2011. dec. 9. 13:48
 6/9 Napkiraly ***** válasza:
Rövidre zárom. Nem tudom nő vagy vagy férfi de gyanítom férfi. Ha a csaj elkönyvel barátként, akkor buktad de keményen. Nem tud rád másként tekinteni onnantól, nem indul be rád.
2011. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

" Rövidre zárom. Nem tudom nő vagy vagy férfi de gyanítom férfi. Ha a csaj elkönyvel barátként, akkor buktad de keményen. Nem tud rád másként tekinteni onnantól, nem indul be rád."


Nem tudom, hogy tapasztalatból beszélsz vagy csak fejből de nekem ellenkező tapasztalatom van :)

2011. dec. 9. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem barátságból. A barátját már ismeri az ember, és tudja milyen negatív tulajdonságokkal rendelkezik. A negatív tulajdonságok is részünket képezik, szerintem amíg nem tudunk a másik "rossz" dolgairól, addig nem is szerethetjük az illetőt igazán. Úgy könnyű szeretni valakit, hogy csak a jó oldalát mutatja, de az igazi szeretet az, amikor a másikat minden hibája ellenére szeretjük.
2011. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem ha "szoros barátságból" alakul ki párkapcsolat, akkor az sosem volt igazi barátság. Ugyanis barátok között nincsen fizikai vonzalom. Inkább úgy lehetne ezt mondani, hogy hosszas ismerkedési fázis után jön létre a párkapcsolat abban a formájában, hogy már testi kontaktus is van benne. Szerintem ez a jobb.
2011. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!